Blue Velvet (Blues-rock) Ankara

Ankara'da bildiğim kadarıyla 3 tane başarılı blues grubu var

Kigus Blues Band
Roscoes
Blue Velvet

Bunların içinde benim en beğendiğim ettiğim Roscoes.

Bir de sitanbul'da Bluesaint vardır.

Selam,
Çok uzun yıllar sizler gibi trio olarak blues&rock gitarı çaldım ve söyledim. Yeni jenerasyondan da bu formatda birşeyler çıktığını görmek duygulandırdı!!! Sonradan ticari çalma zorunluluğu (Soul Stuff ve şimdi Soul Project) ne yazık ki insanı özünden uzaklaştırıyor :)
Hep bu şekilde devam edin ve sevdiğiniz müzikten taviz vermeyin! Nerelerde çalıyorsunuz ?

cok, cok ama cok başarılıydı odtudeki performans, özellikle vokal-gitar ı tutabilene aşkolsun ;)
başarılarınızın devamını dilerim arkadaşlar,

Bir Blue Velvet'la aynı gün aynı yerde sahne olayına giremedik.

Erdinç , Batur abi siz dağılmayın da bir organizasyon yapalım hep beraber.

Voodoochile'ın hastasıyım.

Sevgiler.

axis demiş ki:
Selam,
Çok uzun yıllar sizler gibi trio olarak blues&rock gitarı çaldım ve söyledim. Yeni jenerasyondan da bu formatda birşeyler çıktığını görmek duygulandırdı!!! Sonradan ticari çalma zorunluluğu (Soul Stuff ve şimdi Soul Project) ne yazık ki insanı özünden uzaklaştırıyor :)
Hep bu şekilde devam edin ve sevdiğiniz müzikten taviz vermeyin! Nerelerde çalıyorsunuz ?

bir saniye Soul Stuff diyorsanız Blues Express'i de biliyorsunuz demektir.

Blues Express, Soul Stuff'ı kurmadan önce her iki grubunda solisti olan ve benim en yakın dostlarımdan biri Alper Cengiz'in Süleyman , Utku ve Caner ile çaldığı gruptur. Bir dönem Ankara'yı kasıp kavurmuş olan bu grup ben dahil bir çok müzisyeni zamanında etkilemiştir. Süleyman'ın yokluğunda bir kaç defa benimde çaldığım bu grubun bir dönemde basçısı Burak Güven olmuştur. Ara ara tekrar biraraya gelmeyi düşünüyorlar. Bu grup Ankara müzik camiasının kilometre taşlarından biridir.

Üstad Süleyman Bağcıoğlu'nu Blues Express ile ilk dinlediğimde sene 1992 veya 93 idi. Keşke bir araya gelseler de yine dinlesek. Hiç bir şey için Ankara'ya dönmem ama Manhattan'da onları bir daha dinlemek için dönerim.

Bir de Mustafa Hadi Dedi vardı. Ne varsa eskilerde var zaten.

abi ben ankara'dayken çalsanıza yaa. memleketteyim, bir dinleyemedim sizi adam gibi. yuh be. şansa bak. neyse artık sene içinde dinleme fırsatı çıkar umarım.

iyi programlar dileyeyim bari :D

Dun yolcu bar da dinleme şansı buldum .Ankara da yayılmaya başlayan müzik kirliliğini düşününce ,bana çok umut verdi .Son zamanlarda bu kadar hissederek çalan grup gormemiştim .
Kızmaca yok ,basçı ve baterist arkadaşlar ,gitara çok ayak uyduramıyor .Ama araların da çok hoş bir etkileşim var .
Telenin tonları beni çoook çook tatmin etti .Ayrıca squier tele olması olması beni hepten mutlu etti .Aslında ton olayın da öyle halı gibi pedal dizmenin hiç bir anlamı olmadığını genç kuşaklara tekrar gosteriyor,gitarist.
başarılar dilerim .

Orada masaların boş oldugunu goren 1 kişi dahi bile olması birilerine ulastıgımızı gosterir. Bunda fena bişi yok . 1 kişi dahi olsa paylaşım paylaşımdır . Ben bu konuda ben o kadar karamsar değilim :)

Cuma gunu gorusmek uzere ... :)

arkadaşlar normalde forumlarda grupları övmeyi sevmem..bugün yolcuda ses sistemini yapan adamım ben :roll: ..ciddi anlamda çok beğendim sizi özellikle gitaristinizi adam sanki sevişiyooo gitarıyla,çalarken bukadar keyif alan az insan görmüşümdür..dediğim gibi normalde forumlara yazmam yüzüne sölerim ama acele çıkmam gerekiyodu mekandan...hocam ellerine ağzına sağlıkkk.

müziğiniz bol olsun !!!!

Geri