Çok Yakın Zamanda Alıcağım Elektro Gitar Hakkında Yardım

K

kagan1210

Merhaba foruma yeni katıldım kafam da bir kaç soru var sitede beni bilgilendirebilecek bazı arkadaşların olduğunu düşünüyorum. Öncelikle ilk elektro gitar deneyimim olacak daha önce klasik çalmışlığım var. Fakat aylardır cevabını bulamadığım bir kaç sorum var. Daha çok gary moore b.b king guns n roses metallica iron maiden tarzında şarkılar dinliyorum sanırım biraz uçukluk var aralarında ama olsun :D Şimdi forumdan bir arkadaşın epiphone les paul standard plus top ilanını gördüm dinlediğim kadarıyla bana hitap edebilecek bir gitar geldi .siz ne düşünüyorsunuz ? sert tonları seviyorum fakat cleanlerın iyi olması benim için çok daha ön planda çok daha hoşuma gidiyor. bütçem şu an için 750 tl fakat iki hafta içinde 950 tlye çıkacaktır. epiphone uygun mudur benim için yoksa başka önerilerinizi alabilir miyim ? olabildiğince derdimi anlatmaya çalıştım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Ben Epi standard Ebony kullandım. Dediğin tarzlar için gayet uygun alet. Manyetikleri paf olur büyük ihtimalle. Blues olsun metalde bile tatmin eder. Gitarin tonu da gayet güzel. Gibson standarda yakın. Gayet tatminkar. Ben emg taktıktan sonra özledim valla orjinal Manyetikleri. Uzun süre paflar ile metal calmistim duygulu sololarda falan gayet iyi idi. Ama sap biraz kalın. Beni en rahatsız eden o. Beyzbol sopası gibi sap var. Ama alisirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yorumunuz için teşekkür ederim 3aydır ne baktiysam içime sinmedi ozellikle Jackson js32rt dinky ve schecter modellerine baktim ama Jackson hint sediri biraz şüpheye düşürdü schecterlarda çok sert geldi bu içime sindi bir sorum daha var sanirim cin uretimiysmis bunun bir sikintisini yasadiniz mi ?

Sıkıntıyı denemeden alışan yaşarsın. Olur, elinin yapısına uymaz, zorlar, manyetikte lehim, potansta oksitlenme sıkıntısı vardır vs. Onun dışında Epiphone'nun fabrikası Çin'de zaten. Son zamanlarda Kore'de de üretim yapmaya başlamışlar ama o modeller henüz pek yaygın değil.

Hakan Hocamın dediklerine aynen katılıyorum. Bende Fretler dümdüz oldu bridge manyetik kapağı Palm Mute yapılan kısmı renk attı. Burgular Akort zor tutuyor. Gibi sorunlar mevcut

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya mutlaka denemek lazim da hem babamin sikintisi hem de oturduğum yerde iyi bir müzik dukkani olmadigindan deneme sansim hiç yok yinede epiphone alicam sanirim bayadir arastiriyorum 2.el 900tlye en makul gitar istedigim eksendeki sanirim tonlarini da sevdim her ne kadar deneyemesende :(

Bence birçok turu denemek lazım. Teorik bilgi pismanlik yapabilir. Mesela ben şimdiki aklım ile başlangıçta olsa idim Epi yerine Ltd ec 401 alırdım. Ama zaman geri dönmüyor.

ben uzun süre kullandım o gitarı. sapı standart lpden daha ince. zaten klasikten geçiş yaptığın için sana kalın gelmez diye düşünüyorum. ayrıca renk atması falan olmadı metal aksamalarında ben kullanırken. ayrıca burguları da grover, akord problemi de yaşamadım yani. sadece potanslar tozlanabiliyor o da knobları çevirirken hışırtı yapabiliyor. tabi benim gitar 8 yıllıktı. ayrıca o potları temizlemek çok kolay. sorun çıkmaz. o arkadaşın ilanında da yazdığım gibi çok iyi bir sustaini var. ciğerlerinde hissediyosun gitarı. lp kasa gitarların geniş bir ses aralığı oluyor. ne istersen çalarsın yani. öneririm

Epiphone alicam sanirim keşke deneme imkanim olsa 170tl eksik konuda 1hafta okulda yemek yemeden borç bularak kapatmayi düşünüyorum :D İlgilenen herkese çok teşekkür ederim

Geri