V For Vendetta

hayatımda izledigim en iyi filmlerden biridir.. vurucu bi replik:

v: would you like to dance?

evey hammond: it's the eve of your revolution and you want to dance?

v: a revolution without dancing, is a revolution not worth having!

filmin içeriği ve üslubu gerçekten de entellektüel beyinlerin eseri olduğunu gösteriyor.sonunda halkın devletten daha güçlü olabileceğini belirtmesi çok hoşuma gitmişti.insan bir anda havaya girip yürüyün lan heeyyttt diye bağırası geliyor.bir de enteresandır bu filmi izledikten sonra sigarayı bırakma kararı almıştım ama bırakamadım zaten neden bırakma kararı aldığımıda bilmiyorum.

ucar demiş ki:
filmin içeriği ve üslubu gerçekten de entellektüel beyinlerin eseri olduğunu gösteriyor.sonunda halkın devletten daha güçlü olabileceğini belirtmesi çok hoşuma gitmişti.insan bir anda havaya girip yürüyün lan heeyyttt diye bağırası geliyor.bir de enteresandır bu filmi izledikten sonra sigarayı bırakma kararı almıştım ama bırakamadım zaten neden bırakma kararı aldığımıda bilmiyorum.

Valla aynı şeyleri ben dicektim sigara konusu dışında..haaa bak merak ettim şimdi sigarayı bırakma kararı ne alaka? diye sormadan edemiyorum kendi kendime.Hani filmden etkilenmişin dicem ama filmde de bunun için etkilencek bişey yok..Allahalah.. :LOL: Siagarayı bırakmak isteyen arkaaşlar constantine i izlesin...Film bitene kadar size 2 paket sigara içirtir ama sonunda "bu sefer bırakıyom lan bu mereti..Bunun yerine sakız çiğnicem..Bak gonstantin gibi bi keş bilem bıraktı ben mi bırakamıcam peh!!" dedirtiyo.. :LOL: :LOL: :LOL:

Foseptik_Cukuru demiş ki:
ucar demiş ki:
filmin içeriği ve üslubu gerçekten de entellektüel beyinlerin eseri olduğunu gösteriyor.sonunda halkın devletten daha güçlü olabileceğini belirtmesi çok hoşuma gitmişti.insan bir anda havaya girip yürüyün lan heeyyttt diye bağırası geliyor.bir de enteresandır bu filmi izledikten sonra sigarayı bırakma kararı almıştım ama bırakamadım zaten neden bırakma kararı aldığımıda bilmiyorum.[/quote
Valla aynı şeyleri ben dicektim sigara konusu dışında..haaa bak merak ettim şimdi sigarayı bırakma kararı ne alaka? diye sormadan edemiyorum kendi kendime.Hani filmden etkilenmişin dicem ama filmde de bunun için etkilencek bişey yok..Allahalah.. :LOL: Siagarayı bırakmak isteyen arkaaşlar constantine i izlesin...Film bitene kadar size 2 paket sigara içirtir ama sonunda "bu sefer bırakıyom lan bu mereti..Bunun yerine sakız çiğnicem..Bak gonstantin gibi bi keş bilem bıraktı ben mi bırakamıcam peh!!" dedirtiyo.. :LOL: :LOL: :LOL:
ama sonra bi bakmışsın hala ağzında sigara var.yine bırakamamışsındır ....

Bugüne kadar izlediğim en mükemmel filmler arasına girmekle kalmadı, tepeye yazıldı belki de.

Bir tarafta hükümetin iktidarda kalabilmek için sergilediği tutumlar ile halka kurduğu baskı, Doğanvari medyanın var olmak için hükümet yalakalığı yapması, Nazi Almanya'sından birebir alınmış olan siyasi polis kavramının şiddeti yaygınlaştırması; diğer tarafta bir kahramanın aynı hırs ve direnci göstererek ezilmeye mahkum bir halkı ayakladırarak "21. yüzyılda devrim nasıl yapılır?" sorusunun yanıtı vermesi. Politik ve elştirel bir yaklaşımla yazılmış senaryoda gerçekten uzak olduğumuz söylenemez. Ayrıca böyle politik bir senaryoya aşkın gerektiği ölçüde serpiştirildiğini düşünüyorum.

Kesinlikle izlenmesi şart bir film.

oykutonik demiş ki:
filmin dvd si çıktı mı bilen var mı?

Filmin DVD'si çıkalı epey oluyor. Olanağınız varsa DVD almanızı öneririm çünkü ikinci diskte "Yakın geleceği tasarlamak", "Guy Fawkes ve barut komplosu", "V For Vendetta ve çizgi romandaki yeni akım" gibi derlemeler ile yapım aşamaları gibi özellikler de bulunuyor. Özellikle çizgi romanın yazım ve filmin yapım aşamalarında V karakterinin oluşumundaki etkileşimi bilmek şart.

İzlediğim nadir güzel olan politik aksiyon filmlerinden olup, bu kadar çelişkide bir film daha görmedim diyebilirim.

Ana karakter V, resmen karakter katliamına maruz kalıp, orijinal derinliğinden, gri bölgelerde duran hallerinden, zararsız bir deliye, romantik bir Guy Fawkes'a dönüşmüştü, ve açıkçası kalkıp da Evey'ye "Çünkü sana aşık oldum" dediği nokta benim için filmin ismini aldığı ana karakterini bile becerleyemediğini gösterdi.

Öte yandan, Adam Sutler, çizgi romandaki Adam Susan'dan çok daha etkili bir kötü karakterdi. Susan'ın zayıf, kafayı sıyırmış halleri yerine son derece aklı yerinde, bir o kadar da hırslı bir adam... güzelll.

Ama genel olarak film çizgi romanın yarısı kapasiteye sahip değil. Üzgünüm, filmi sevenlere bir lafım yok, herşeyden önce o bir film ve sınırlı sürede yapabileceğini gayet de hakkını vererek yaptı. Ama karakteri rezil etti, ona da itirazı olan yoktur herhalde. Evey öfke içinde parlarken bile sükunetini koruyup kendi bakış açısını ona empoze eden bir terörist yerine Monte Cristo ayarında bir adet şirin manyak çok zayıf kalıyor. Öte yandan, film, film olması sebebiyle "virüs hedede hödödö" arkasına saklanıp, Mr.Finch'e de bir rol veriyor. Ama bu "virüs" olayı beni şahsen baydı. Çünkü "FATE" diye bir bilgisayarın varlığı ve o bilgisayar sayesinde V'nin kendi propogandasını yapabiliyor oluşu fikri daha çekici bilemiyorum.

herkesin izlemesi gereken bi film bence ve de V karakterinde hugo weaving gibi bir adamın oynatılması da filme apayrı bi renk katmıştır zaten bi de wachowski ler de olunca olay ayrı bir yere gelio artık bu kadar şeyden sonra hatun rolüne de gidip natalie portman ı koyuyosun gerisini de siz düşünün

güzel bir film bence senaryosuda harika "v" üzerinde deneyler yapılan ,işkence yapılan ve sonra kurtulup faşizme karşı savaşmaya başlayan bir adam ve hırsız evindeki eşyalar servet değerinde en etkileyici sahnesi kıza korkusuzluğu öğretmesi sevdiği halde işkence etmesii süperdi... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Beni kendisine bağlayamamış, yarıda kesmeme sebep olmuş film. Film izlemenin en çok keyif aldığım şeylerden olmasına rağmen.

Son derece bayık, Holywood'un süper kahraman filmlerinin UK taklidi olanı.

Ayrıca V'nin maskesindeki o "EZİK" gülüş ifadesi yeterince itici zaten.

mükemmel ve tüyler ürpertici.geç izlemiş olmanın da ayrı bir hüznü var.
''siyasiler gercegi örtmek, sanatçılar gercegi ortaya çıkarmak için yalan söyler''

''insan olmak adına yapıyorum, dahasını da yapabilirim''

''strength through unity, unity through faith''

''TANRI YAGMURDADIR''(belki de beni en derinden etkileyen cümle ve o essiz sahne)

İlk izlediğimde birkaç gün etkisinden kurtulamadığım sonrasında ise kısa aralıklarla izlemeye devam ettiğim, ve böyle gidersede seyretmeye devam edeceğim film...

dün filmi izleme olanağı buldum ve çok beğendim.totalitör rejime karşı tepkiyi bu kadar güzel anlatan sayılı fimlerden biriydi benim için.aksiyon sahneleri matrix'te ki gibi , muhteşem olmuş.v'nin karizması , ummadık yerde söylediği o can alıcı sözleri çok çok iyi.

herkesin izlemesi gerek bu filmin.
a kalite.

Geri