1800tl Ye Kadar Gitar Önerileriniz

'Elektro Gitarlar' forumunda CL0n tarafından 20 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Merhaba arkadaşlar tarzım Southern Rock ve Heavy metal lynyrd skynyrd,Black Label Society,gun n roses gibi grupları dinlemeyi severim haftaya gitar almayı düşünüyorum iki gitar arasında kaldım Epiphone Les Paul Custom ve İbanez S520ex hangisi tarzıma uygun müziği yapmama daha çok uyar bide epiphoneda tremolo kolu olmadığı için heavy metal müziğini nasıl etkiler yani olmazsa olmazımıdır ? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

2. Hem ilacın LP hem de Ibanez S520 diyorsun. İnan bana çoook ayıp ediyorsun! Hem tremolo kolu dediğin bentin slide tekniğinin yanında nedir ki? LP ile metal çalan onca adam varken endişe etme ;)

Eğer shred çalacağım, Petrucci hayranıyım falan deseydin eyvallah. Ama yok, LP senin ilacın. Hem sabit köprü entonasyon açısından da en iyisidir :)

Ama sadece gitar değil, amfi de en az onun kadar hatta daha önemli belki de. İstediğin gruplar hep iyi amfiler kullanıyor. Hani iyi bir Epiphone ya da Gibson LP alıp yanına MG15 koyacaksan southern ile metal arası gezinmeyi falan unut. Gitarı aldığınla kalırsın. Amfi açılımı şart, onun için amfinin ne olduğu veya hangi amfiyi alacağını da ekle bence.

3. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Çok teşekkür ederim :) Bende les paul düşünüyordum :)

4. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Peki Epi Lp da yüksek volumede ses nasıl olur yani farzet konser falan amfinin kalitesinemi bağlı

5. Yüksek volumeda gayet güzel olur, evet amfinin kalitesine bağlıdır.

6. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Anladım Amfi için önerileriniz varmıdır Roland Cube yada line 6 düşünüyordum ama başka ne alabilirim amfi hakkındada bir bilgim yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

7. Konser alanı için Jcm800 öneririm haliyle :) Ev kullanımı için seçtikleriniz olabilir, lambalı birşeyler içinde Laney Cub10, Blackstar Ht1 veya ht5 önerebilirim.

8. Ev için düşük wattlı Spider veya Roland Cube iyidir. Ama gitarın tadına varmak için lambalı amfi şart. Küçük veya orta ölçekli konserlerde 15 watt lambalı amfi yeter. 50-100 watt lambalı ile stadyuma çıkarsın.

@CoolDoG, galiba arkadaş evlatlıktan reddedilsin diye uğraşıyorsun? JCM 800 gitarla beraber fiyatı yüzünden adamı evden kovdurur neüzübinillah :D

| Talha Özkul | ve CL0n bunu beğendi.
  9. Yalnız ev kullanımı için 15 watt çok fazladır, aklında olsun. Lambalı amfi dediğimiz şey sesi açıldıkça tonunun, kıymetinin ne menem bir şey olduğu anlaşılıyor. Evde ancak attenuator ile sesini kısarak kullanabilirsin 15 wattı. O yüzden evde en ideali aslında 1 watt ve aşağısı.

10. @hackeiommi, mümkündür. :) Üstte konser için yüksek volume için amfi mi önemli demiş, ben de heralde konser için de öneri istiyor dedim, öyle bir hatayla jcm800 çıktı. :) Yoksa evde zaten kullanılmaz o amfi, apartman iner aşağı.

11. Konser olsa bile fiyatı az değil, gitardı, amfiydi derken valla evde maliyenin çökmesi söz konusu olabilir. Bilmiyorum belki arkadaşın ebevenyler yumuşak yüzlü iyi huyludur belki de, ama değillerse yer ayvayı valla :)

@CL0n şehir neresi sahi? Gitarı amfiyi dükkandan mı alacaksın yoksa netten mi sipariş vereceksin ne düşünüyorsun?

12. Aslında Bugera veya Engl da iyidir. :D

Evet 15watt baya yüksek ev için anca watt killer filan birşey kullanmak lazım. Arkadaşın bütçesi yeterse, eli yüzü düzgün bir fender blues junior alıp, ona bir watt killer girebilir. 5watt lambalı amfi bile evi inletiyor.

13. Arkadaş kaçtı galiba bu arada? :D

14. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Dışardaydım kbmayın cevap veremedim şimdi geldim benim konserden kastım yani hem ev modu olan böyle sesi aşağı çeken bide orta boylu bir kapalı salonu kaldırabilicek bir amfi yani 15 wattlık bir amfiyi son ses versem orta boyda bir kapalı salonu kaldırabilirmi sesini duyurabilirmi yada ayrı ayrımı almam lazım

15. Bizim söylemlerimiz lambalı amfiler için geçerli. Aklına Ibanez TB veya Marshall MG serisi gibi amfiler gelmesin. 15 watt lambalı amfi nerden baksan en az bir 60 watt (belki de daha güçlü) transistörlü amfi kadar gürültü çıkarır. Bu yüzden 15 watt lambalı amfiyi evde kullanmak için attenuator gerekir. Bazı lambalı amfilerde düşük watt modu var. Ama çoğu 5 watta kadar iniyor ki o bile ev için gürültülü.

16. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Anladım zaten lambalı kullanıcak kadar profesyonel bir halim yok müzikte yani dijital olsun falan farketmez ama tabiki iyi birşey almak isterim efektleri bol olan bir organizasyon olursada ya kendi amfime bakarım olucak gibi değilse bulurum biyerlerden

17. Komşu sorunu yok mudur? yani sesi istediğiniz kadar açabiliyor musunuz?

Diğerlerini tam ben söyleyecektim hackeiommi benden önce davranmış. :)

18. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Sizin bana öneriniz ne olabilir dediklerim roland ve line iyi amfilermi ev için olsun sesi falan dediğim gibi lambasız amfi oldukları için bir salonda iyi ses duyururmu açık alanda yada çok büyük bir yere çıkıcak halim yok :D

19. CL0n

CL0n

13
    1
    6
    Yok apartmanda oturuyorum komşu sorunum olur :D

20. Söz hakkı @CoolDoG da diyelim hemen :)

CL0n bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş