Kızım Nisan'a Ilk Gitarını (ukulelesini) Aldık.

'Forum Meydanı' forumunda Sinan Güngörer tarafından 20 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Kızım iki yaşında ve artık kendisine ait bir enstrümanı olması gerektiğini düşündük. Sorumlu bir müzisyen baba olarak görevimi hakkıyla yerine getirdiğime inanıyorum.

2. Allah bağışlasın. Hayırlı olsun.

Sinan Güngörer bunu beğendi.
  3. Çok tatlı bir kızınız var maşallah. Bi parçasınıda dinleriz umarım :)

4. Çok tatlı bir kızınız var, bir gün başarılı bir müzisyen olması dileğimle hayırlı olsun diyorum. :)

5. Beğenenler arasında adımı göremeyince youtube'da beğenmiş olduğumun farkına vardım:) Nisan'ın tatlılığı yanında sönük kalsa da gitar kılıfına özellikle bayıldığımı söylemem lazım:D Uzun, mutlu sağlıklı ömürler dilerim.

6. Perküsyoncu hali vardı ama buda olmuş. Huzurlu sağlıklı bir ömür dilerim.

7. Çok şeker bi kızınız var Allah kızınıza la minörler mi majörler basmayı nasip etsin inşallah :D

8. Benim yeğen de Epi'yi kıskanıp "ditay istiyoyum" diye isyan ettiğinde bunu götürmüştüm. :) Ama 3 yaşından önce sağa sola vurmaktan başka pek ilgilenmiyolar gibi...

Sinan Güngörer ve sereftalasci bunu beğendi.
  9. 7r7

7r7

307
    155
    1,555
    Yaş 15 olmuştu, "gitar istiyorum" demiştim. Almadı ailem. Sonradan öğrendim meğer saçımı uzatırım diye almazlarmış :) Kısacası her insan bu küçük kız kadar şanslı olamıyor değerini bilirler umarım :)

10. Çok tatlı :) Müzik, hayatından hiç eksik olmasın

11. Hahaha çok şekermiş bu da, üstündeki pijamadan bizimkinde de var. Çok tırtıl oluyorlar bu çizgililerle evin içinde gezdiklerinde.
    Epi de çok yahşiymiş bu arada. Bunun bir benzeri benim ortakta var, kütür kütür bir ton geliyor, çok seviyorum o gitarları.

Herkese teşekkür ederiz. Nisan'la ilk kayıt denemelerine başladık. Kendisi şu anda 'Benim Babam' şarkısı üzerinde çalışıyor. Nakarat hazır ama verse'ler henüz belli değil. Aynı şarkıyı duruma göre 'Benim Annem' diye de söyleyebiliyor. Tamamen ona kalmış (emprovize)

Cabwaystar, EdO ve sereftalasci bunu beğendi.
  12. Benimkise dın dın diyor gitara ama kafa sallamayı öğrettim. Yavaş yavaş hazırlıyoruz. Gitar çaldırmayı düşünmüyorum tabi kendi çalmak ister o ayrı.Davul , bas , piyano v.s. daha çok istiyorum.

13. Minik, narin ellerine kıyamam onların. Ne güzel şu babalık duygusu yav. : )
    Bir de benim hanım ilkokuldan beri konservatuar okumuş. Ailenin önemini çok iyi anladım onda. Bu yüzden evladıma çok iyi bir müzisyen olabilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım. : )

14. Bizimki de her 'abi'nin gitar çaldığını sanıyor. Gitar çalamayan abi diye bir kavram yok kafasında. Şansına da misafirliğe gelen her abisi de gitar çaldı ona. Hele klasik gitar ustası bir abisi geldi ki, sormayın.

Ama sadece gitar değil, her türlü enstrümana bayılıyor. Şahsen enstrüman çalması için zorlamıyorum. Tamamen kendi seçimine bıraktık. Ama fırsatları da önüne çıkarıyoruz ufak ufak. Yönelmek istediği dalı kendisi seçecek. Yine de gönlüm davulcu olmasından yana. 3-4 yaşlarında bir akustik davul kiti yapmayı düşünüyorum ona, junyor size :D O beğenmezse ben çalarım. Mikrofonlar kaydederim hatta :) (aslında kendi hayalim buydu :D)

Son düzenleme: 2 Kasım 2013
    Atakan Ulubay ve EdO bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş