Forum Kuralları

'Forum Meydanı' forumunda replicant tarafından 22 Ekim 2002 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. replicant

  replicant admin

  1) turkrock.com forumlarına yazan her üye Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymak zorundadır. Üyelere ait içeriğin sorumluluğu kendilerine ait olmakla birlikte site yetkilileri T.C yasalarına aykırı içerik tespit ettiğinde veya bundan haberdar edildiğinde ilgili içeriği 48 saat içinde kaldırmakla yükümlüdür.

  2) Forum kuralları uygulanırken "Uyarı Puanı" sistemi uygulanmaktadır. Her kural ihlalinde kullanıcıya belirli bir uyarı puanı verilir. Toplam 3 uyarı puanı olan kullanıcı 1 haftalığına, toplam 4 uyarı puanı olan kullanıcı ise kalıcı olarak siteden uzaklaştırılır.

  3) Forumdaki tartışmaların kişisel saldırı boyutuna gelmesine izin verilmeyecektir. Başka bir üyeye hakaret/küfür etmek, rencide edici/küçümseyici ve nefret söylemi/ırkçılık içeren ifadeler kullanmak veya tehditkar/saldırgan tavırlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

  4) Yazılan her mesaj forumdaki tartışmaların akışı üzerinde etkiye sahip olduğu için konulardaki bütünlüğün bozulmaması adına mesaj silme veya düzenlemeye sadece mesaj gönderiminden sonraki ilk 1 saat içinde, imla hataları gibi durumları düzeltmeniz için izin verilmektedir. Konu/ilan sahibinin konudaki ilk mesajı düzenleme yetkisi ise gerekebilecek güncellemelerin yapılabilmesi adına süre kısıtlaması olmaksızın mevcuttur. Bu yetki, konu bütünlüğünü bozacak şekilde suistimal edilemez. (ilk mesajı tamamen silmek gibi)

  Herhangi bir mesajınızı silmek için özel bir sebebiniz varsa ilgili mesajın altındaki "Rapor Et" bağlantısını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde mesajınız silinecektir. Yukarıda belirtilen gerekçelerle tüm mesajlarınızın silinip üyeliğinizin kapatılması gibi taleplerinizi de karşılayamıyoruz.

  5) Özel mesajlarda kullanıcılar arasında geçebilecek anlaşmazlık/kötü üslup gibi durumlara müdahale etmiyoruz. Bu gibi durumlarda "Konuşmadan Ayrıl" linkine tıklayarak "Gelecekteki Mesajları Engelle" seçeneğini seçebilirsiniz. Aynı kullanıcının sizinle yeni özel konuşmalar başlatmasını engellemek için ise kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Ancak sistematik bir şekilde birden fazla üyeyi rahatsız edici mesajlar atan veya özel mesaj sistemini reklam amaçlı kullanan üyelere müdahale edilecektir.

  6) Sitemizde düzgün bir Türkçe kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle gerektiği yerlerde paragraf kullanmak, cümlelere büyük harfle başlamak, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmak gibi temel kurallara uymanız gerekir. Türkçe yazım kuralları hakkında bilgi almak için tıklayın.

  7) Farklı kullanıcı hesapları oluşturup ilanları/konuları manipüle edecek şekilde mesajlar göndermek yasaktır. Bu gibi durumlar tespit edildiğinde ilgili kullanıcı hesapları yasaklanacaktır. Yasaklanan bir kullanıcının başka bir üyeliği tespit edildiğinde sistem tarafından otomatik olarak yasaklanır.

  8) Forumda açılan konuların başlıklarının açıklayıcı olması gerekmektedir. Sadece "Yardım", "Bir bakar mısınız?", "Bir sorunum var" gibi ifadelerden oluşan veya konu içeriğiyle ilgili hiç bir ipucu vermeyen konu başlıklarına izin verilmez.

  9) Forumdaki bir içerikten herhangi bir sebeple rahatsızlık duyuyorsanız bunu ilgili içerik altında belirtip olası bir tartışmaya yol açmak yerine "Rapor Et" bağlantısını kullanarak yönetime bildirmeniz gerekmektedir. Bildiriminiz üzerine gerekli görüldüğü takdirde uygun işlem yapılacaktır.

  10) İlk mesajı sadece başka bir siteye linkten ibaret konular açmak yasaktır. İlgili yazıyı/bilgiyi kopyaladıktan sonra alta kaynak olarak link ekleyebilirsiniz.

  11) Sitemizde TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden korsan yazılımların ve dijital medyaların paylaşımına, satışına, talep edilmesine veya bu faaliyetleri yürüten başka sayfalara ait linklerin yayınlanmasına izin verilmez.

  12) Sitemizin "İlan Panosu" forumları dışındaki bölümlerinde reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır. (satılık ürün/web sitesi/ilan linki/herhangi bir ticari oluşum vb.)

  Sitemizin alım-satım bölümü ek kurallara sahiptir. Alım satım forumu kuralları için tıklayın.
   
  ProjeYeraltı bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş