Aydilge

Ben albümü çok sevdim, hatta bu yüzden "bu ne lan, everelim seni bu kadınla o kadar beğendiysen" gibi hayvanca yorumlara katlanmak zorunda kaldım. Ama şarkılar hakikaten süper. Vokal tarzı değişik ve hoş. İnsanın içine işliyor..

Delioglan demiş ki:
Ben albümü çok sevdim, hatta bu yüzden "bu ne lan, everelim seni bu kadınla o kadar beğendiysen" gibi hayvanca yorumlara katlanmak zorunda kaldım. Ama şarkılar hakikaten süper. Vokal tarzı değişik ve hoş. İnsanın içine işliyor..

çok güzel yorumlamışsın albümü... evet dinledikçe ' İnsanın içine işliyor.. '

Güzel bir albüm.
ilk sarki haric diger sarkilar gayet iyi.
Düzenlemelerde basarili, yaylilar sarkilara iyi gitmis.
Güzel bir gitar solo duyamamak önemli bir eksiklik.

Degisken bir vokal tarzi var Aydilge'nin.
Özellikle 'Şiir' isimli sarkiyi sanki Cranberries'den Dolores O'Riordan, Türkce ögrenmis de söylüyor hissine kapilabilirsiniz. O kadar benziyor vokal teknigi.
Bu arada ben Dolores'i begenirim. :)

Sözlere gelince, uzun süredir yeni cikan hicbir isimden toplumsal duyarlilik beklemiyorum. O is artik maalesef sadece eski tüfeklerin gösterebildigi bir yüreklilik.Belki de yeni isimlere plak sirketleri izin vermiyordur, kim bilir? Sonuc olarak sözler hep kisisel konulardan olusuyor.Ama beylik kaliplara takilip kalmamis Aydilge. Yazar kimliginin de etkisiyle dinlenebilir sözler yazmis, cogunluk gibi bos bos bir seyler karalamamis.
'TUÐYAN' bu aralar en cok dinledigim sarkilarin basinda geliyor.
Bakalim ikinci albüm nasil olacak. Simdiden basarilar.

şarkının sözlerini özellikle sevdim ben de.
diğer şarkıları hakkında pek bir fikrim yok. sanırım artık albümü alma zamanı geldi :D
canlı performansda hiç izlemedim ama canlı performans olayı çok çok farklı...
zamanla alışılacak bir şey.

Altın Aşk Vuruşu adlı kıtabından ;
"Görüyorum seni, düşüyor musun? Ölümle mi kaçacaksın? Seni terk etmeyeyim diye, benden önce sen mi terk edeceksin beni? Size söylüyorum, çekilin, rahat bırakın onu! Bitti mi, tüm bu korku ve kötürüm günler, piyano tuşlarının üzerine düşüyor kan damlaları. Burnundan dudaklarına doğru ince, kızıl bir ırmak süzülüyor. Yükselen müziği duyuyorum. Felaketin bestesi, birbirine âşık notaların bitmez tükenmez soluğu akıp gidiyor kanınla. Kendilerini bırakıveriyorlar. Beyaz tozlar sızıyor burnundan içeri, beynine beni götür, onları değil. Ne kadar tutabilirim seni? Daha kaç zaman burdasın?...
Bulimia Sokağı adlı kıtabından ;
..şimdi anlıyorum ki, esas kazancım zayıflamam değil, herhangi bir şeye bağımlı olarak yaşamanın nelere mal olabileceğini görmemdi. Yemeklere, alkole, uyuşturucuya, hatta karşı cinse tutsaz olmaya hiç niyetim yok bugün!" ..
gördügünüz gibi sempatikligini dizelere dökmüş, sitesinde de sempatikligini jpeglere dökmüş sanatcı ...
tarzım olmadıgı ıcın pek dınlemıyorum ama kıtabını alacagım ;)

deyyus demiş ki:
çok iyi bir albümü var canlı performansta heyecanlanması kötü bişey değildir işine verdiği önemden dolayıdır,eleştirinin dozunu kaçırmayalım küçük şarkı evreni çok iyi bir albüm ;)
katılıyorum arkadaşım sana gerçekten çok iyi bir albümü var. şarkılar birbirlerini tamamlıyorlar. ilk dinlediğim de bi afalladım çok değişik bi sesi var. biraz kulak vererek dinlenilmesi gereken bi albüm yoksa anlamak biraz zor olabiliyor. onun küçük şarkı evreni gerçekten güzel bir evren.

Alternatif müziğin farklı temsilcilerinden Aydilge'nin ikinci videosu 'Küçük Şarkı Evreni'nin açılış şarkısı 'Bu Gece Ben Ay'a çekildi. Video, yönetmen Levent Ayaşlı tarafından Film Sokağı Stüdyoları'nda çekildi. Aydilge'nin vokali, müziği ve şarkı sözleri kadar orijinal olan video, görsel açıdan izleyeni büyülü bir dünyaya sürükleyecek.

