boyle bi durum var mı,cozumu nedir??(m-audio 2496)

m-audio 2496'dan aldım,ve behringer v-amp2 preamp'ım var ancak ses denetimlerinde soyle bi problem var,böyle bişey olabilir mi,kaydetme ozelligi yok gösteriyor yaa?????
Bu ne demektir böyle bisey anlamadim ve cozum getiremedi kimse !!!!

Skull_KruSher demiş ki:
M-audio ses kartıyla windows ses kartı mı kullanmayı planlıyorsun?? Kendi mixeri var onun artık windows mixer denilen salak şeyle işin yok adamım kolaygelsin.
iyi güzelde sürücüsünü yükledikten sonra windows mixer dediğin seyi gene m audio control ediyor.o yüzden farketmez.

roni demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:
M-audio ses kartıyla windows ses kartı mı kullanmayı planlıyorsun?? Kendi mixeri var onun artık windows mixer denilen salak şeyle işin yok adamım kolaygelsin.
iyi güzelde sürücüsünü yükledikten sonra windows mixer dediğin seyi gene m audio control ediyor.o yüzden farketmez.

Cıkkxxx .. Öyle değil işte. Windowsun mixeri hiçbirşey yapmıyor. Yalnızca ana ses çıkışını kontrol etmeye yarayabilir. Ayrıca aletin kendi mixeri varken neden windowsun salak mixerini kullanacaksınız??

Not: Afedersiniz ilk mesajımda "windows ses kartı" yazmışım orası aceleyle yanlış olmuş "Windows ses denetimi denilen salak şey" olarak okursanız o bölümü açıklayıcı olacaktır. Pardon :oops:

YJM, hangi programla kayıt yapmaya çalışıyorsun? Yeni ses kartını kullanmaya başladıktan sonra kullandığın programda yeni ses kartının ne olduğunu ses girişi için hangi aygıtı ses çıkışı için hangi aygıtı kullanacağını programa belirttin mi? Program hala senin eski ses kartının artık sürücüleriyle eski ses kartını arıyor olabilir. Hatta büyük ihtimalle sorun budur.

Soru;
-Normal durumda(hoparlörlerin açık, gitarın efektörün bilgisayarına bağlı durumdayken) gitarının sesini alabiliyor musun?
-Gitarını ses kartına nasıl bağladın?

şu anda gonderdiğin resimde bir sorun görünmüyor..senın artık windows ses denetimiyle ilgin kalmadı sen delta kontrol panelden istediğin ayarı yapabilirsin..ayrıca asio sürücülerinden inputun ve outputun beraber çalışacağı konfigürasyonu yapıp test ediceksin..

Skull_KruSher demiş ki:
YJM, hangi programla kayıt yapmaya çalışıyorsun? Yeni ses kartını kullanmaya başladıktan sonra kullandığın programda yeni ses kartının ne olduğunu ses girişi için hangi aygıtı ses çıkışı için hangi aygıtı kullanacağını programa belirttin mi? Program hala senin eski ses kartının artık sürücüleriyle eski ses kartını arıyor olabilir. Hatta büyük ihtimalle sorun budur.

Soru;
-Normal durumda(hoparlörlerin açık, gitarın efektörün bilgisayarına bağlı durumdayken) gitarının sesini alabiliyor musun?
-Gitarını ses kartına nasıl bağladın?

evet haklısın abi ben cubase kullanıyorum ve cubase'de bazı ayarlar yapmaya çalıştım ama beceremedim galiba bi kaç resim koyuyorum input ve outputları ayarlayamadım galiba,ne oluyor burada bişey anlamadım??????

Sırasıyla dediğim yerleri bul cubasede dediklerimi yapmaya çalış ;)

Devices/Device Setup
Sol tarafta VST Audiobay-> Sağ tarafta Master asio output ta asio full duplex, asio multimedia driver, asio4all haricinde ne varsa(tahminimce delta bilmemde yazıyordur) onu seçeceksin. Yani bu kısım ses kartına göre değişir.(Bende Emu Asio mesela ses kartım emu olduğu için)

Bu işlemi tamamladığını varsayıyorum. Sonra F4 e bas input ta 4 seçeneğin var gördüğüm kadarıyla, tahminimce bunların 2 si s/pdif(sağ,sol) 2 si de stereo line-in girişin sağ sol olan uzantıları olmalı. Burayı da denemen gerekecek (input kısmını tutturduğunu nasıl anlayacaksın hemen söyleyeyim. F2 ye basınca çıkan transport panelde göstergeler var sağdaki asio çıkış seviyesini soldaki giriş seviyesini gösterir. Gitarın bağlı olsun sesi de açık olsun, sen bunları teker teker seç soldaki kıpırdarsa buldun demektir.

Output kısmı için ise resimde sen heniz asio sürücünü doğru olarak seçmediğin için hala eski ses kartının çıkışlarını gösteriyor. Asio sürücüsünü device optionstan doğru olarak seçtinmi oraya da doğru seçenekler gelir hemen onları seçersin hallolur. Msnimde profilimde var sorunun olursa ekleyebilirsin daha kolay olur ;)

abi dediğini yaptım bu kadar mı açıklayıcı anlatma olur teşekkürler saolasın
F2 ye basınca gelen transport panelde sol tarafı kıpırdatabildim ama gitardan ses gelmedi arada v-amp2 var çünkü direk gitarımı baglayacak kablom yok nasıl bi kablo olacak ve nereye girecek onuda bilmiyorum,
Sonuçta gene ses alamadım kenardaki insert>directx>m-audio seçiyorum gene hata alıyorum :
cant find any filter pins,plug-in didn't release all of created objects ,system may fail yazıyor ???????

abi dediğini yaptım bu kadar mı açıklayıcı anlatma olur teşekkürler saolasın
F2 ye basınca gelen transport panelde sol tarafı kıpırdatabildim ama gitardan ses gelmedi arada v-amp2 var çünkü direk gitarımı baglayacak kablom yok nasıl bi kablo olacak ve nereye girecek onuda bilmiyorum,
Sonuçta gene ses alamadım kenardaki insert>directx>m-audio seçiyorum gene hata alıyorum :
cant find any filter pins,plug-in didn't release all of created objects ,system may fail yazıyor ???????

bende aynı sorunu yasadım,ses aklamadım 2496 dan..cozum mixer almak oldugunu soyledıler,alesesin 6 kanallık 80 euroya bır mixeri var..gercekten sorunu cosezek mı bende bılmıyorum..ses kartından gıtar gırısı ve cıkısı sagklayabılekmısım..bır fuıkrı olan varmı ,mixerden dıp ses duyma ihtımalı var mı

bende aynı sorunu yasadım,ses aklamadım 2496 dan..cozum mixer almak oldugunu soyledıler,alesesin 6 kanallık 80 euroya bır mixeri var..gercekten sorunu cosezek mı bende bılmıyorum..ses kartından gıtar gırısı ve cıkısı sagklayabılekmısım..bır fuıkrı olan varmı ,mixerden dıp ses duyma ihtımalı var mı

Sorununuzun çözümü yukarıda. Kayıt için kullanacağınız programa ses kartının giriş ve çıkışlarını göstermezseniz sesi kayda almanızın imkanı yok! mixer alsanızda, almasanızda. Mixer yalnızca bağlantılarınızı daha derli toplu yapmanıza kulaklık ve mikrofon preamplisi ihtiyacı duymamanıza yarayacaktır.

Geri