Preamp Modeller Ile Anfisiz?

AMT o2 ve Sansamp gt2 amfi modellemelerim var. birde elimde artık bıktığım marshall mg15 cfr 15 wattlık bir amfim var. cabin simulasyonu olan bu pedallarla amfisiz bir sistem kurmak istiyorum evde. bunun için cabinmi almalıyım? önerileriniz neler.

benim bildiğim (bildiğimi söylüyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz)
gt2 yada amt'yi direk kabine giremezsin yani kabini süremez bu aletler doğru mudur ????

Zamanında bu konuyu ben de araştırmıştım, o pedallar amfi modelleme pedalları kabin simülatörü pedalı alırsan onunla birlikte direk miksere girebilirsin, almazsan da bir lambalı amfinin power amp girişinden girmen gerek o şekilde oluyor.

Eğer kabin'e girmek istiyorsan, bir power amp lazım. Çünkü elindeki ürünler 'preamp'. Electro Harmonix'in pedal boyutundaki iki power amp'ine bakabilirsin.
Kabin simulasyonunu, sisteme girmek için kullanırsın yalnızca. Kayıtlar için, line şeklinde kayıt yapmak istiyorsan bu yeterli. Sesin kabinden gelmesini ve onu mikrofonlayıp kayıt almak istiyorsan E.H. ürünleri işini görecektir.

Zamanında bu konuyu ben de araştırmıştım, o pedallar amfi modelleme pedalları kabin simülatörü pedalı alırsan onunla birlikte direk miksere girebilirsin, almazsan da bir lambalı amfinin power amp girişinden girmen gerek o şekilde oluyor.
amfi modelleme pedalları ancak kabin simülasyonuda var diye biliyorum ama bunları alıpta power amfisiz kabine giremezsin diye biliyorum

benim bildiğim (bildiğimi söylüyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz)
gt2 yada amt'yi direk kabine giremezsin yani kabini süremez bu aletler doğru mudur ????
Kabini süremezler, doğrudur. Araya illa ki bir power amfi gerekir. Bazı preamfilerde bu mevcutsa da, sayılan pedallarda böyle bir şey yok. Bu nedenle pedallar ile kabin arasına şu tip bir şey de gerekir:
http://amtelectronics.com/products/...-tubecake-tc-1-1w-power-amplifier-100-analog/

Kabini süremezler, doğrudur. Araya illa ki bir power amfi gerekir. Bazı preamfilerde bu mevcutsa da, sayılan pedallarda böyle bir şey yok. Bu nedenle pedallar ile kabin arasına şu tip bir şey de gerekir:
http://amtelectronics.com/products/...-tubecake-tc-1-1w-power-amplifier-100-analog/

ya da bence amt pedallarının yanına (amt diyorum çünkü iki çeşit çıkış var amt'de(sansamp'ta yok) biri normal çıkış biri emulated çıkış)
12 inch bir amfi alırsın marshall,laney vs bu sayede hem kabin hem poweramp olayını halledersin

tutmaz abi tabiki tutmaz kabin demek can demek :)
bir kabinin yerini ancak kabin tutar :)
ama malum kabinden kayıt almak için bütçe lazım yani iyi bir mikrofon ve iyi bir kabin vs
hatta bütçede yetmiyor bu işi bilmek lazım

Sırf bunun için, tekrar mikrofona dönüyorum ben de :) Neyse sonuç olarak E.H. 22 calibre, 44 magnum ürünleri kabine bağlamak istiyorsan işini görür başlığı açan arkadaşım. Simulasyon ya da gerçeği arasındaki tercih sana kalmış. Şu ekipmanlarınla kayıt yapabilirsin rahatça.

tutmaz abi tabiki tutmaz kabin demek can demek :)
bir kabinin yerini ancak kabin tutar :)
ama malum kabinden kayıt almak için bütçe lazım yani iyi bir mikrofon ve iyi bir kabin vs
hatta bütçede yetmiyor bu işi bilmek lazım

Bir şekilde zamanla para biriktirilip kabin alınabilir pahalı da olsa ama bazı bar sahnelerinde amfi olmuyor direk sisteme girmek gerekiyor setup'ı, evden ziyade böyle durumlar için gerekli simülatör, ben sırf bu yüzden almıştım :)

Sansamp modelleri ile direk mixere giris yapabilirsin ama drive pedali olarak kullanilan bu pedali drive ile isin bitip kapadiginda pedal devre disi kalacak ve diger pedallarda bu özelliğide kaybedeceksin. Mesela bi od pedalin varsa kabin sim.olmadan calisacaktir.
Sana gerek olan bi kabin simulator u.. en basit cozumude behringer ultra-g olacaktir.
Tum pedallarini (sansamp turleri haric) sirasina uygun dizdikten sonra en sona behringer ultra g yi baglayip tum hi-fi sistemlere direk girip ayni soundu alabilirsin. Yani mixerlerden tut, 2+1 sistemlere kadar..

Geri