En Iyi Manyetik Modifiyesi ?

'Elektro Gitarlar' forumunda WalCom tarafından 11 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    merhaba arkadaşlar;

yeni musicmanım için trash metal tonları için manyetik bakıyorum seymour duncan veya dimarzio olarak aklımda manyetik seti var ama bunların hangi modelini almam gerekiyor.?

2. hangisini beğenirsen

antbalci bunu beğendi.
  3. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    hangisini beğenirsen değil yani hangi modeli daha çok metal tonlar verir bass verir

4. 6 telli için Duncan Distortion'ı tek geçerim.

5. Hem iyi clean ton hem dengeli bir eq aralığı hem de çatır çatır drive için Seymour Duncan Blackout'ları bir inceleyin derim.

6. Di Marzio X2N, tek degil cift gecerim, clean konusunda iddiali oldugunu soyleyemem ama, motor kaputundan besmelesi eksik olmayan rektifiyesi geleli 10 yil olmus Ford 1210 kamyon gibi distortion verir.

LordWanteD bunu beğendi.
  7. Seymour duncan distortion set'i tavsiye edebilirim, yine invader da tercih edebilirsin.
    Bazı manyetikler standard ve trembucker olarak ayrılmış, tremolo varsa örneğin sd tb-6 alacaksın... gibson tarzı bi köprüyse sh-6 alman gerek. Ama örneğin invader ve blackouts için böyle bir ayrım yok.

8. sh8 yada dirty fingers almalısın bence... aktif ben sevmiyorum yoksa SD blackouts derdim ancak SD sh13 de olabilir metal için canavar canavar :)

9. Jb-jazz diyelim bizde

10. J-P

J-P

794
    416
    1,705
    High output olsun bass treble yüksek olsun mid'leri de düşük olsun
    Eq diyagramları varya onlardan bahsediyorum
    Seymour Duncan yada Dimarzio
    İkiside olur yani bence fark etmiyor heavy metal thrash metal için.

11. O zaman önce şu sayfaya gidin:
    http://www.seymourduncan.com/comparetones

Tablonun sağdan 4. sütununda alev şekli olanlar High Output modeller. 5/8/9 biçiminde gördükleriniz Bass/Mid/Treb olarak EQ değerleri. Buradan söz konusu EQ yapısına uygun olarak, SH-4 ve SH-14 örnek verilebilir.

12. J-P

J-P

794
    416
    1,705
    Evet bende bunu diyordum zaten ;-)​

13. Sh5-sh1n ikilisi de çok tatlı oluyor.

14. SH-4'e bir bakın derim. Ses kayıtlarına bakabilirsiniz internet üzerinden, istediğiniz tonları alabilirsiniz diye düşünüyorum.

15. EQ ayarlarını amfiden yapsan nasıl olur? yoksa çoğu thrash için uygun, sadece bazıları ritimde bazıları soloda daha öne çıkabilir

Bu Sayfayı Paylaş