Pickguard Vidası Sorunu!

Arkadaşlar elimde Kore yapımı Cort GB74 bas gitar var. Gitarın pickguardını tutan 8 adet vida vardı hepsini kaybettim. Bu vidaları nereden temin edebilirim, kim satar, nerde bulunur yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar, nalbur da iş görecek vida bulunur, ama pickguard üzerindeki gibi nikel kaplı ve "pahlı" (tepesi bombeli) vida bulunması çok zordur. Görünüş önemli değilse, sorun yok.

Arkadaşlar, nalbur da iş görecek vida bulunur, ama pickguard üzerindeki gibi nikel kaplı ve "pahlı" (tepesi bombeli) vida bulunması çok zordur. Görünüş önemli değilse, sorun yok.

Aynen doğrudur. Bunun harici vida satan bazı yapı marketler mevcut, örneğin Kadıköy'de bir adet var, oradan edinmeniz olasıdır. Tabii şekile takılmazsanız nalburdaki de iş görür.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında şekli çok da önemli değil açıkçası. Mydükkana ve diğer sitelere bakayım bi uygunsa alırım olmadı nalbura gideceğiz artık. Pickguardı sağlam tutsun sorun çıkarmasın yeter

Koçtaş'ta milyon çeşit vida var, büyük ihtimal üzeri bombeli (pahlı) olan bile vardır. - Sn.Ant bey sayesinde yeni bir terim öğrenmiş oldum -
Speaker stand yaptım yakın zamanda, nalburiye kısmına uğradım, istediğim tipte ahşap vidasını ararken bayağı bakınmıştım kocaman reyon var :)

Son düzenleme:
Hocam birkaç vida için Çinliler ile uğraşmak istemiyorum :) Benim için en mantıklısı nalbur ya da Koçtaş gibi yerlere bakmak. O da olmazsa müzik marketlere bakacaz artık.

Çinli satıcılar ile uğraşmıyorsunuz. Sipariş veriyorsunuz, paypal ile ödüyorsunuz ve zarf içinde siparişiniz geliyor. Şu ana kadar da onlarca siparişimden sadece birisi elime geçmedi. O da muhtemelen kapının önünden çalınmıştır.

Ben de tam aksine bir kaç vida için nalburla uğraşmayı tercih etmem. :) Uygun vida bulursanız burada bize de bir haber verin. İlk bauhaus'a bakmanızı tavsiye ederim. Çok sağlam paslanmaz vida çeşidi var adamlarda.

Kolay gelsin.

Çinli satıcılar ile uğraşmıyorsunuz. Sipariş veriyorsunuz, paypal ile ödüyorsunuz ve zarf içinde siparişiniz geliyor. Şu ana kadar da onlarca siparişimden sadece birisi elime geçmedi. O da muhtemelen kapının önünden çalınmıştır.

Ben de tam aksine bir kaç vida için nalburla uğraşmayı tercih etmem. :) Uygun vida bulursanız burada bize de bir haber verin. İlk bauhaus'a bakmanızı tavsiye ederim. Çok sağlam paslanmaz vida çeşidi var adamlarda.

Kolay gelsin.

Bu konuda (paypal ya da Çinliler) daha önce herhangi bir tecrübem olmadığı için bunu en son tercihe koyuyorum hocam. Hala fırsat bulup da gidemedim bir bakacağım bir kaç çeşit alıp bakarım artık hangisi iyiyse onu kullanırım. Sonucu buraya yazarım. Bauhaus da aklımda. :)

Üstadlar bir de bunun belirli bir ölçüsü milimetresi bir standartı var mı yani bir sürü vida çeşidi var bulmak zor olur hele benim gibi bu konunun cahili olunca :) Pahlı vida desem anlarlar mı acaba, ya da ölçüsünü mü alsam gövdeden. Nasıl yapsam bilemedim .

Sevgili Ant 'a katılıyorum..Arkadaşım aç bir paypal hesabı ebayden al..En fazla 15 günde elinde olur..Hemde tecrübe olur..Ben ilk ebayden usa strat için pickguard vidası aldım..Sonrasında 30 a yakın alışveriş yaptım..En son gözüm kapalı 1000 dolara lens aldım. .Yalnız burada da bulma ihtimalin yüksek.Yapı marketle bulma şansın çok zor..Onun için vereceğin yol parası otopark parasına aynı paraya evine kadar gelir...Bir kaç kere sahibinden de gördüm...

Sevgili Ant 'a katılıyorum..Arkadaşım aç bir paypal hesabı ebayden al..En fazla 15 günde elinde olur..Hemde tecrübe olur..Ben ilk ebayden usa strat için pickguard vidası aldım..Sonrasında 30 a yakın alışveriş yaptım..En son gözüm kapalı 1000 dolara lens aldım. .Yalnız burada da bulma ihtimalin yüksek.Yapı marketle bulma şansın çok zor..Onun için vereceğin yol parası otopark parasına aynı paraya evine kadar gelir...Bir kaç kere sahibinden de gördüm...

Dediğim gibi hocam önce buradaki seçeneklere bi bakayım en son ebay'e yönelirim. Zaten büyük bir şehirde değilim masrafım olmaz, uğraştırmaz beni. Bana da ebay'den almaya bir başlarsam bir daha Türkiye'den alışveriş yapmam gibi geliyor :)

Geri