Gen

1147_afis_7196.jpg

Yönetmen Togan Gökbakar
Senaryo Alper Mestçi, Güray Ölgü
Oyuncular Doğa Rutkay, Yurdaer Okur, Mahmut Gökgöz, Haldun Boysan, Sefa Zengin
Filmin Türü Korku, Gerilim
Orijinal Adı Gen
Yapımcı Firma Tilgon
Yapım Yılı 2005
Yapım Ülkesi Türkiye
Orijinal Dili Türkçe
Filmin Süresi 85 dakika
Resmi Sitesi
Dağıtıcı Firma Dada Film Prodüksiyon
Vizyon Tarihi 01.04.2006

Filmin Konusu

.
Dağlık bölgede yer alan eski bir akıl hastanesinden polis aranarak bir intihar vakası bildirilir. İki polis olayı araştırmak için hastaneye gelmiştir. Aynı sabah da Dr. Deniz hastanenin yeni psikiyatr'ı olarak göreve başlamak üzere hastaneye gelmiştir. Bölgedeki yoğun yağış ve oluşan heyelan sonucu hastanenin şehir ile bağlantısını sağlayan tek yol ve telefon hatları hasar görmüştür. Hastaneye ulaşım sağlanamamakta ve hastaneden de kimse ayrılamamaktadır. 3 gün iki gece süresince hastanede hastalardan 3'ü vahşi şekilde öldürülür. Herkes tedirgindir. Polis araştırmayı derinleştirir. Gizemli bir hasta dikkatimizi çekmektedir

Ayrıca film'in soundtrack'ı 110 grubunun '' gölge '' adlı parçaları.

www.gen-film.com

Not : Arama yaptım ama bulamadım eğer aynı başlıktan varsa gereken yapılır..

Saygılar.

Ayrıca konuk oyuncu olarak Şahan Gökbakar'ın da olduğunu duyduğum ve daha da çok merak ettiğim bir film. Şahan'ı gerilim filminde izlemek nasıl olucak bakacağız. Akıl hastası rolunde oynar herelde : )

içinde Doğa rutkay'ın olduğu her yapıma gözü kapalı giderim...O kadın Türkiyenin en ii oyuncularından biri yine bi oyunculuk şaheseri çıkardığına eminim...Türk sinemasının korku-gerilim işine el atması baya ii oldu bir kaç yıl sonra çok ii filmler çıkacağına eminim...1 Nisan ı sabırsızlıkla bekliyorum...

ben dün gece gittim filme tek kelimeyle harika bi kere türkiyede gelmiş geçmiş en iyi korku filmi hiç tartışmasız müzikler süper ışıklar çok iyi hollywood filmelrinde hiç farkı yok dünya standartlarında bi film oyunculuklar çok iii bunun son 2 3 dakkada anlıyosunuz çok özgün bi sonu war klasik katil kim filmleri gibi deil deli hastanesinde doktorlar dahil herkes şüpheli (öyle bi hastane ortamı yaratmışlar ki beni bütün deliler s.kse o hastanede bi dakka durmam diyosun) filmde şahan war ama şahanın yüzü hiç gözükmüyo (şahan war güleris die düşünmeyin)ufak ayrıntılara dikkat edin filmden çıkınca bi saat sahneleri tartıştık
her şey mükemel bi şekilde birbirine bağlanmış bunu son sahneye kadar anlayamıyosunuz bazı yerlerde koltuğun içine iyice gömüldük müzikle aşırı geriyolar yine filmin adının neden gen olduğun sonradan öğreniyorus
filmde dikkat şahan çıkabilir ekibinden üç 4 kişi war onlarda gerçkten iyi oynamışlar özellikle fahretin
film görüntü yönetmeni hariç bütün ekibin ilk filmi
kesinlikle kaçırılmaması gereken bi film
okul ,beyzanın kadınları ,dabbe ye on basar
izleyin izletirin

korkucak hiç kimse yok kendinden başka

pundick demiş ki:
ben dün gece gittim filme tek kelimeyle harika bi kere türkiyede gelmiş geçmiş en iyi korku filmi hiç tartışmasız müzikler süper ışıklar çok iyi hollywood filmelrinde hiç farkı yok dünya standartlarında bi film oyunculuklar çok iii bunun son 2 3 dakkada anlıyosunuz çok özgün bi sonu war klasik katil kim filmleri gibi deil deli hastanesinde doktorlar dahil herkes şüpheli (öyle bi hastane ortamı yaratmışlar ki beni bütün deliler s.kse o hastanede bi dakka durmam diyosun) filmde şahan war ama şahanın yüzü hiç gözükmüyo (şahan war güleris die düşünmeyin)ufak ayrıntılara dikkat edin filmden çıkınca bi saat sahneleri tartıştık
her şey mükemel bi şekilde birbirine bağlanmış bunu son sahneye kadar anlayamıyosunuz bazı yerlerde koltuğun içine iyice gömüldük müzikle aşırı geriyolar yine filmin adının neden gen olduğun sonradan öğreniyorus
filmde dikkat şahan çıkabilir ekibinden üç 4 kişi war onlarda gerçkten iyi oynamışlar özellikle fahretin
film görüntü yönetmeni hariç bütün ekibin ilk filmi
kesinlikle kaçırılmaması gereken bi film
okul ,beyzanın kadınları ,dabbe ye on basar
izleyin izletirin

korkucak hiç kimse yok kendinden başka

iyi o zaman yarın ilk işim bu filme gitmek..amanın sonradan psikolojım bozulursa :roll:

pundick ...dediğin gibi varmış..
gittim ve izledim..
türkiyede iyi korku filmide yapılıyormuş demek...
sanki bu filmi daha önce izlemiş gibiyim ama aklıma gelmedi bi türlü...

film gerçekten çok iyi bencede yürk filmleri arasında en iyi gerilim filmi katil el değiştiriyor film boyunca sonra harbi gen diyorsunuz :)

Uzun zaman sonra bi sinema filminden çıktıktan sonra doyuma ulaştığımı hissettim...Şahan dahil öykü hazırlayan herkes çok iii bi öykü yaratmış Murat Toktamışoğlu ise süper senaryo yapmış bu arada Togan ı da unutmamak lazım kamera açıları ışıklar falan süper...daha öncede söylemiştim Doğa rutkay ın olduğu iş kalitesiz olmaz demiştim öylede oldu hele son sahnedeki oyunculuğu gözlerinin hareketleri falan süper olmuş...buarada senaryo hakkında bir şey daha eğer filmi ii takip ederseniz filmin sonu hakkında baya ipuçları var katilin kim olduğunu yada diğer süprizi anlayabilirsiniz(ben birini tutturduydum onların)ama filmin tamamını çözmeniz imkansız...HELAL OLSUn filmin yapımında emeği geçen herkese... :alkıs :alkıs :alkıs

bence sırf yönetmen 21 yaşında diye bu kadar ilgi görüyor diye düşünüyorum.bence medya pompalamasına aday bi film.
dışarıda ki klasiklerin yanın da duramaz bile!!!

ben de dün gittim ve bence çok kötüydü. bir sonraki sahnede ne olacağını önceden kesitirebiliyorsunuz bir kere. sessizlik oluyor....ve böööööööööö! deli çıkıyor:)
güzel değildi bence. tek tesellimiz kampanyadan yararlanıp filme az para vermemiz oldu.

Geri