Hüseyin Nihâl Atsız

Konu biraz eskimiş

Entellektüel olduğunu iddia eden kesimde büyük bir iki yüzlülük görüyorum.Hadi onların amacı belli de diğer genç dimağların saflık derecesindeki söylemlerini de yadırgamak istiyorum fakat yadırgayamıyorum.

Türk milliyetçiliği tü kaka-faşistlik,öcü ilan edilirken aslında Türk milliyetçiliğinin bastırılıp etkisiz hale getirildiğini diğer milliyetçiliklerin kültür zenginliği adı altında bölücülük faaliyetleri çatısında görüyorum.

Hatta bununla kalmayıp Türk kelimesi ile ilgili herşeye faşizm diyerek ''beni Stalin yarattı,asıl vatanım Moskova'dır'' gibi bir açıklama yapan ''kurtuluş savaşından kaçıp sürgündeymiş gibi övgüler dizilen dünya şairimiz'' Nazım hikmet gibi Stalin hayranlığını her fırsatta belirtmekten kaçınmayan herkesin her ne hikmet ise aralarından bir grup kişinin Stalin baskısından kaçıp nazilerle işbirliği yapmasından veya işbirliğine zorlanmasından ötürü diğer günahsız Yüzbinlerce Kırımlı insanın erzaksız eşyasız trenlere kümes hayvanı gibi yüklenip sibirya yollarında öldürüldüğünü ve benim de köklerimin olduğu balıkçılıkla uğraşan Arabat köyünün tüm ahalisinin eski bir gemiye bindirilip denizin ortasında batırılmasının ne demek olduğunu kimsenin bilmediğini, sözünü etmediğini görüyorum.

Her fırsatta Ermeni olayları hatırlatılıyor da soykırımın tarifi olan bu olay neden hatırlatılmıyor?İşlerine gelmiyor çünkü
Söyleyecek çok şey varken, harika özetlemişsiniz. Aşağılık kompleksi içinde olanlar ya Türk değil ya da Türklüğünün farkına olmayanlardır. Bu ülkeye kim hizmet ediyorsa onun hizmetçisi olmaktan onur duyarım.

Her seyden once Turk olanlarin,ezikler gibi kimlik arayisina gerek yok. Ben de Turk olduguma gore, bu basligin bazilarina dokunmasi cok manidar. Insanlarin yuzune karsi soyleyemediklerini klavye karsisinda dile getirmeleri de baska bir eziklik demek ki :)

e canim ben batumdayim atla gel yuzune de soylerim,burasi farkindaysan nette bir forum insanlar dertlerini yazarak ifade ediyorlar,a benim ummetci kardesim,Turk olmak ne zamandir bazilarinin tekelinde?ben bu atsizdan nefret ediyorum ha o zaman Turk degilmiyim ha benim turk islam sentezim?
o degilde bir suru milliyetci muhafazakar maneviyatci sagci vs site varken bu arkadaslarin kendi dusuncelerine tamamen ters rock ve metal agirlikli bir sitede gorus bildirmeleri entersan tabii,elbette ozgurluk herkes icin,karisamayiz ama rock-metal erbakan nasil bir alaka ben cozemedim(aman gozunu seveyim erbakan turk milliyetcisiydi falan deme Turk siyasi tarihi ,siyasi kavramlar uzerine uzun bir yazi yazmak istemiyorum,bu yuzden zaten bu baslik surekli uplaniyor)
kimlik arayisi herkes icin vardir bak ben metalciyim diyorum sen de erbakanin resmini koymussun yani siyasi gorusum bu diyorsun,buda bir aidiyettir kimliktir
bunun Turk olup olmamakla bir ilgisi yok(ha resmi oylesine kafa yapmak icin koydum diyorsan ise yaradi ben yuttum)
saglicakla kal

neden birilerinin sizi etkilemesine bukadar açık oluyosunuzki? nihal atsızı sadece okuyun, dinleyin.. tıpkı ahmet kaya gibi, ferhat tunç gibi.. bırakın kendinizi, metabolizanız neyden hoşlanıp neyden hoşlanmadığınızı size söylyecektir..

dizelerine bakıyorumda mükemmel bi uyum içinde yazılmış.. bu sözlerden anlam çıkartıp ırkçılık yapacak değiliz, onu yapan adamda cahilden öte bişeydir..

