Manyetik Degisimi Onerisi

Merhaba arkadaslar ben yakkasik 2 yldir elektro gitar caliyorum , son 1 yildirda elimde schecter atx c1 var basta aldigimda genel gitarin olarak gitarin tonu gucu ve baskinligindan dolayi memnundum ama ikerleyen zamanda aktif manyetik tonunun sertliginden yorulmaya bbasladim gitarin uzerinde seymour duncan blackouts var bir pasif manyetik almayi dusunuyorum ama kafamdaki model sh 4 bilginiz nedir , anyetik hakkinda yardim edebilirmisiniz yada bu kafada baska bi manyetik varmidir alabilcegim tb 4 sh 13 vb nasildir? Yardim edebilirseniz sevinirim

Jb yerine daha düşük çıkışlı manyetiklere de yönelebilirsin, örneğin "59, pearly gates ya da sh16 gibi birşey olabilir, sap pozisyonuna da jazz veya yine 59 koyulabilir.

schecter atx c1 almışsınız demek ki metal çalıyorsunuz doğru mu? drop tuning falan çalıyorsanız seymour duncan custom size göre olabilir. sh 13 de blackouts'tan farklı değildir diye düşünüyorum. onun tonunun da sert ve treble dolu olması lazım. köprüyü değiştirince sap manyetiği gerektiğini de unutmamak lazım.. bilmiyorum aktifle pasif birleşiyor mu?
ayrıca gitarınızda tremolo yoksa tb yazan humbuckerları almayın, sh versiyonlarına bakın.

Manyetik önerisi bir tarafa da, gitarınız aktif manyetikliyken ve sabit köprü varken nasıl pasif manyetiğe geçmeyi düşünüyorsunuz acaba? Köprüye toprak teli atılması gerektiğinin, bunun için de gövdenin iç kısmından köprü tutucu vidalarına doğru delik açılması icap ettiğinin farkındasınızdır umarım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
benim manyetik değiştirme sebebim gitarın düz tonundan sıkılmamdır , aktif manyetik çok dar bir ton aralığı sağlıyor, kendimi biraz yanlış ifade etmişim sert tondan sıkılma vb şeklinde , ben manyetik değişiminden sonrada gitarımdan sert bi ton alabilmek istiyorum ama aktif manyetiğin tek düzeliğinden kurtularak , @klog W evet metal çalıyorum ama pek drop tonlarda takılmıyorum bu manyetik özetle çok yorucu...

Anladım, valla metal ve rock tonları için duncan sh 5, sh 6, sh 13, sh 8 kullanabilirsin. hepsinin farklı özellikleri var.. ben olsam sh-5'i değerlendirirdim.. sh-4'e göre iyidir diye tahmin ediyorum metalde.. drop tuningde iyi olduğu için değil, geniş ton yelpazesi elde edebilmen mümkün. her taraf sh 4 kaynıyor zaten

Manyetik önerisi bir tarafa da, gitarınız aktif manyetikliyken ve sabit köprü varken nasıl pasif manyetiğe geçmeyi düşünüyorsunuz acaba? Köprüye toprak teli atılması gerektiğinin, bunun için de gövdenin iç kısmından köprü tutucu vidalarına doğru delik açılması icap ettiğinin farkındasınızdır umarım.
umrunda değil sanırım anlamadı eğer bunu yapmazsa ne olacağını.
belkide o dediğin topraklama mevcuttur modifiye edebilmek için .

umrunda değil sanırım anlamadı eğer bunu yapmazsa ne olacağını.
belkide o dediğin topraklama mevcuttur modifiye edebilmek için .
Yok yok, özel mesaj yoluyla ulaştı bana 1-2 gün önce. Detayları anlattım, konunun vehametinin farkına varmıştır yani. Köprüye harici bir toprak kablosu koymaz Schecter. Çünkü aktif manyetikli gitarlarda köprüye toprak kablosu bağlanmaz. O hataya düşmezler yani. Pasife dönüş için toprak kablosu kanalını da açmazlar. Öyle bir şey yapacak olsalar benim SLS C-7'nin aktif modelinde yaparlardı.

toprak konusunda haklısın ama "aktiften pasife şimdiye kadar kimse geçemedi" havasında yazmayalım arkadaşlar
Haklısınız, "Nasıl geçmeyi düşünüyorsunuz acaba?" lafım "aktiften pasife şimdiye kadar kimse geçemedi" anlamında olmuş galiba. Belki imkansız değil; ama zor ve zahmetine de masrafına da değmez yani. Ben bile bu işlerden anladığım halde Duncan Nazgul manyetik için elimdeki 5 aylık Duncan Active Blackouts yüklü gitarı neredeyse yarı fiyatına satıp aynı marka ve aynı model gitarın pasif modelini aldım. Tavsiyemiz de yine o yönde. Ha, eğer gerçekten iyi bir usta bulunur da kallavi yaparsa bu işi, eyvallah.

Son düzenleme:
Geri