Line in girişte ses kartının ses kalitesine etkisi?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Sismik tarafından 20 Mart 2006 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bende Creative Audigy I ses kartı var ve processoru direkt line in den ses kartına girip çalıyorum. Ses kartları üzerine çok yazılıp çizilmiş belki de benim beceriksizliğim ki merak ettiğim konu hakkında o yazılarda yanıt bulamadım.

Merak ettiğimde şu : ok ses kartı kaytıtta çok farkettiriyor ama realtime çalarkende farkettiriyormu? Yani ben elimdeki processoru audigy I e girip çalarken ki ses kalitesi profesyonel ses kartkarında dikkat çekecek kadar dahamı iyi? Yoksa sadece bu tip pro ses kartları farkını kayıtta mı ortaya koyuyor. Şu an kayıt işiyle uğraşmıyorum. Sadece processoru ses kartından bilgisayara bağlayıp evde çalışıyorum. İşte çalarken daha iyi ses verir tonların çok daha güzel anlaşılır audigy de duyduğun sesle pro bir ses kartındaki ses farkına inanamazsın dermisiniz?.

Uzun lafın kısası kayıt falan yapmıyorum sadece line in den girip daha kaliteli ses alınabilirmi pro kartlarla ve bu fark çokk mu belirgin olur çokkk merak ediyorum yanıtlarınızı. :roll:

Bu Sayfayı Paylaş