Gitar-amfi-pedal Alırken Yaşadığımız Aksilikler Ve Yediğimiz Kazıklar

Zamanında ilginç bir squier affinity strat gitarım vardı, burada da ilan açmıştım, sanırım bu hesap yoktu o zamanlar, bayağı dalga geçilmişti "Nasıl ender bulunan renk squier mış o?" diye, belki hatırlayan olur. :D Ama gerçekten hala görmedim o renkte bir squier strat, sarı-krem hafif transparan bir finishi vardı. ( Hayır burst değil :) )Paraya çok sıkıştım, kira ödemem lazım bir hafta içinde. Son günlerde bir alıcı çıktı, aldım gitarı gittim, gitar öğretmeniymiş kendisi, ders verdiği yere gittik. Aldı denemeye başladı, rakamı atıyorum, 300 liraya anlaşmıştık, benim de kirayı ödeyebilme için 150 liraya ihtiyacım var. Gittikçe "hmm burası eskimiş, hmm burasında vuruk var, hmm fretler biraz erimiş, ben zaten bunu öğrencilerim çalsın diye alacağım v.s." diyere fiyatı düşürmeye başladı. Gitarın köprü manyetiğinde de SD hot rail veya Jb jr. vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bari manyetiği alayım, ayrı ayrı satsam daha fazla para alırım diye ne kadar direttiysem de olmadı, malum akşama kira ödenecek. Aldım 150 lirayı döndüm eve. Manyetik alana gitar bedava tarzı bir satış oldu ama sağlık olsun. :)

Bir şeyi satmak için biriyle buluşup, tam satacakken pazarlık yapıp fiyat indirmeye çalışanlara gıcık oluyorum, paraya çok ihtiyacım yoksa da satmaktan vazgeçip geri dönüyorum :D Hayır madem pazarlık yapacaksın buluşmadan önce yap biz de oluruna olmazına karar verip ona göre tamam diyelim :D

Hayır, önceden de detaylı olarak gösteriyorsun sıkıntılarını, bak burasını çarptım, şu perdelerde erime var diye, ki fiyatı da ona göre veriyorsun. :D Her insanın kendine göre bir derdi var işte, çok da kafaya takmamak lazım, belki de adamın da maddi durumu çok sıkışıktı. :angelic: :D

Gene burda bir arkadaşla baya uğraşılmışdı. Karbon body fendermi olur diye. Arkadaş anlamadığını belirttiği halde. Sonra gitar fenderin nadir aliminyum kasalı modellerinden çıktı ve ben yetişemeden satıldı. Herkeşler herşeyi çok biliyor :)

Gene burda bir arkadaşla baya uğraşılmışdı. Karbon body fendermi olur diye. Arkadaş anlamadığını belirttiği halde. Sonra gitar fenderin nadir aliminyum kasalı modellerinden çıktı ve ben yetişemeden satıldı. Herkeşler herşeyi çok biliyor :)
O gitar bayağı nadir birşeymiş, şuanda da zaten büyük bir koleksiyona sahip birinde duruyor nette fotoğrafları vardı :) çok kelepir bir rakama gitmişti o zaman.

Cangöz müzikten biraz kendi dikkatsizliğim ve sallapatiliğim yüzünden pickguard'ı kalkık gitar alıp bu foruma başlık açıp yazmıştım. Sorduğumda "oraya pena sokuluyor" diye iğrenç bir yalan dinlediğim günden beri tünel'den alışveriş yapamadım. Ne iğrenç insanlar var. Onun dışında yediğim büyük bir kazık olmadı. Bir tek sahibinden aldığım 2. el Morley volume pedal'ının tamire ihtiyacı vardı (hışırtı) ama iki kere tamir ettirmeme rağmen tam düzelmedi. Keşke o parayı sıfırına yatırsaydım diyorum. Ama olacak o kadar.

