Washburn x50pro

Merhaba arkadaşlar
gitar araştırması içindeyim

washburn x50pro (KORE) dikkatimi çekti epey,
özelliklerine bakınca ilah gibi duruyor

Kod:
    * Mahogany Body
    * Flamed maple carved top (X50PROFE)
    * Quilted maple carved top (X50PRO)
    * String thru body
    * Tune-o-matic bridge
    * Set neck
    * X50PRO FE Pickups:
          o EMG81 neck
          o EMG85 bridge
    * X50PRO pickups:
          o Seymour Duncan® '59 reissue neck
          o Seymour Duncan® Custom Custom bridge
    * 3-way toggle switch
    * Rosewood fingerboard
    * Exclusive Grover® 18:1 gear ratio tuners
    * Gloss finish
    * Buzz Feiten Tuning System™

tabi bole uzaktan birşey anlaşılmaz :)
kullanmış olanlardan yorumları bekliyorum...

Not: Fiyatı zuhalde "Quilted top olanların" EMGlileri 680$ SDlileri 650$
bu fiyatlarda başka hangi gitar önerirsiniz?
Not2: floydrose istemiyorum...

buzz feiten işe yarar yaramasına da, teller çok eskiyince özelliğini kaybeder. benim anladığım durum böyle.
bu gitar çok hoş özelliklere sahip.
bu arada mahogany ağacının türkçesi ne?

Not:Kusura bakmayın copy paste yaptım ondan hepsi büyük.akşam eve gelince editlerim.

MAPLE : AKÇAAÐAÇ

ROSEWOOD : GÜL AÐACI

POPLAR : KAVAK

SPRUCE : LADİN

CEDAR : SEDİR

ASH : DIŞ BUDAK

SWAMP ASH : BATAKLIK DIŞ BUDAK

MAHOGANY : MAUN

BASSWOOD : IHLAMUR

ALDER : KIZILAÐAÇ

EBONY : ABANOZ

BİRD'S EYE MAPLE : KUŞGÖZÜ AKÇAAÐAÇ

WALNUT : CEVİZ

• Konu Sahibi Konu Sahibi
buzz oldukça işe yarayan bir sistem yaw, oldukça yazı okudum hakkında...

maun da iyi bir ağaç en azından kızılağaç ve ıhlamurdan iyidir :)

bu gitarı esp/ltf mhnt-250(mh-250nt) ile karşılaştırsak ne dersiniz?
esp bi 80 YTL filan pahalı ayrıca ustundeki manyetikler washburn'den kotu(EMG-ESP LH300)

yorumları bekliyorum
bu paraya gitar tavsiyelerini de bekliyorum

teşekkürler

EDİT: Yukardaki listeye ek olarak bir de esp/ltd de çok kullanılan AGATHIS var. Bu ağaç yeni zelanda da yetişen "kauri çamı" oluyormuş...kalite olarak kızılağaçtan biraz daha iyi diye biliyorum...

ya bende aynı gitardan almak istiyorum ama biri şu buzz feiten ne demek bi türkçeyle açıklasa dün okudum anlayamadım bi de insan kıllanıyo acaba manyetikler harbiden üst kalite sd veya EMG mi yoksa washburna üretilmiş fason manyetik mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
desmodus demiş ki:
ya bende aynı gitardan almak istiyorum ama biri şu buzz feiten ne demek bi türkçeyle açıklasa dün okudum anlayamadım bi de insan kıllanıyo acaba manyetikler harbiden üst kalite sd veya EMG mi yoksa washburna üretilmiş fason manyetik mi?

slm manyetikler cidden SD veya EMG, buzz feiten de bir gitarist arkadaş. akort problemini cozmek uzere bi sistem geliştirmiş. özel bi şeye ihtiyaç yok sistem için. bildiğim kadarıyla üst eşiğin pozisyonuyla hafiften oynayıp o bolgedeki tel gerginliğini azaltıyorsun. akort kaçırmıor ole olunca. kısacası gitarı eline aldıgında buzz isstemiyle ilgili pek bir olay fark etmiceksin.

bu arada denedim ben gitarı, ilah gibi hakkaten
650$SD 690$EMG versiyonuydu en son....

kolay gelsin

Sevgili almbfsek bence washburn x-50 pro ltd mh-250 ye göre daha üst kalite bir gitar...
X-50 nin rakibi ltd de mh 400 dür bence,ki mh-400 de x-50 ye göre biraz daha tuzlu...Ama mh-400 ü tercih ederim...

desmodus demiş ki:

Hayır fason falan değil tabi ki,bildiğimiz emg81-emg 85...bazı gitarlarda mesela cortların bazılarında falan dandik emgler oluyor ama bu emg 81-emg 85 çok başarılı manyetikler...

x-50 kesinlikle fiyatını hakeden bir gitar...

selamlar arkadaşlar.ben x-50 nin pro olmayan modelini aldım manyetikleri headhunter diğer özellikleri aynı proyla ama hiç bir sitede göremedim benim gitarımı hep x50 prolar var.washburnün sitesinde de yok. :? bilgisi olan varmı acaba?bide buzz feiten sistemiyle ilgili üst eşikten sonraki tel kısmında bi gevşeklikte hissetmedim???

almbfsek demiş ki:
buzz feiten de bir gitarist arkadaş. akort problemini cozmek uzere bi sistem geliştirmiş. özel bi şeye ihtiyaç yok sistem için. bildiğim kadarıyla üst eşiğin pozisyonuyla hafiften oynayıp o bolgedeki tel gerginliğini azaltıyorsun. akort kaçırmıor ole olunca. kısacası gitarı eline aldıgında buzz isstemiyle ilgili pek bir olay fark etmiceksin.

Üst eşiğin pozisyonuyla oynanmıyor, üst eşik değişiyor. Büyük ihtimalle plastik olan :LOL: mevcut eşiğinin yerine kemik eşik takılıyor ve bu eşik eski eşiğine göre biraz daha geniş oluyor. Amacı asla akord kaçırtmamak değil, bastığın her perdeden "tam ses" almanı sağlıyor. Eğer eline tunerı alıp şöyle bir perdelerine basarsan kiminden bemol, kiminden de # e yakın ses aldığını göreceksin. Buzz feitenden sonra ise piyano gibi, %90 ihtimalle şaşmayan, gerçek notayı alabileceksin. 6-7 ay gibi kısa bir süre bu sistemi kullandım ve çok memnundum. Zaten 50$ gibi de bir maliyeti var sana (Yeni tel takımı dahil) :)

emglisini al baya bi denedim o gitarı çok güzel bi gitar pişman olmassın bi ara kafaya koymuştum onu alacaktım emgde clean tonlarının kötü olduğu için ibanez aldım

Geri