Kayıtları Raks Marşandiz Stüdyoları’nda Hakan Kurşun’un prodüktörlüğünde gerçekleşen albümdeki tüm şarkı ve sözler Aydilge'ye ait. Rock motiflerinin doğu ezgileri ve elektronik alt yapılarla uyumlu bir şekilde dans ettiği şarkılarda, Aydilge'nin kendine has vokali hemen dikkat çekiyor.

Canlı performansındaki başarısıyla da yoğun ilgi gören Aydilge, henüz albümü kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen, yapılan anketler sonucunda, Türkiye'nin ve dünyanın sayılı festivallerinden Rock'n Coke'da sahne alması istenen sanatçılar arasına girmeyi başardı. Aydilge, 2 Eylül Cumartesi günü Rock'n Coke'ta muhteşem bir performans ve izleyicileri şaşırtacak sürprizlerle Burn sahnesini sallayacak.

www.e-kolay.net ten alıntı ve yorumsuz

yorumlaması çok güzel..sesi zaten harika birleşince ortaya böyle süper bi şey çıkmış..kendi çok güzel değil ama zaten önemli olan sound we kalitesi.. bence bunu çok iyi başarmış.

hauntedemy demiş ki:
yorumlaması çok güzel..sesi zaten harika birleşince ortaya böyle süper bi şey çıkmış..kendi çok güzel değil ama zaten önemli olan sound we kalitesi.. bence bunu çok iyi başarmış.
cok dogru soylemıssın kardesım...
ben cok guzel sanatcılar gordum , ses,kalite yok...
cok tatlı ama cok guzel olmayanlarda gordum , ses,kalite üst düzey.
zaten ıkısı bırlesınce tadından yenmıyor :)
örn: Epica vokalisti :Simone Simons
örn: Lacuna Coil vokalisti : Cristina Scabbia...

Bugün başlayan ve iki gün sürecek olan Onyedi Rockfest-2 festivalinde, liseli müzikseverlere örnek teşkil etmesi amacıyla İstanbul Anadolu Lisesi'nden Gregor Samsa ve Galatasaray Lisesi'nden Abbastanza grupları yer alıyor. Tabii ki organizasyon sadece bunlarla sınırlı değil. Direc-t, Hayko Cepkin, Nem, Aydilge, Yırtık Uçurtma, Ayben ve Rashit gibi alternatif müziğin güçlü isimleri de 'kardeşler'iyle aynı sahneyi paylaşacak. Konserler Balans Performance&Music Hall'de gerçekleşecek. Bugün saat 12.00'de başlayacak olan festivalde ilk gün, ön grup Gregor Samsa, Nem, Yırtık Uçurtma, Rashit yer alıyor. Festivalde yarın ise Abbastanza, "Aydilge", Direc-t, Ayben (konuk vokal) ve Hayko Cepkin sahne alacak. Etkinlikte bilet fiyatları bir günlük 10 YTL kombine ise 15 YTL. (Kültür Sanat)

mükemmel bi ses bence değişik bi yorumu var güsel sözlerle birleşince bence süpper bişe çıkmış ortaya kulakların pasını silen cinsten bişey bu aydilge
tam türklere göre bişe alıştığımız nağmeler farklı bi tarzda değişik ve güsel olmuş yadırgamıyor insan
rock dinlemeyenler için yada yeni başlayacaklar için ii bi başlangıç

Cellda demiş ki:
mükemmel bi ses bence değişik bi yorumu var güsel sözlerle birleşince bence süpper bişe çıkmış ortaya kulakların pasını silen cinsten bişey bu aydilge
tam türklere göre bişe alıştığımız nağmeler farklı bi tarzda değişik ve güsel olmuş yadırgamıyor insan
sen ne güzel seysin böyle :D
bravo cok güzel konusmussun... :D

Kra demiş ki:
Cellda demiş ki:
teşekkür ettim :)övgü alacağımı tahmin etmemiştim şımardım :p

Cellda demiş ki:
Kra demiş ki:
Cellda demiş ki:
teşekkür ettim :)övgü alacağımı tahmin etmemiştim şımardım :p
yok yok şımarma bu yorum tekniğinle daha cok ovguler alırsın :)

zaten türk piyasasının güzelliğe değil sese ve kaliteye ihtiyacı var.. artık bunun için bişeyler yapsalar iyi olur.güzel görcez diye kulaklarımı paslandırmaktan yozlaşmaktan bıktım.bu kız örnek olsun..mütevazide ayrıca kendini abartıp abartıp göklere çıkarmıyo... ;)

Geri