Ama karbon govdeli oldugunu kendi iddia etti sevgili @customshop, aluminyum olduguna biz ikna ettik :). Ben kendi adima musterihim, hatirlarsan ona da yazdim, adam gibi fotograf koy bu nadide bir gitardir cabucak satarsin diye. Israrla resim koymadi vs vs, ornegin neckplate degismisti hikmetini sorduk yanit gelmedi falan. Bilmeyene birsey dedigimiz yok, ama bu is bilgisiz olmaz alirken de satarken de. Ya hobidir, isi gucu birakmis gitarin susunu busunu ogrenirsin, ya da isindir alacaksan mecburen bilincli olarak bakarsin ortasi yok. Buradaki kaziklanma olaylarinin cogu da bilgi eksikliginden en basta benimkiler olmaz uzre.

Ama karbon govdeli oldugunu kendi iddia etti sevgili @customshop, aluminyum olduguna biz ikna ettik :). Ben kendi adima musterihim, hatirlarsan ona da yazdim, adam gibi fotograf koy bu nadide bir gitardir cabucak satarsin diye. Israrla resim koymadi vs vs, ornegin neckplate degismisti hikmetini sorduk yanit gelmedi falan. Bilmeyene birsey dedigimiz yok, ama bu is bilgisiz olmaz alirken de satarken de. Ya hobidir, isi gucu birakmis gitarin susunu busunu ogrenirsin, ya da isindir alacaksan mecburen bilincli olarak bakarsin ortasi yok. Buradaki kaziklanma olaylarinin cogu da bilgi eksikliginden en basta benimkiler olmaz uzre.
https://www.facebook.com/photo.php?...073.1073741858.471136962902529&type=1&theater hatta o gitarın kendisidir resimdeki, ama helal olsun satmaya uğraşmamasına rağmen çok kısa sürede satıldı :D

Konuyu saptırmak gibi olmasın, aslında başka konuya yazmak lazım ama, bu nedir ne değildir? :
1468579_761271757222380_1938774324_n.jpg

Konuyu saptırmak gibi olmasın, aslında başka konuya yazmak lazım ama, bu nedir ne değildir? :
1468579_761271757222380_1938774324_n.jpg
İt ölüsü gibi birşeydir bu :D kaplama, grafik vs değil gerçek mateyaller :) Koleksiyon seri olarak bir ara marka ayırt etmeksizin bir furya çıkmış,işlevsiz de olsa koleksiyonerlere yönelik aletler yapılmış, saf altından gitar gördüm yav ötesi var mı :D adam onu çalarken nasıl hayatta kalıyor o değil topraklama vs çok sıkıntılı :D

İt ölüsü gibi birşeydir bu :D kaplama, grafik vs değil gerçek mateyaller :) Koleksiyon seri olarak bir ara marka ayırt etmeksizin bir furya çıkmış,işlevsiz de olsa koleksiyonerlere yönelik aletler yapılmış, saf altından gitar gördüm yav ötesi var mı :D adam onu çalarken nasıl hayatta kalıyor o değil topraklama vs çok sıkıntılı :D
Ha iyi o zaman "Kim alır ki bunu?" diye düşünmeye gerek yok. :D Seri üretilmişse tamam fakat, headstock arkasında Custom Shop ibaresi var, eğer böyle bir sipariş verilmişse mantığını çözmek lazım. :D

Mendil satarim daha iyi, saatini 10 lira yapsam yine yahu insafiniz kurusun ogrenci adamiz biraz makul tutun diyen adam olacak, insanla ugrasilir mi hele genclerlen; delimiyim ben? Samimi olarak DSI de memurluk gibi birsey hedefliyorum, windows 97 yuklu bilgisayarda solitaire ve sahibinden.com satilik gitar ilanlari, bir iki kutu kola, arada kosedeki kebapcidan durum. Benim gundemimde bunlar olmali, kavgaci da degilim gecinir gideriz, fazla mesaisi yok birseyi yok. Yukselme pesinde degiliz yani bugday fiyatlari biraz yuksek olsa ciftcilik de yapabilirdim ki hala ciddi ciddi dusunuyorum. Bu ekipmanlar da bana bir omur yeter, hadi bir iki tane daha Ibanez RG ekleyelim tamamdir :)

Geri