Ibanez Yedek Parca Fiyatlarinin Ucmasi, Ucuk Olmasi

Efendim bu Ibanez ile ne yapacagiz bilemiyorum. Yillarca yedek parcasini bulmak neredeyse imkansizdi falan simdi kendileri satiyorlar bunu da web sitelerinde yapiyorlar ama istedikleri fiyatlar bir garip, misal altin sarisi edge tremolo seti 412 dolar ki bunun ustunde daha vergisi ve shipping'i yok. Hepimize sac bas yolduran tremolo kollari da 23 dolar, ve daha birsuru sey. Bu fiyatlar inmeyecegine gore ben Ibanez'i terk etsem belki en hayirlisi olacak. Hem dert yanayim hem de fikirlerinizi alayim dedim hakikaten boyle fiyatlandirma olmaz yahu...

http://shop.ibanez.com/p/2ed1r31g-edge-tremolo-set-gold?pp=24

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla Fender'e salladiklarimi yutacagim sanirim, vidasina kadar var her yerde hem bol hem ucuz. Biz de sonunda strata jb jr takip Iron Maiden saflarina gececegiz sanirim. Ulan hantug F-16 parcasi yapilan titanium alasimi ile fender kopru yapmis gavura bile 340 dolara satiyor insaf arkadas, soba demirine bu para olur mu?

Sen yanına da al bir şöyle ucuzundan 95 SG Special rahatla. Bak huzur klasik dizaynda, demedi deme :)
Hadi SG alma, al 24 perde klasik tremololu bir Jackson. Sıkıştın mı, Wilkinson Emmi emrine amade!

PRS'i ne yapacağız? Adi döküm zamak köprülerine, sıradan manyetiklerine 200$ 300$ paralar istiyor adamlar. İbanez'de en azından Schaller ile değiştirmek falan mümkün bazı modellerde, başka bir gitardan çıkan bir köprü bile oluyor bazen. PRS'de illa o gitar için özel üretilmiş parçaları takmak zorundasınız.

PRS'i ne yapacağız? Adi döküm zamak köprülerine, sıradan manyetiklerine 200$ 300$ paralar istiyor adamlar. İbanez'de en azından Schaller ile değiştirmek falan mümkün bazı modellerde, başka bir gitardan çıkan bir köprü bile oluyor bazen. PRS'de illa o gitar için özel üretilmiş parçaları takmak zorundasınız.

PRS'i ne yapacağız bilemem ama dediklerini bir köşeye not alacağız ;)

PRS benim icin hoslanmadigim headstock egzotik agac kapaklar vs demekti: ne denedim, ne merak ettim, simdi goruyorum ki iliskimiz Venezuela ABD cizgisinde kalmali. Evli barkli adamim
isim gucum, kendimce bir dunya gorusum ve kiytirik bir itibarim var. Televizyon reytinglerinde A/B sinifi olarak gozuken, marka deterjan tuketen, dis fircasini belirli araliklarla yenileyen, Orhan Pamuk'un son romanindan kicimi da yirtsam 100 sayfadan fazla okuyamayan sumsuk bir orta sinifim ama bu Ibanez kopru fiyatlari beni cok yaraladi forum, hakikaten bazi konularda buyumek mumkun degil demek ki...

Asil sizin cektiginizi soylediginiz gitar fotolarini ne yapacagiz @obican bey? Onlari hobiler kismina bekliyoruz efendim, envai cesit hayvan bitki resmi doldu, gitar resmi de olsun. Isinde mahir adam iyi makine ile cekerse muazzam resimler olabilir diye dusunuyorum, umarim koyarsiniz. Bu vesile ile hatirlatalim. PRS uyarisi icin tekrar tesekkurler bu arada.

