Istanbul Usa Fender Satan Mağaza/yerler

Köprü olmasın. Köprü olursa sıkıntı olur :) Harcayacak param kalmadı gitara :) Neyse yarın tekrar gidecem diğer kolları deneriz nedir anlarız. Aslında orjinalinden bulup denemek direk sonuç verecektir, onuda nerden bulacaz. Neyse yarın ola hayrola.

Köprüde yuvada sıkıntı varsa ciddi bir sıkıntıdır. Hallet derken neyi kastediyorsun :) Benim derdim orjinal kol değil umarım bu kol köprüye uymuyordur. Öbür türlüsü sıkıntı. Yoksa orjinal kol olursa yine eyvallahta olmasada o yuvaya uygun bir kol işimi görür.

Köprüde yuvada sıkıntı varsa ciddi bir sıkıntıdır. Hallet derken neyi kastediyorsun :) Benim derdim orjinal kol değil umarım bu kol köprüye uymuyordur. Öbür türlüsü sıkıntı. Yoksa orjinal kol olursa yine eyvallahta olmasada o yuvaya uygun bir kol işimi görür.
Yani senin de yapacagin uzre gidip kontrol et diyorum canim makina muzikte tonal Fender var, sanmiyorum ki bir sikinti olsun kafani yorma. Bence elindeki kol belki baska bir markanin kolu, belki biraz daha ince vs. Demem o ki baktin Fender tremolo kollari aslinda uyuyor,
ben sana Gilmour tarzi kolu bulur getiririm, tabi istersen, orijinalligi bozulmaz. Hocam, eskilerimizin dedigi gibi heyecan yok, sakinan goze cop batar, keyfini sur...

Zaten çok yoruldum ya gitar hafif ama casele baya ağır oluyor :D Istanbul'da ulaşımı öldürüyor adamı. Bir türlü sevemedim şu memleketi :) Ya umarım sıkıntı yoktur, gitarı çok sevdim çünkü. Senin koyduğum resmin olduğu sitede 10-32, 6mm ve 5mm diye 3e ayırmışlar kolları ingilizcem iyi değil pek anlamadım. Neyse yarın düşündüğümüz gibi sorun tremolo kolundaysa haber ederim seni.

Bugun aldım orjinal tremolo kolunu. Yine kol hafiften sallanıyor. Tam sıkınca köprünün arkasında sabitleniyor. Diğer gitarlarada baktım onlarında kolu hafif sallanıyordu. Da bazıları kolu açılı sabitliyor. Kolu kullanıp bıraktıktan sonra aşağı düşmüyor. Onu nasıl yapıyorlar bilgisi olan var mı?

Daha gitarı rahatça çalamadım yarın Ankara'dayım. Ayrıca makinamuzik.com tavsiye ederim ben çok memnun kaldım. Çok güzel gitarlar amfiler pedallar var.

1480567_10152042444999916_261345244_n.jpg

1464018_10152042445234916_2109368317_n.jpg

1472019_10152042445389916_1965200063_n.jpg

Bugun aldım orjinal tremolo kolunu. Yine kol hafiften sallanıyor. Tam sıkınca köprünün arkasında sabitleniyor. Diğer gitarlarada baktım onlarında kolu hafif sallanıyordu. Da bazıları kolu açılı sabitliyor. Kolu kullanıp bıraktıktan sonra aşağı düşmüyor. Onu nasıl yapıyorlar bilgisi olan var mı?
Bunun icin kolun girdigi yuvada ufak bir yay olmasi gerekiyor. Kolu vidalayinca bu yay kol yuvasinda sikisiyor ve kolun birakildigi yerde durmasini sagliyor.
Senin gitarinda bu yay dusmus olabilir. Yay yoksa yenisini alana kadar tukenmez kalemlerin icinde bulunan yaylari yeterli gelecek boyda kesip deneyebilirsin.

Manyetik yayı diyor uyacak mı benim gitara. Netten satan site bulabilsem spariş verebilirdim. Solo müziğide yarın arıyayım. O yayın bir adı var mı?

Hayir, sizin istediginiz manyetik yayi degil. Yukarida gonderdigim link size lazim olan yayin Solo Muzik'te olmasi gerektigi sayfa
(ama o sayfada sizin istediginiz yay yok). Yarin arayip sorarsaniz Solo Muzik'i size yardimci olacaklarini dusunuyorum.
Yay ellerinde olup da web sitelerinde gozukmuyor olabilir.

"Tremolu kolu gerginlik yayi" diye geciyor adi. Tremolu kolunun biraktiginiz pozisyonda durmasi icin tremolu kolunun vidalandigi
yuva icine konulan yay derseniz anlarlar ne istediginizi.

Geri