ayrıca ırkçılığıda yerden yere vuruyoruz ama nice ırkçı komünistler insanlığa zulmetmiş sosyalistler gördük.. yni alayı hava cıva.. tek gerçek para.. nihal atsızın kalemini satın alabilirsiniz, aynı şekilde sabahattin alinin kaleminide alırsınız.. çok basit, kapitalizm..

yukarıda batumdan arkadaş bağlanmış başka bir arkadaşın avatarına laf söylüyor.. rock-metal forumları nezamandar beri belli bi kesimin tekeline girdiki sorgulansın.. adam A) ümmetçidir, B) turancıdır, C) rockçıdır, D) metalcidir E) hepsidir. çok basit mevzuları çok kompleks bi şekilde tartışmak bizim en büyük özelliğimiz oldu..

Top sesleri, bomba sesi bize saz gelir;
17'ye karşı 44 milyon az gelir.
Arnavud'u yendim diye kendini avut,
Yiğit Türkle bir olur mu soysuz Arnavut

sımdı sen bu sıırden ne anlam cıkarıyorsun? ha diyorsan ki anlamı hic önemli deyil ben yalnızca kafiyeye bakarım,bak o ayrı.daglarda aslan gibi askerlığını yapmıs arnavut can cigerim var,onun bir saçının telini bu sapsız gıbı bin taneye değişmem
ayrıca avatarla ilgili ben özgürlük var karısamayız demıstım ama herhalde gözden kacmış
maddelerle sıralamıssın dogrudur,bır kısı bunların hepsı bırden olabılır zıra ortayolculukta bır yoldur,okumayan kavramların gercek anlamlarından habersız ,belli bir fikri olmayan,zararsız tamda dedigin gibi kapitalizmin hediyesi
rica ediyorum biraz okuyunuz arkadaslar.Türk milliyetçiliğinin önderi rehberi tekrar söylüyorum Mustafa Kemal Atatürktür
cok bilinır ama bir kez daha söyleyelim , o gögüs göğüse capıstığı Yunanlıların bayragını ezmemıs yerden kaldırtmıstır
bizim büyük Türklükten anladığımızda budur,tabii anlayana

bana sorarsanda atatürk milliyetçiliği konusunda hemfikiriz.. fakat atatürk milliyetçiliğinden bile rahatsız olan kitleler var, üstelik ülkede eminimki çok büyük oranda bi kitle.. en doğrusu atatürk yolu olmasına rağmen o görüşe karşı bile büyük bi muhalefet var.. bu demek oluyorki görüşler ne olursa olsun, nekadar kusursuza yakın olursa olsun ve hatta kusursuz olursa olsun herzaman karşı tepki olacaktır.. demem o ki nihal atsızmışda bilmem oymuşda bilmem buymuşda tartışmanın pek anlamı yok.. dediğim gibi her kalem satılıktır kim ne derse desin.. dünün sosyalistleri bugünün patronları, dünün milliyetçileri bugün halkın tepesine çöken mafyası, dünün imamları bugünün hortumcu madrabazları vs vs.. güç kimdeyse sopa onda.. bizim halk olarak yapmamız gereken derin bi huzur içerisinde herşeyi okumak, herşeyle dalga geçmek, sisteme totomuzu göstermek.. yada bir taraf olup o tarafın iktidara gelmesini bekleyip iktidardaki 4 sene çalıp çırpıp hayatımızı kurtarmak..

ben herşeyi okurum veya hiçbirşeyi okumam.. okuduklarım bilgi sahibi yapabilir ama görüş farkı yaratmaz.. çünkü ben o kitabı veya o yazıyı elime almadan önce içimden "sktr lan deyyus" diye geçiririm.. tıpkı ahmet kaya dinlerken yaptığım gibi..

Top sesleri, bomba sesi bize saz gelir;
17'ye karşı 44 milyon az gelir.
Arnavud'u yendim diye kendini avut,
Yiğit Türkle bir olur mu soysuz Arnavut

sımdı sen bu sıırden ne anlam cıkarıyorsun? ha diyorsan ki anlamı hic önemli deyil ben yalnızca kafiyeye bakarım,bak o ayrı.daglarda aslan gibi askerlığını yapmıs arnavut can cigerim var,onun bir saçının telini bu sapsız gıbı bin taneye değişmem
ayrıca avatarla ilgili ben özgürlük var karısamayız demıstım ama herhalde gözden kacmış
maddelerle sıralamıssın dogrudur,bır kısı bunların hepsı bırden olabılır zıra ortayolculukta bır yoldur,okumayan kavramların gercek anlamlarından habersız ,belli bir fikri olmayan,zararsız tamda dedigin gibi kapitalizmin hediyesi
rica ediyorum biraz okuyunuz arkadaslar.Türk milliyetçiliğinin önderi rehberi tekrar söylüyorum Mustafa Kemal Atatürktür
cok bilinır ama bir kez daha söyleyelim , o gögüs göğüse capıstığı Yunanlıların bayragını ezmemıs yerden kaldırtmıstır
bizim büyük Türklükten anladığımızda budur,tabii anlayana

