Yeni Bir Elektro Alıcam

'Elektro Gitarlar' forumunda ChrisBroderick tarafından 27 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Bunun yerine Schecter'lere bakmanızı tavsiye ederim. Bütçenizi biraz arttırıp Jeff Loomis 7 falan bakabilirsiniz. Ya da C7.

tunckk bunu beğendi.
  2. Kardesim shecter pek sevmiyorum.Ve ben Chris hayranıyım onun kullanıdığı gitarlardan birini çalmak benim için ayrıcalıktır ;) yorumun için ayrıca tesekkür ederim

3. Onun kullandığı gitar değil, onun kullandığı gitara benzeterek ona hayran gençleri cezbetmek amacıyla piyasaya sürülmüş adi bir replika. Bundan ötesi değil.

HmzGkgz, CAJEMIR, DaRtH_ErLiK ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Chrisin sitesinde bu gitarı eline alıp incelediği video var.tabiiki hayranları için kardesim :sneaky: kendi gitarı 8.000 tl

5. E adamın ismine gitar yapıyorlar, herhalde reklam için verecekler eline gitarı. Ona bakarsan Zakk Wylde reklamlarda Epiphone kullanıyor, Kerry King MG10 kullanıyor falan. Bunlar basit hileler. Benden sana tavsiye, isme değil performansa bak. Bu arada bu gitarı Türkiye fiyatı baya ucuzmuş, bence al, en azından hevesini geçirirsin ;)

mustafa, HmzGkgz, DaRtH_ErLiK ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Bir de Türkçe kullanımına dikkat etmelisin bence dostum

DaRtH_ErLiK, santana ve EdO bunu beğendi.
  7. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Kesinlikle Schecter.

HmzGkgz ve santana bunu beğendi.
  8. Chris hiçbir zaman JS22-7 kullanmadı sadece tanıtımda kullanmıştır. ona bakarsan Mustaine de sgr schecterlı ders videosu var.bu demek olmuyor ki Mustaine sgr kullanıyor. illa Chris tanıttı diye gitar alacaksan ee git al. schecter ında neyi sevmedini anlamadım.

9. Eğer onun kullandığı gitar demek istiyorsanız, tanıtım, ders vs. videolara değil de, live performans videolarına bakmanızı öneririm. :) Eğer bu gitarı konserde kullandıysa bir tane de ben alayım, ucuzmuş :)

Edit: Ayrıca dikkatinizi çekti mi bilmem, videoda kullanılan gitar bu gitar değil, gövdesinden ve boyasından anlayabilirsiniz. Artı bir de videodaki gitarda EMG manyetikler var.

Edit2: Videoda kullanılan gitarın şu olduğunu düşünüyorum; http://www.jacksonguitars.com/en-TR/products/search.php?partno=2916270503

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
    Brky bunu beğendi.
  10. Öncelikle siteye hoş geldin deyip döktürmeye başlayalım. Bir Iommi delisi olarak, Laney Signature amfisi dışında, Gibson'un Iommi adına ürettiği hiç bir gitarı almam. Ne ağacı tutuyor, ne manyetikleri ne de donanımı. Kaldı ki Tony Iommi'nin gitarının özel yapım olduğunu da cümle alem bilir. (En basitinden, Iommi yüksek çıkışlı Alnico II mıknatislı humbucker manyetik kullanır. Ama Gibson yıllarca Iommi manyetikleri seramik mıknatıslı üretti) Kısacası yemezler!

Açıkçası, yerinde olsam Chris'in albüm ve konser ekipmanını inceler, ona göre hareket ederdim. İşin sonunda hayal kırıklığına uğramak ta var. Unutma ki, soundun temeli amfi ve gitardır. Gitar tek başına yetmez. Cris'in kayıtlarında kullandığı amfiyi, gitarı ve tüm efektleri elde etmeden tonunu birebir yakalaman zor iş. Yine de "Hevesim var" diyorsan, satan yere git, bir dene. Eline uyarsa, çalımı da konforlu gelirse, hevesini tatmin etmek için al. Yalnız, bir gün satacak olursan ikinci el piyasası ölü, bakılırsa bayağı bir zaman da öyle kalacak, demedi deme :)

11. Arkadaslar gitari aldim.acikcasi cok hosuma gitti.klavyesi acayip rahat.gorunusude performansida hosuma gitti.marshal amfiyle destekledim.tavsiye ediyorum :))))

12. :D ne komik bir olay örgüsü olmuş lan :D

HmzGkgz, blueorangeflames ve Brky bunu beğendi.
  13. Brky

Brky

41
    8
    105
    Bu konuyu baştan sona kadar okudum gülmekten yerlere yattım.Niye diye sorarsanız adam soruyu sormuş ama gitmiş ginede bildiğini yapmış formalite icabı sormuş size resmen :) Çok değişik geldi :)

Edit:Ne diyelim tunckk'nin dediği gibi bize sadece hayırlı olsun demek düşer.

Son düzenleme: 28 Ekim 2013
    santana ve tunckk bunu beğendi.
  14. tunckk

tunckk

912
    1,174
    9,005
    Doğru diyorsun :) Bizde boşuna fikir beyan ettik :) O zaten kafasında bitirmiş mevzuyu yada bütçesi o kadar olduğu için. Ama sonuçta hayırlı olsun demek lazım. Kendisi zevk aldığı sürece sorun yok.

HmzGkgz ve Brky bunu beğendi.
  15. Adam Broderick'in ayaklı şubesi gibi. "Aldım herkese tavsiye ediyorum". Oldu.

HmzGkgz, mustaine1, RebelYell ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  16. Hayırlı olsun, video veya ses kayıtlarını bekliyoruz o halde, merak ettim açıkçası signature adı altında üretilen bir gitar acaba ne kadar performans gösteriyor. Ha bana sorsan onun yerine bi Jeff Loomis çekerdim ama kendi bileceğin iş tabi ki sonuçta sen kullanacaksın o gitarı, içine sinmeli :)

17. Arkqdaslar yorum atan herkese tesekkur ederim.sen chrisinin bayisi olmak icin nelerini vermezdin.dusuncesizce yorum atiyosun :)

18. [​IMG]

kaos13666, Brky, Deep Reverb ve 4 kişi daha bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş