Volans

Vokal: Eren Sandal
Gitarlar:Tayfun Çotuk, Emre Kaplan
Bass gitar: Ata Çetiner
Bateri:Erhan Ballıeker

Eren Sandal

1986 İstanbul doğumlu.Müzikle tanışması ilk okul dönemine uzanıyor.Okul korolarından sahnelere 12 yaşında geçiş yaptı.Fakat hiçbiryerde ses eğitimi almamıştır. Volans kurulmadan önce çeşitli gruplarla istanbul barlarında şarkı söylemiştir.Yapmış olduğu bestelerden birini Haluk Levent tarafından istenmesinden sonra kendi beste çalışmalarına yönelip sahne döneminden soyutlanmışır.Haluk Levende istediği beste verilmemiştir kendi albumünde kullanmak daha mantıklı gelmiştir.Volansla tanışır tanışmaz bestelelerini hayata geçirmeye başlamıştır.Fakat maddi sorunlar nedeniyle sadece iki şarkısı hazır durumda...

Tayfun Çotuk
1976 İstanbul doğumlu.Grup Altona ile yolan çıkmıştır.Çeşitli organizasyonlarda grubuyla boy göstermiştir.Trt tarihinde ilk defa başvuru yapmadan davet edilen grup ünvanına sahiptirler.Fakat yaptıkları müzik İngilizce ve trash olduğu için türkiyede pek ses getirmemiştir.Altona çeşitli sebeplerden dolayı dağılma kararı aldıktan sonra Tayfun yaklaşık beş sene müziğe ara vermiştir taki Eren'le yolları kesişene kadar.Tanıştıktan bir ay sonra ilk demolarını ellerine almış ve bu demoyu yaklaşık bin kişiye ulaştırmışlardır.Şuan beğenmedikleri demo Trabzon ve Sivastaki Anadolu liselerinde çalnmakta...

Emre Kaplan
1980 İstanbul doğumlu.Müzik hayatı lise son sınıfta gitar çalarak başladı.Daha sonraları lise grubunda davula yöneldi.Amatör grupla gitar ve davul çalmaya başladıktan sonra kendini geliştirerek Deniz Seki,Yaşar Kurt,Hakan Peker,Hülya Polat gibi sanatçılara davul çalmaya başladı.Beş yıldır kendi kurmuş olduğu studyosunda amatör grupların kayıtlarını ve provalarını düzenlemiştir.Bateri ve gitarın yanısıra amatör olarak piano ve preküsyon keman çalmaktadır.Volans ile tanışması ise grup üyeleri ilk kayıtlarını yaparken kendisininde herşeye uyum sağlamasıyla gruba katıldı.

Ata Mert Çetiner
1983 İstanbul doğumlu. 2001 yılında Bas Gitar çalmaya başlayan Ata Mert bir süre amatör gruplarda yer aldıktan sonra 2002 yılında Deniz-Atı Cafe'de profesyonelliğe ilk adımını attı. 2003 yılında  Silent Portait grubu ile  Boğaziçi Üniversitesi'nin düzenlediği Battle Of the Bands yarışmasında 2. lik ödülü aldı. Atölye istanbul'da Argun İşler'den 2 ay Bas Gitar dersi aldı. ARKHE ile Tower, Guitar Cafe, Voodoo da sahne aldı. 2005 başlatında Da Cafe ve Deniz Atı'nda 4-5 ay çaldıktan sonra şu anda bar proglamlarına devam ediyor. Volans ile İstanbulda adlı volans parçasıyla tanıştı ve Volans ın albüm projesine katışmaya karar verdi.

Erhan Ballıeker
1987 İstanbul doğumlu. Amatör olarak müzikle beş yıl önce tanıştı bateri çalarak çeşitli gruplarla barlarda sahne almaya başladı.Volans ile İstanbulda adlı Volans parçasıyla tanıştı ve gruba hemen dahil edildi.

demo yakında buradan yayınlanacak

şuan için yazılanlardan yapabilecegim tek yorum yaş dagılımınızın ilginç oluşu eger bu şekilde uyum sagladıysanız çok daha eglenceli bi sentez çıkar ortaya...sonuçta yetişme dönemleri içerisinde tarlarda farklılaşabilo, umarım böledirde ilginç bi sound duyarız...

başarılar diliyorum yolunuz açık olsun (siwastaki anadolu liselerinde demonuz çalmakta demek merak ettim bi araştırayım parçayı bulup dinlemek isterim)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya ben burda yayınlamıştım aslında demolarımızı ama şimdi goruyorum kı yalan olmuş bu arada nokıasupersounda tozlu bıblo adlı şarkımızl gırdık arkadaşlar oylarınız itina ile kabul edilecektir:D demo yayınlıyorum yıne ılgınıze

Benim var!
Sound olarak oldukça keyifli geliyor kulağa, ancak vokal arkadaşın sesinin biraz yontulması lazım mixaj ile. Ve belkide biraz öne alınmalı, çok ezilmiş sanki?

Beste gayet güzel ve hareketli :)
Ellerinize sağlık!

NSS te başarılar!

bızım grubun bı gıtarıstı var tayfun gıtar sesını daha cok sevdıgı için boyle davranıyo işte sağlık olsun bırısı anlar belkı yakın zamanda:D

arkadaşlar bir hafta içerisinde 3.ve 4. şarkılarımızın kayıtlarına başlıyoruz onlarıda buradan yayınlıcaz söliyim dedim

slm arkadaşlar nıhayet sorunumuz tarafımızdan çözüldü ve soundu güçlendirip vokallerı duyulabılır ses sevıyesıne getırdık eger volans-tozlu bibloyu dınledıysenız bır daha dınlemenızı onerırım ;) herkese başarılar.....
www.nokiasupersound.com volans-tozlu biblo

şimdi eed reason ama ordakı seslerın hepsı bızımkendı davulumuuzn orjinal seslerı zamanımız kısıtlı oldugu için ve maddı ımkanlarda tabiki bu şekilde kullanmayı tercih ettik sorun yoktur umarım :D

reason iidir agbi çok iidir. biz de yeni kayıtlarımızda reason kullanıcaz. yalnız şöyle bişi demek istiyorum özellikle kick üzerinde oynamalar yapmak lazım. ya redrumdan her davul kanalını mixere ayrı ayrı assign ederek veya her parça için ayrı bir redrum açarak bunu yapabilirsiniz sonuç daha da etkileyici olacak. eq özellikle kullanın davulun her parçası için.

Geri