Nihal Atsız'ın söylemi serttir doğrudur.Yadırganabilir.Bunda haklısın.
Bendeki Nihal Atsız algısı,herkesi sabun yapmak değil,Bize, dünyaya, dost olmayı bilen diğer halklar ile birlikte yaşarken Türk ve Türkçülük fikriyatını,tarihini ,Türklük bilincini hayatta tutmaktır.Nİhal Atsız'dan da alabileceğim bir takım veriler de mevcuttur.Bu da sanırım Atatürk Milliyetçiliğine yakın bir duruş oluyor sanırım.
Fakat Ahmet Kaya mı? Nihal Atsız mı? Nazım Hikmet mi ?Atsız mı ? Che mi Atsız mı ?Diye sorulacak olunursa cevabım tereddütsüz Atsız olacaktır.

Asıl benim merak ettiğim şey Metal Kardeşim,
Diğer yazılarını okumadım,veya Sosyal hayattaki sohbetlerin nasıldır bilmiyorum.Diğer görüşte olan kişilerle aynı şekilde veya bu kadar tartışıyor musun?
Sorum aslında direk sana yönelik değil.

selamlar

bir yöne saparsın bu ülkede, 'bizden olmayan atatürk'ü sevemez' derler,
başka bir yöne gidersin, 'bizden olmayan inançsızdır' derler,
başka bir yöne gidersin, 'bizden olmana milliyetçi değildir' derler,

atatürk'ü severim, az çok inancım var, nihal atsız kadar olmasam da milliyetçiyim ve abartmadıkça bunun kesinlikle zararlı bir fikir olmadığını düşünüyorum. nihal atsız'a da tüm fikirlerine katılmamakla birlikte antipati beslemiyorum, ve bu forumdayım, var mı itirazı olan?

şimdi ey 'burası rock/metal forumu, burda bu adamın ne işi var' benzeri cümleler kuran kardeşim; sana hissettiklerimi önemli bir metal grubu olan metallica'nın bir dizesiyle anlatacağım:

'realize, you don't belong' (death magnetic albümünden)

buraya da ait değilmişim, lanet olsun. neyse ki fark edebildim bu durumu. :)

iyi akşamlar, kafa ütülediysem affola :)

bırıncisi serdar 213,diğer görüşten tam olarak kastın nedir yani sosyalistleri(tahminen söylüyorum)kastettiğini düşünerek söylüyorum,elbette tartışıyorum ben kemalistim ve cumhurıyet devrimi yapılmışken,bunu korumak yerine yeni devrimler arayanlarla yada kökü çok uzaklardaki görüşleri birebir buraya adapte etme heveslileriylede uzun uzun tartısıyorum sanrım bu soruna yeterli bir cevap olmustur
ikincisi bana metallicayla ders vermek isteyen kardesime.şimdi bak ben ne demişim yazımın tamamını okumadan eleştirmişssin yada işine öyle gelmiş,tamı tamına demısımki özgurluk herkes içindir karısamayız,anladın?
kım nereye uye olur ne yapar kendi bilecegi iş ama özgürlüğün iki tarafı var ,öbür tarafıda benim eleştirme hakkımdır,birde ben burada ne işi var falan demedim ki ,bu ksımını uydurmussun,sadece enteresan dedim,arada cok fazla anlam farkı oldugunu sanırım bılıyorsun,
anlaştık?

dostum senin üzerine alındığın kısmı ben şu söz üzerine yazmıştım aslında:

"Bildiğin nazi özentisi bir adam bu, bir Rock forumunda yer alması çok garip..."

ben de pardon diyorum, yanlış anlaşılmışım, özür dilerim :)
hayatta gelmem ben de buralara, iflas etmemek adına alım-satım'ın satım kısmına zararına geri dönüş yapıyorum, fenerbahçe gibiyim bu aralar :) biraz zararlı, biraz mutlu :)

Geri