Fender Jaguar

manyetik_porecesi www.music123.com daki jaguara baktımda baritone'muş.bildiğim kadarıyla baritone kalın sesli demek,yanlış biliyo olabilirim,yanlışsam düzeltin.kullananlar "bas gitar gibi ya" filan diye yorumlar yapmışlar.klasik jaguar tonlu bi jaguar yokmu ya?

manyetik_porecesi www.music123.com daki jaguara baktımda baritone'muş.bildiğim kadarıyla baritone kalın sesli demek,yanlış biliyo olabilirim,yanlışsam düzeltin.kullananlar "bas gitar gibi ya" filan diye yorumlar yapmışlar.klasik jaguar tonlu bi jaguar yokmu ya?

Türkiye'de Jaguar bulman zor kıvılcımdan sipariş vericeksin ancak öyle getirtebilirsin veya amerika'dan bir tanıdığından istiyeceksin getirecekler ben öyle yapmıştım.Kıvılcım'da 2050euro çektiler gitara ben amerikadan 1430 muydu neydi öyle bir fiyata getirttim 100dolarda kargo verdiler kocaman bir casele geldiği için...Ben zannetmiyorumki bu gitarı alan biri satsın bu gitar resmen aşık olunacak bi alet :p

türkiyede bu gitardan bulmak neredeyse imkansızdır. belki sipariş üzerine getirtebilirsiniz ama o zaman da minumum 2000 euro 'ya falan gelir. üzerindeki switchler ton ayarlarıdır ve bence en versatility sahibi gitarlardan biridir. hemen hemne her tonu çıkartabilirsiniz. ama çok sert müzik yapamazsınız ki bu gitarla sert müzik yapmaya çalışmak gitarın kendisine bir hakarettir.
vintage olanlar abd de 2000- 5000 $ arası alıcı bulmakta. türkiyedeyse çok ama çok az var.

zaten uzun zamandan beri üretilmiyor jaguar lar.sadece ikinci el bulabilirsiniz.. evet barkın da jazzmaster var. ama jazzmaster kullanım alanı dardır biraz, her tarza gelmez:) replikas uçuk bi örnek:)...50 yaşına gelip bi bar köşesinde blues çalarken elimde bu gitar olsun isterimm
www.music123.com da var bu gitardan ama fiyatı biraz pahalı. O fiyatın üzerine %10 gümrük vergisi ve kargo masrafı(ne kadar bilmiyorum) eklersen sana ne kadar mal olacağını bulursun. Çok güzel gitar gerçekten de ah param olsa da alsam kendime bunun beyazından. Ayrıca replikasın gitaristinde hem jazzmaster hem de jaguar var. Siyah olan jazzmaster, bi de şahane bi beyaz jaguar var. Fatih Akın'ın "İstanbul Hatırası / Köprüyü Geçmek" adlı filminde görülebilir. Aaaahhh aahhh...
Fender com da fenderin resmi Web sitesinde bir çok modeli halen satışta olduğu gibi yeni versiyon larıda bulunuyor. Yani hem jazzmaster ın hemde jaguarın üretimi devam ediyor. Şekline hastayım alıcam bitane.

Geri