Hocam, beraber kurbana girer gibi ortak bir ibanez'e girilsin, gitar parçalansın, isteyen istediği parçayı alsın taksın gitarına! :) Ucuza gelsin böylece!
En cok talep goren yeri tremolo koludur; yani ne diyelim nasil diyelim kurbanin pipisi, bir pipiye 10 talipli cikar bu hayirdan cok ser getiririr millet birbirine girer. Ote yandan IBZ manyetikleri veya ihlamur govdesi fare olusu muamelesi gorur bir allahin kuluna veremeyiz ortada kalir. Bu is cok fena otoban kenarinda deve kesmis kadar rezillik cikar @antbalci bey.

Efendim bu Ibanez ile ne yapacagiz bilemiyorum. Yillarca yedek parcasini bulmak neredeyse imkansizdi falan simdi kendileri satiyorlar bunu da web sitelerinde yapiyorlar ama istedikleri fiyatlar bir garip, misal altin sarisi edge tremolo seti 412 dolar ki bunun ustunde daha vergisi ve shipping'i yok. Hepimize sac bas yolduran tremolo kollari da 23 dolar, ve daha birsuru sey. Bu fiyatlar inmeyecegine gore ben Ibanez'i terk etsem belki en hayirlisi olacak. Hem dert yanayim hem de fikirlerinizi alayim dedim hakikaten boyle fiyatlandirma olmaz yahu...

http://shop.ibanez.com/p/2ed1r31g-edge-tremolo-set-gold?pp=24
Evet malesef ibanez parçaları çok tuzlu bir ibanez fr kit alana kadar orjinal fr alınabiliyor, hatta üzerine bir de titanyum ya da çelik malzemeden sustain blok alınabiliyor.Seveni seviyor bu gitarları ama tamir ve parça gerektiren bir durum olduğunda da tiksineni çok fazla.

Valla Fender'e salladiklarimi yutacagim sanirim, vidasina kadar var her yerde hem bol hem ucuz. Biz de sonunda strata jb jr takip Iron Maiden saflarina gececegiz sanirim. Ulan hantug F-16 parcasi yapilan titanium alasimi ile fender kopru yapmis gavura bile 340 dolara satiyor insaf arkadas, soba demirine bu para olur mu?
hantug isteğe göre de parça yapıyor diye biliyorum, firma hakkında gitarpedal.com buluşmasında bayağı konuşmuştuk fakat o parçalar yurtiçinde daha ucuza satılıyor ve hakikaten kötü bir yorumu yok henüz bu firmanın ürettiği malzemelerin.

Çizmeli Kedi atölyesinden modifiye edilmiş ibanezler vardı bu şekilde ve üzerlerine orjinal fr kiti takılıydı.Aslında ölçüler vs uymasa bile bu işlemler yapılabiliyor ve çok da pahalı değil, hatta elinizdeki ibaneze herhangi bir köprü olmuyorsa vida ve yatak kısmı biraz elden geçirildikten sonra orjinal floyd rose takılabiliyor ve bu işlem köprü de dahil ibanez parçalarından daha ucuza mâlolabiliyor.

Parça olmasa da komple tremolo zuhal müzik getiriyor diye biliyorum, şu ilanı hatırladım;

http://turkrock.com/konu/41050/

http://shop.ibanez.com/p/2trx1aa001-zr-1-1-tremolo-set-w-o-zps-cosmo-black?pp=24

Sanırım bu site distibütörlüğü olmayan ülkeler için falan olabilir, ilana bakılırsa buradan almak ucuza geliyor.

Simdi o site aslinda ABD icin, ve dunyanin kalani icin de. Benim epey birsey ismarlamisligim var. Lakin Zuhal'in elindeki fiyat listesi kesinlikle yanlis, daha dogrusu guncel degil. Zaten bir fotokopi katalogdan gosteriyorlar size, en azindan Istanbul'daki oyle yapiyor. Ote yandan neyi ne zaman siparis edecekleri konusu da muallakta ben tremolo kolu icin cok kapilarini asindirdim, 4-5 tane alirim dedim hic kazimadilar. Ustune mail yazdim yine donen olmadi.

Geri