Genişleyen Vida Yuvası

'Elektro Gitarlar' forumunda burakoli tarafından 28 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. kurdan parcasi koyup tekrar vidayi sikmani oneririm

programci_84 bunu beğendi.
  2. Aynen öyle tam ben yazacaktım MetalPose yazmış. Eğer delikler ufaksa kürdanı gittiği yere kadar itekle uclarını dikkatlice maket bıçağı gibi bir şey yardımı ile kes. Eğer delikler büyük ise Kibrit çöpü de aynı işlemi görecektir.

3. Kürdan veya kibriti delik uzunluğunda 7-8 parça kes. Deliğin dibine az tutkal sür(sürmesen de olur ama daha garanti yöntem), sonra deliği bu ağaç parçacıklarıyla doldur. Orası sıkışacaktır ve vida kaymaz. Aynı işlemi eski gitarımın askı kısmı için yapmıştım. Sonuç, vida bir kez olsun gevşemedi...

4. Ayrıca ben titizim bu işi öyle otla çöple yapmam dersen, poliüretan tarzı böyle dolgu malzemeleri var dolgu macunları onunla doldurup kuruttuktan sonra orası kemik gibi donar ondan sonra tekrar istediğin gibi vida deliği açabilirsin. Bu da biraz daha profesyonelce iş olur ama lüzum yok :) karar senin seçenekler bunlar.

5. hah işte poliüretan.tam bunu yazıyordum buraya sakin ol şampiyon diye uyarı geldi.titizlikten öleceğim.

6. kabartma tozu ve uhuda ust esik icin kullaniliyor belki bunda da kullanilir

7. kürdan çok sert vidanın açısını değiştirebilir kibrit çöpü daha uygun

8. iflah olmaz haldeyse dolgu en temiz yol, ağaç tutkalı da olur arkadaşın dediği gibi poliüretan vs. de.

9. Ağaç tutkalı ve talas ile hazırlanan macun diğer bir yöntem.

10. Dolgu malzemesi bence en mantıklısı.

Bu Sayfayı Paylaş