500 Tl Bütçe Amfi Önerisi 2. El

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda YUNUSERME tarafından 14 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle kendimce birtakım araştırmalar yaptım, markalar modeller konusunda. Ama yine de tecrübeli kişilerin yorumlarına ihtiyacım olduğunu düşündüğümden bu konuyu açıyorum. Ekipmanlarımı söylemek gerekirse; Jackson DR 3 model gitarım ve ZOOM GFX 8 model prosesörüm var. Çaldığım dinlediğim tarz da genelde metal ve türevleri. Bütçem 500 lira civarı, ikinci el olarak amfi almayı planlıyorum. Mantıklı nedenleriyle önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..
   
 2. Yok mu yardımcı olabilecek biri :(
   
 3. Forumda bahsettiğiniz tutarın civarında bir tane Ibanez Valbee, bir tane de Laney Cub 8 var. İlla ki iyi bilen birileri çıkar şu iyidir bu iyidir der; fakat şahsi fikrim Ibanez Valbee sizin için sanırım daha uygun olabilir. Yabancı ve yerli forumlarda ise belirttiğiniz bütçe içerisinde incelemesi yapılan amfilerin bulunduğunu düşünüyorum.
   
  YUNUSERME bunu beğendi.
 4. teşekkürler yanıtınız için.
   
 5. Blackstar ht1c ve ht5c ye bakmanızı öneririm.
   
 6. ilginiz için teşekkürler.
   
 7. forumda satan vardı sanırım blackstar ht1r var çok çok iyi bir amfi kendisi hem de 500 liranın altında daha iyisini bulmak zor cub8 önermem çünkü çok detaylı bir amfi değil sadece yapmış olmak için yapılmış gibi geliyor bana özellik sıfır denecek kadar az... Blackstar candır
   
 8. Metal için düşük bütçede ROLAND geliyor aklıma
   
 9. roland cube 60 nasıldır mesela? şu yuzden soruyorum, elimde ltd ex 350 bir gitar var. roland cube 60 ile takas teklifi geldi de, siz ce değerlendirmeli miyim?
   
 10. hiwatt dr103e yakın amfilerdir, çoğu kişi pink floyd/david gilmour coverlarında cub serisini kullanıyor. kötü amfiler değillerdir ve yapılmış olsun diye yapılmamışlardır. Metale gitmez o ayrı.
   
 11. Metal yapmak niyetindeysen, düşük watt küçük hoparlör olsun komşularla dalaşmayayım ama gerekirse daha büyük kabine de bağlayayım, hatta amfinin kendi high gain drive katı da olsun ki amfi distortionu nasıldır bir göreyim. Üstüne FX Loop ta olsun dersen buyur:

  http://turkrock.com/konu/36464/

  Yalnız modlandığı için stok halinden biraz farklı. İstanbul'da isen deneyebilirsin ama İstanbul dışında isen her ihtimale karşı beddua almamak adına tavsiye etmem.
   
  YUNUSERME bunu beğendi.
 12. İstanbuldayım. İlginiz için teşekkürler. Aklımdasınız şuanda..
   

Bu Sayfayı Paylaş