Iyi Gitar Kötü Manyetik Mi Yoksa Iyi Manyetik Kötü Gitar Mı?

Evet bu baslikta acilan bu nefis ortaya karsi kim bu yanitla kademeye girip golu yazacak diye bekliyordum, ki sayenizde yanitlarin yaniti geldi, gonul(yani benim gonlum) isterdi ki JSX sahibi adam amfi desin ama olur o kadar :) Yumurta mi tavuktan tavuk mu yumurtadan cikar tadindaki tartismalara bayiliyorum yahu. Tuse-gitar-amfi ise kutsal uclumuz, 1000 kere dondu bu tartisma hala da doyamam yazilanlari okumaya...O vakit devam edelim beyler daha 20 mesaj olmus yerimiz bol...

Evet bu baslikta acilan bu nefis ortaya karsi kim bu yanitla kademeye girip golu yazacak diye bekliyordum, ki sayenizde yanitlarin yaniti geldi, gonul(yani benim gonlum) isterdi ki JSX sahibi adam amfi desin ama olur o kadar :) Yumurta mi tavuktan tavuk mu yumurtadan cikar tadindaki tartismalara bayiliyorum yahu. Tuse-gitar-amfi ise kutsal uclumuz, 1000 kere dondu bu tartisma hala da doyamam yazilanlari okumaya...O vakit devam edelim beyler daha 20 mesaj olmus yerimiz bol...

Biraz geyik oldu farkındayım ama yapacak birşey yok.
En iyi sistemlerle gir kayıda 10000 kez çalıştığın riff i çal. Adamın teki gelir 100 liralık klasik gitarla: "Bak canım öyle çalınmaz o." der. Bakakalırsın. Anfiyi gitarı satıp tatile çıkarsın.

Biraz geyik oldu farkındayım ama yapacak birşey yok.
En iyi sistemlerle gir kayıda 10000 kez çalıştığın riff i çal. Adamın teki gelir 100 liralık klasik gitarla: "Bak canım öyle çalınmaz o." der. Bakakalırsın. Anfiyi gitarı satıp tatile çıkarsın.
Yoo öyle bir şey yok. 100 liralık gitarla feriştahı gelsin bu forumdaki birçok kişi eline verir yollar, sonrada döner amfisine gitarına sarılır. Ama konu bu değil, adam erik mi güzel çilek mi demiş, sende armut güzel demişsin.

Yoo öyle bir şey yok. 100 liralık gitarla feriştahı gelsin bu forumdaki birçok kişi eline verir yollar, sonrada döner amfisine gitarına sarılır. Ama konu bu değil, adam erik mi güzel çilek mi demiş, sende armut güzel demişsin.
Bende de aynı hisler gelişiyor hemen hemen ama arkadaşa fazla sarmışsınız, daha ilk cevaptan "la bi okuyun" dedim soruyu.
Soruyu soran arkadaşıma da, manyetik dediğin öyle yoktan var edebilecek bir alet değildir. Eğer ben gitaristim diyorsan ne amfi ne jak ne pedal önce gitarının iyi olması lazım. O da değil bu soru hangi akla hizmet sorulur anlamıyorum, gitarist adamın gitardan başka en önemli aracı ne olabilir.

Önce iyi niyet :) Sonrası Allah kerim :)

Şaka bir yana... Önce iyi bir teknik/tuşe gerekiyor gerçekten. Zira daha en başından kötü çalıyorsanız zaten iyi ton alamazsınız ki. Bu durumu öyle süpersonik ağaçların ve/veya manyetiklerin de kurtarabileceği/toparlayabileceği kanaatinde değilim açıkçası.

Sonrasında, şahsi kanaatim, iyi bir amplifikatör. Çünkü gitar veya manyetik ne kadar iyi olursa olsun, amplifikatörden kötü ton çıkıyorsa, istediğiniz kadar gitar/manyetik değiştirin. Ama bunun da "iyi bir amplifikatörün kıytırık bir gitar ile süpersonik tonlar vereceği" anlamına geleceğini düşünmeyin sakın.

Sonrasında, elbette iyi bir gitar. "İyi gitar" kavramını ise burda açmak, çok farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Zira "kalite"nin uluslararası tanımı, "Müşteri isteklerini karşılayabilmenin ölçüsü" olduğu için, "iyi gitar" kavramı sizin damak zevkinize kalır. Son adım ise, iyi bir manyetik tabii.

Son düzenleme:
Abi yine aynı muhabbete döndü yaa, valla millet okumaktan bıktı siz yazmaktan bikmadiniz. Bırakın abi tuseyi amfiyi, adam manyetik gitar kiyaslamasi istemiş.

Geri