Max.2000 Lira Gitar Önerisi.

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Estel tarafından 9 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

 1. Schecter Demir Demirkan Signature almıştım fakat değiştireceğim. Sizce ne alayım?

  Not: Stratlar bir başka geliyor gözüme.
   
 2. 2. el bakıyorsan 2000 TL civarına düzgün gitarlar mevcut fakat sıfır olarak elindekinden iyisini alamazsın.
   
 3. Schecter'larda yok mudur?
   
 4. Demir Demirkan Signature'da beğenmediniz ne oldu peki? Gitarı merak ettiğim için soruyorum.
   
 5. Schecter Demir Demirkan Signature alıp, sonra yine Schecter mı almak istiyorsunuz?
   
 6. Görünüşü pek içime sinmedi ilk başta, ve single coil'e alınca bile cleanlerde kalın bir tonu var.
   
 7. Nasıl bir ton arıyorsunuz peki? Ne tarz bir gitar istiyorsunuz? Marka var mı aklınızda?
   
 8. Marka takıntım yok ama PRS'ler hoş gibi. Ton olarak da çok parlak olmasa da iyi cleanler ve iyi drive tonları istiyorum fakat ortalığı inletecek kadar hayvani bir distortion değil.
   
 9. SE serilerine pek sıcak bakmıyor çoğu kişi. Ama Paul Allender signature çalmıştım çok beğenmiştim. Sapı inanılmaz rahat. Tonları aklımda kalmadı hiç o konuda bir yorum yapamayacağım. Ama 2000 TL nakit verecekseniz size tavsiyem Fender'in special serisi olabilir. H-S-S ya da S-S-S olabilir seçim size kalmış.
   
 10. do-re müzik'ten aldığım için gitarı değişimi yaparken oradan almalıyım. Ve sanırım orada da Fender yok.
   
 11. Ton olarak sanırım aktif manyetikler istediğinizi vermedi. Blues-rock karakterli bir gitar arıyorsunuz. Doğru anlamışım değil mi?
   
 12. Metal de dinlerim hatta şu sıralar daha çok thrash metal dinliyorum fakat cleanlerinden cidden tatmin olmadım o gitarın. Yani dediğiniz doğru denebilir.
   
 13. İbanez Jem 7v öneririm.
  Hem bir superstrat hem de tonal olarak çok versatil. Ancak ikinci el olarak bile limitinizi arttırmanız gerekecektir fakat bir daha gitar aramazsınız.
   
 14. Keşke sıfır gitar almasaydınız. Forumda çok güzel gitarlar vardı aslında. Godin'in elektro gitarlarını da çok övüyorlar. Godin session modellerine de bakabilirsiniz mağazada mevcutsa.
   
 15. Epiphone Les Paul Customlara bakabilirsiniz, Les Paul Ultra da güzel bir gitardır, hiç denememiş olsam da godinlerin de performansını bayağı beğeniyorlar onlara da bir göz atabilirsiniz.
   
 16. Aslında EMG'li gitarda sap tonları fena değildir:
  Biraz ton alma ve amfi gibi konulara da eğilebilirsiniz. Alacağınız başka gitarda amfi ya da arada ne kullanıyorsanız ondan dolayı problem yaşatabilir.  Tabii EMG çok yüksek çıkışlı bir manyetik, buna rağmen tatmin olmazsanız, PRS güzel bir seçim olur, örneğin custom24ler güzel. Epiphone les paullar güzeldir, les paulllarda alnico-5 vintage manyetikli olanlar çok güzel clean-distortion tonları sağlar. Tabii Fender Fat-strat American Speciallara da bir bakabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 9 Aralık 2013
 17. Bence PRS'lere bir göz atın. 2000 TL'ye çok güzel bir gitar sahibi olabilirsiniz.
   
 18. parker varsa do-re de bir bakın mutlaka.
   
 19. Sıfır alacaksan bunu bir dene, hoşuna giderse pazarlık et:

  http://www.muzikenstrumani.com/SG-S...ektro-Gitar-Orijinal-Case-Hediye-_1499.html#0

  Bir de bu var denemeye değer bence. Diğerlerinden farkı maple saplı olmasıdır. Renk seçenekleri de mevcuttur herhalde. Tek bu renk getirdilerse de şaşarım:

  http://www.muzikenstrumani.com/Gibson-LPJW2CH1-Les-Paul-Junior-Elektro-Gitar_15812.html#0

  İkinci elde PRS, Ibanez, Schecter alternatifin bol. Acele etmene gerek yok. 2000 lira az bir mebla değil.
  Ama amfinin de önemini unutma, bana hala amfi olayını ihmal ediyorsun gibi geliyor. Gitarı tutup ta MG15 veya Line 6 Spider ile çalacaksan, istersen Gibson'un, Fender'in veya Jackson'ın Custom Shop kısmına gitar yaptır, standart bir gitarla aradaki farkı pek anlayamazsın.
   
 20. Spider'a laf yok Sensei Hakan, 75, 120 veya 150 oldu mu dadindan yinmez...:) Yalniz su gencleri bilincli ikinci almaya tesvik ediyorsun ya sirf bunun icin bile hakkin odenmez. Ama bu misyonerlik faliyetinde ne kadar basarili olabilirsin onu bilemem , keske olsan. Bizim millet biraz inatcidir, ikinci el alin diyenleri muttefikun aleyh gavur gorurler bunu nasil etsek de degistirsek bilemiyorum.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş