Sokak Köpekleri

Daha dün gördüm Cem'i tek başına bir sandalyede tek başına elinde telefonla oturuyordu.... Tekin Acarın önünde... Ondan iki gün öncede Saygın'ı gördüm barda takılıyorlardı... Bende bir parçaları var... Gölge diye ama diğerlerini sonra indirecektim fakat site kapanmış anlamadım... Başka parçaları elinizde varsa bende isterim derim... onlara bayılıyorum...

walla bende 3 haftadır göremiom kendilerini en son bizizdeki durak konserinde gördüm galba bi görsem acaip kızcam habire konser war diolar konser monser yok ama :) bence indirme zaten şarkılarını çünkü 3 tane var o sitede git demolarını al mis gibi ama bu aralar bulamazsın yok hiç biyerde cemde kopyalamıyo .. birinden bulup çek bence yoksa seneye fln anca :)

Ankarada Şöyle Bi yolcuya bi bakim dediğimdee.. at hırsızlarıyla sahne alan bi grup o gün herkes dagitmisti.. :) guzeldi yinede...

Başarılar efem

KÖPEKLERİN HİKAYESİ BÖLÜM 1
sene 87 ankarada yüksel sitesi cem 8 yaşında bir çocuktu hergünkü gipi yine bahceye topuyla cıkmıs cesıtlı oyunlar oynuodu o gun sıteye yenı tasınmıs olan furkan uzaktan cemı ızlıyıp oyununa dahıl olmak ıstedi we teklıfını ceme goturdu uyumsuz bir çocuk olan cem kendı basına oynamak ıstedıgını belırtınce furkan topunu 2 katın balkonuna attı bunun uzerıne cem aglamaya bagırmaya basladı we topunu gerı getırmesı ıcın furkana baskıda bulunuodu we furkan apartmanın ikinci katına tırmanarak cemın topunu ve gonlunu aldı we dostlukları bole başladı
gel zaman gıt zaman dostlukları ıyıden ıyıye pekişmeye başlamıştı aılerı furkana bır ud cemede bır gıtar almıstı beraber zamanlarını dıer arkadaslarından ayrı sokak köpeklerini beslıyerek onlara kulubeler yaparak ensturumanlarını tıngırtadarak gecelerı patates kozlıyerek gecırıyolardı furkanın kopeklerle ıletısımı akıl almaz boyutlar almıstı bellı saatlerde bellı yerlerlerde onlarla bulusup ayrılıp ertesı gun aynı seylerı tekrarlıyabılıyordu zaman ıcınde kopekler ıcın yaptıkları kulubelerı onlara yetersız gelmeye baslamıstı ve bos bır trafoyu kopek cıflıgı halıne getırmısler ve butun zamanlarını kopeklerle beraber bu trafoda beraber muzık yaparak pek konusmadan gecırıolardı bu bolece 3 5 sene surdu
orta okula gecmelerıyle beraber genclığın ılk heyecanıyla sıtelerıne gelen 2 ıstanbullu mısafır kız dıkkatlerını cektı we konusmak ıcın yanlarına gıttıklerınde aldıkları cewap onların birer köpek gibi koktuğu ve 2 kelımeyı 1 araya getıremedıklerıydı bu ılk hayal kırıklıgı onları dusunmeye sevk etti ve uzun süre görüşmeme kararı aldılar
2 side hayatlarına ayrı ayrı dewam edıolardı cem okula gıdıp gelıo haftasonu okuldan edındıgı yenı arkadaslarıyla sınemaya,atarı salonlarına gıdıyor we ewde waktını gıtarını tıngırtadarak gecırıyordu furkan ıse eskı kopeklerı bırakamamıs tahsıl hayatına kopeklerle beraber dewam etmekteydı hatta bır gun okula goturduğu kopeklerden biri mudurun ustune atlayınca aılesı ıle okul yonetımı gorusmek zorunda kalmıştı furkanın ud calısmaları ıse son surat dewam etmekteydı tembel bır ogrencı olmasına karsın yıl sonunda ogretmenlere caldıgı udla karnesındekı notlar kolaylıkla yukselıyordu we orta okul yıllarının sonlarına yaklastıkca hala ikilimiz birbirini gorduklerınde tanımamazlıktan gelıordu cunku ılk aşkın acısı hala yureklerınde kocaman bır delıktı
orta okul bıtmıs lıseye baslanıcaktı furkan lısede elektronık meslek lısesıne cemde lıseyle beraber bır death metal grubuna gırmıstı zaman eskı kırgınlıkları sılıyordu bir gün cem ruffless yemek ıcın bahceye cıktıgında furkanında yanına gelmesıyle barıştılar ve hemen beraber enstrumanları tıngırdatmaya basladılar kısa bır sure ıcerısınde furkanın yenı edındıgı orgla furkan org wokal ve gıtrada cemle bır grup kurdular *ABAZA RODYO* grup provalarını furkanın odasında promosyon calısmalarını furkanın okulda ogrenıp ewınde kurdugu sıteye yayın weren radyo istasyonunda,konserlerını haftasonları site bakkalında wermekteydı muzık grupunun yanı sıra mahalle cocuklarına ıcınde kendılerınin yazıp anlatıkları masal kasetlerı satıolardı bu masallar ya korku uzerıne (fredi kurugöt) yada dalga gectıklerı dıger mahhalle sakınlerı oluordu (atilla) bi gun attılanın bu olaylara cok ıcerleyıp aglamasıyla masal olayına son werdıler muzıge ıse dewam edıolardı
cemın death metal grubu lise birde punk gurupuna donusmustu adı B.O.K olan grup MASS MIND RAPE olmustu ingilizce sozlu punk hard core tarzı muzık yapıolardı donemın grupları SLAMDIVE- SACRUM-SCALPRUM-MIRROR IN MIRROR-FLATFGROUND la beraber 2 konser werdıler ozamanlar punk ve metal grupları beraber cıkar konserler haylı kalabalık 1000 e ulasan seyırcıyle gecerdı boylece sımdıkı saklıkent ozamankı adıyla hangar da 2 basarılı sayılıcak konser werıp dagıldılar furkanda cemde bu sıralar ramonesla dans edıp gecelerı ıssız yerlerde apartmanlarından aldıkları yangın tuplerıyle ınsanları korkutup wakıt gecırıolardı ve atesle oynama dıe bısey cıkartmısları ama bu huyları cabuk alew alıp sondu furkan yıne bırgun t.e.k ın arsasında gunluk atesle oynama ısını yapıodu cemde bırılerıyle konusup onu ızlemekteydı furukanın kucuk ateslerı ılk basta kendı elı ayagı tarafından kolaylıkla sondurulebılırken kısa bır zaman sure sonra cem onu atesı sondurmek ıcın butun vucudunu kullanmak zorunda kaldıgını gordu ve butun arsanın yanması 3 ıtfaye aracının olaya mudahale etmesıyle ateş oyunu artık sadece anılarda kaldı(sonra arsa camlık oldu guzel oldu)
cem bır sure furkan tarafından gorulmez olmustu zamanını meclıs parkında gecırıor ewınede pek uğramıodu furkanda nedır abı olayın dıe cemle beraber meclıs parkına geldı geldıde nasıl geldı geldıgı gun denız adındakı arkadasımızın sakalasırken bacagı furkan tarafından kırıldı boylece meclıs parkı gunlerıde basladı cem okulu bı donem bırakmıs furkanda okuluna pek uğramaz olmustu cesıtlı kafa dengı arkadaslar edınıp takılmaya basladılar bu cem arkadaslardan selim(selobant) bassta ishak(slamdive) gitar wokalde cemde kendısı gıtar wokalde ve dawulda mehmetten olusan İSHAK VE CAKALLAR adlı turkce sozlu punk grupunu kurdu(1996)furkanda grupuba "alem buysa cakal benim" t sortuyle her konserde eslık etmekteydı bu donemde dugun salonları konserlerı cıkmıstı ve metal gruplarıyla punk grupları arasında bi çizgi belirmişti (henüz kawgaya warmamıstı)dugun salonu konserlerı ortada bır caycının ve pogo yapan ınsanların ve sahnedeki grupun butunluğuyle ıcıce gecıordu bazıları tuwalet aynaları kırıp kız arklarıyla basılıordu o donem ın dıer bı turce sozlu pank grupu göker erce ve doğudan olusan pogo's not fight tı
furkan ve cem bu sıralar okulu ıyıden ıyıye boslamıs ıstanbul ızmır gezmeyı huy edınmıslerdı
bir gun yıne ızmıre indiler erken saatler denızın garıplıgı sarabın guzelliği ve palmıye agaclarıyla ortalıkta gezerken kendılerıne otobusten el sallıyan 2 pank rakcı kızı kalplerıne yazdılar we ertesı gunlerde raslasıp tanısmalarıyla kahramanlarımız yenıden ılk kalp kırıklıklarını tamır edıcek fırsatı bulduklarını sandılar ama madalyonun obur yuzunu gormemıslerdı guzel gıden flort donemı kız aılelerının olayı ele almasıyla(genclık atesınızı anlıyorum ama bu iş olmaz)son buldu uzgun uzgun alsancak sokaklarında yuruyen kahramanlarımız pis panklar sloganıyla saldıran ızmır metalcılerının ellerındekı sandalyelerı kafalarında kırmalarından sonra bu kalp kırıklıgıyla kordondakı kayalıklara oturumus birer kakao lıkoru almıs neskafe kıvamındakı denızi seyrederek teypten gelen huzunlu sarkılar eslıgınde sesizce wakıt gecırıolardı furkanın ızmırın allah belasını wersın gel gidelim dedikten sonra ezgı halınde ızmır allah belanı wersın dıyerek tren yolunu tutular butun yol aynı lafla gecmıstı cem eskıden berı muzık yaptığı arkadası furkana hoca sen bi bass cal bende bu sarkıyı solıyım gıtarımı tıngırdatayım dedi ve ardından bır grup kurmaya karar werdıler ve adlarını sokak köpekleri koydular
ankaraya donulmus yenı grup kurulmus cem çakkalardan ayrılmıs grup calısmaları izmir allah belanı wersın bazında dewam etmekteydı okula pek uğranmıyor donemın arkadasları selobant oguz osman ulaş serhan la birlikte meclis parkında ve caddede umarsızca wakit gecırılıordu grup artık aktıf hale gecmek ıcın bır dawulcu aramaya basladı ılk dawulcuları sokakta rıtm tutan sulu lakaplı bır cocuktu(12)ama cocugun cıddı sorunları yuzunden yollar ayrıldı(abı benı dowun)ardından grupa gıren pogo's not fightın dawulcusu goker oldu o da 3-4 hafta içinde izmire tasınmasıyla grup tekrar dawulcusuz kaldı we ardından gruba dawulcu olarak yıne pogo's not fıghttan gıtarıst doguyu dawulla aldı we ılk saglam kadrosuna boylece kawusmus oldu 1 hafta ıcınde ılk kayıtlarıPUNKSIN DEDİLER WERMEDILERi(1997) kaydedıp yayınladılar grup doguyla studyoda cok mutlu dısarda ıse dogunun sagırlıgı yuzunden ıletısımı he he seklınde surduruyordu ılk demo grup ıcın basarılıydı ıstanbul ızmır eskısehır we bı kac sehıredede posta yoluyla dagıtım gerceklestırıldı gelen paralar gruba yenı kayıtlar mıdye ve whiskey olarak gerı dondu ama henuz hıc konser werılmemıstı ve konser vakti gelmişti
bu iş için ses duzenı dugun salonu sokak köpekleri tarafından ayarlandı konserın dıger grupları satanic verses - negative buzz ve donemın onemlı gruplarından anti idi ve konser için son iş olan valilikten iznide sokak köpekleri ustlendi fakat valilikte beklemelerı soylenmesı uzerıne wakıtı bos bı odada ıcerek gecıren kahramanlarımızın kowulmasıyla gorew basarısızlıkla sonlandı fakat sonradan aracı olan ınsanlar tarafından bu sorunda halledıldı konser gunu gelmıstı konserde sokak köpeklerı bıletcı ve punk rock grupu olarak gorew almaktaydı konsere izin gunlerını kullanan asker katılımıyla 100 cıwarı borca sokmıycak sekılde ızleyıcı gelmıstı grubumuz konsere dawulcularının uludagda kayak tatılı yapması nedeniyle sokaktan bulduğu bi çocukla cıkarak basarılı sayılabılecek bı duzeyde son werdı
artık lıse bıtmıs yenı bı hayata adım atılmıstı studyo calısmaları ve meclıste ıckı gunlerıyle hayat rutin bir şekilde dewam edıordu ama bır gun furkan maltepe pazarından 9999 oyunlu ama bunun 9997 si maryo olan bı atarı almıstı butun gunler maryo oynayıp dısardada ceme dun maryoda soyle zıpladım acayıp tunellere daldım cıcekten yol actım dıe hawa basmaktaydı bu durmlara sabır gosterır gıbı gozukup gızlıden işe gırmıs furkanın 8 bıtlık atarısne karsı 16 bıtlık sega master system 2 parası bırıktırmekteydı 1 ay sega ıcın 1 ayda oyunları ıcın calısmıs ve ısı bırakıp ewıne kurulmustu cemın ortadan kaybolmasından supelenen furkan cemın kapısını calmasıyla gozlerıne ınanamadı cem sega master system 2 sını kurmus kahwesını yudumlarken hulku zıplatmaktaydı -hosgeldın furkan -bi elde ben oynıyım cem diyologlarıyla bırbırlerını selamladılar senın maryona noldu dıyerekten cem bıraz furkanın ustune gıttıkten sonra kahramanlarımız beraberce kurbalı bı oyun acıp beraberce maceralara daldılar
boylece gecen zamanın ardından 2. kayıtın calısmalarına baslanmıstı tam bu zamanlardaki yılbasında yasanan bır olay 2.kayıtın ısmını weren olay olmustu yıne doguyla he he tarzı studyoya gırılmıs ve 1 saate sarkılar kumes gıpı bı studyoda kaydedılmıs(sıgınak)we satısa sunulmustu KANLI YILBASI(1998)ılkı kadar ılgı gordu(whiskey midye yeni kayıtlar)1 kaç konser daha ve grup yoluna dewam etmekteydi bu arada sokakta gezen her paçası kıwrık ınsan sokak köpeklerı olarak bılınmeye baslandı (niyesi bilinmio)dugun salonu konserlerı bıtmıs artık dıskolarda barlarda konserler werılmeye baslanmıstı
o donem bırcok grup dagılmıs ankarada sadece black metal ve hard core grupları kalmıstı bu arada meclis parkı hergun yenı yuzler kazanıodu meclis parkı ankarada punkların takıldığı bı yer olarak bılınmeye baslanmıstı bu arada yeni kayıtlar dewam etmekteydi 1999 da grup dawula dogu yerıne something's wrongun dawulcusu emrahı aldı we isteği üzerine back wokale saygın alındı fakat grup 2 hafta ıcerısınde yoluna dawulda emrah back wokalde ve bass gıtarda furkan gıtar ve wokalde cem le dewam etti we grup 2000 de dawulda emrahın ve dogunun oldugu kayıtlarla BİZDEN BUKADAR(30SİKİŞGEN PANK SARKISI)adlı kayıdını cıkarttı bu arada ankaranın yanı sıra ıstanbuldada konser wermeye basladı
bu donem furukan eskı mahallesınden tasınmıs kopek beslemeyı bırakmıs kuş beslemeye onu konusturmaya yonelmıstı dreamlandde ıse gırmıs atarı tutkusunu doyasıya tatmın edıyordu cemde bu durumdan memnun gelıp gıdıp araba yarısı oynuyor yat yuzduruyordu ve tabıkı uzay gemısı
grup ise o zamanın zoo muzıgıyle beraber bı album ısıne gırısmıstı ebru die bi pank ablalarını gruba aldılar ebru bar dıe kasap ta ıckı ıcen ew calısmalarında sızan konserlerde gobegını kasıyan grupla cok ıyı dıyalogu olan bırıydı beraber cok basarılı konserler werdıler beraber eylendıler ama album ısı grupu durduruyodu bıtmıyen kayıtlarla beklıyen yenı sarkılarla yerınde sayıyodu 2001 senesı kopekler ıcın bomboş gectı we grup emrahla ve album ıslerıyle yolunu ayırdı
furkan we cem bundan sonra wucut gelıstırme ıngılızce bınıcılık gıpı busuru kursa yazıldı artık sırtlarında cantayla gezen ınsanlar olmuslardı nedendır bılınmez bı efendılık ruzgarı onları sarmıstı cem hafta ıcı kurslara gıdıyor haftasonları haywanat bahcesıne gıdıp ewınde haywan belgesellerı ızlıodu furkanda hafta ıcı aynı kurslarda hafta sonuda kakao capıcıno peşınde kafe kafe gezıodu bunun dısında yıne beraber tıngırtadıp bazen bara gıdıp korku fılmlerınden bahsedıolardı
2001 sonlarında grup bılgısayarla tanısıp yenı kayıtlara basladı ve esas kadrosu cem ve furkanla dewam ettı 2002 14 subatında hey adlı 4. kayıtlarını cıkarttılar bu kayıt ertesı ilk konserlerını bır gıtarıst daha alarak (selcuk)dawul yerınede bılgısayar kulanarak basarısız bı sekılde werdikten sonra(tanımadıkları 2 kısı geldi konsere)dawula oktayı we gıtara mehmetı alarak yollarına dewam ettıler yıne garıp sehır dısı konserlerıde dewam edıodu (ıstanbulda sıgara ıcılmıyen bı yer eskısehırde otopark)konzserler eskı basarılı sayılan gunlere ulasmıstı
bu arada cem okul stajını tamamlamak için bir tatil yerine gitmişti furkanda esas enstrumanı olan ud ile çalışmalarına dewam ediyor hayatını sürdürüyordu.....

dewam edecek.......

muhaha:)
yeni konser var mı bir yerlerde?
Allahım geçen gün benim japon arkadaş şarkıları söylemeye çalışıyordu manzara muhteşemdi:)
Itırcık güzelim buralara uğrarsan bi haberdar et bakiyim beni hemen demo gerekiyor bana;)

Yılbaşı günü Andac Cafe'de;

-At Hırsızları
-Sokak Köpekleri
-Barkod
-Anti

Saat: 18.00
Giriş: 10 YTL + ilk içki
Yaş sınır falan yok

Konser sonrasında Yılbaşı partisi T.N.K - Caner, Deprem, Anti - Ertan ve birçok grupla devam edecek....

Andac Cafe Selanik 2 Cad. 65/D Metropol Sineması KArşısı

cem ben andactan uyur sana bı sarkı yollasam o nun ustune muzık yapabılırmısın?? yada andaca geldıınde sana sozlerını gostersem? neyse gosunce ben yada msj ı bı cwp yazarsın.. eywallak

Her pazar saat 17:30 civarlarında Sokak Köpekleri'nden Cem ve Şaka Gibi'den Can'ın oluşturduğu SHOCKABILLY Andac'ta çıkacak... (çift akustik + Harmonika)

güzel bişiiler olacak...

cem ben uyur besteyı sızın yenı baterıst tunca werdım o sana werırmı bılmem ama sen kesınlıkle ıste ondan.. bu sarkı benım ıcın cok deyerlı.. sızınde cok hosunuza gıdecek muzık yazarken.. basarılar :p