Schecter Guitars

Schecter reyiz bu yıl da rahat durmamış. Şahsi cinnet sebebim km-7 mk II olmakla birlikte gözüme ilk bakışta şunla çarpıyor;

Hellraiser Passive (dragon burst)
image.png

image.jpeg

Avenger 40th anniversary
image.png

C-1 40th anniversary
image.png

Tempest 40th anniversary
image.png

Jeff Loomis 2016
image.png

KM-7 FR S
image.png

Ve tabi ki KM-7 MK II
image.png

image.jpeg

image.jpeg

Şahsen daha geçtiğimiz aylarda zar zor bir km-7 edinmişken sadece 1 yılda bu kadar büyük ve sağlam revizyonlar beklemiyordum. Hasetimden koltuğu kanepeyi dişleyip kara kara kredi çekme planları yapar oldum. Öte yandan, bunun gayet baştan tasarlanmış ve bilerek bekletilmiş bir proje olduğunu da unutmamak lazım. Zira keith dayı da yabancı forum ortamlarında benzer şeyler yazıp çiziyor. Keşke baştan esas fikir ortaya konsaymış.

2014 de ilk model prototipleri yine aynı forumlar üzerinden insanların beğenisine sunulduğunda özellikle kapalı manyetikler, özellikle volume potansının dandikliği ve jack input'u için şu yukarıda görüldükleri gibi olmaları gerektiğine dair sayfalarca yazılıp çizilmişti. Biraz haksızlık gibi geliyor şimdi şuna bakınca. Neyse, gıcık oldum ondandır.

Km-7 fr s renk olarak gayet eğlenceli görünse de bana gelmeyeceğini bildiğimden çok ilgimi çekmiyor. Yeni Jeff Loomis için de epey şaşırdığımı söyleyebilirim. Böyle bir gövde tasarımı hiç beklemezken yılların EMG bağının kopmuş ve Jeff dayının da Seymour Duncan familyasına kendi signature serisiyle eklenmiş olması şaşırtıcı. Fakat o gövde? Sevenine mahsus olacak gibi.

En beğendiğim model ise hellraiser passive oldu. O dragon burst nedir arkadaş!

Böyleyken böyle.

2015 modellerine henüz bakabildim ve aynen sevgili Murat dostumun (@bastardbullet) verdiği tepkileri verdim. İçtiğim uludağ gazoz bardağının kenarını dişliyorum!
Benimde ilk gözüme çarpan hellraiser pasif - mevsimlik mandalina burst oldu. Görünce ilk tepkim bunu KM-7 modelinde de kesinlikle görmek istediğimdi. Bu gece dirty rüyalar görebilirim bu konuda! =)
Bununla birlikte KM-7 MK-II cidden sanat eseri babında durmakta ve aynı şekilde Banshee Elite-7'de hemen yan sekmede kendine yer edindi.
Aynı şekilde Warmoth 7 string tele fantezime istinaden Hellraiser Hybrid PT-7'yi görünce Schecter tasarımcılarının 7 ceddine rahmet okudum :)
Şimdi yan sekme bir sürü 7 telli schecter ile doldu, kapatamıyorum da. Ne yapacağım bilemiyorum :)

Son düzenleme:
Benim en çok ilgimi Floyd Rose 1500 Series tremololar oldu. Henüz daha sitelerinde falan açıklamamışlar ama Jeff ve Keith'in gitarlarına da bu modelden koymuşlar, 1000 Seriesden farkı ne acaba:rolleyes:

2015 modellerine henüz bakabildim ve aynen sevgili Murat dostumun (@bastardbullet) verdiği tepkileri verdim. İçtiğim uludağ gazoz bardağının kenarını dişliyorum!
Benimde ilk gözüme çarpan hellraiser pasif - mevsimlik mandalina burst oldu. Görünce ilk tepkim bunu KM-7 modelinde de kesinlikle görmek istediğimdi. Bu gece dirty rüyalar görebilirim bu konuda! =)
Bununla birlikte KM-7 MK-II cidden sanat eseri babında durmakta ve aynı şekilde Banshee Elite-7'de hemen yan sekmede kendine yer edindi.
Aynı şekilde Warmoth 7 string tele fantezime istinaden Hellraiser Hybrid PT-7'yi görünce Schecter tasarımcılarının 7 ceddine rahmet okudum :)
Şimdi yan sekme bir sürü 7 telli schecter ile doldu, kapatamıyorum da. Ne yapacağım bilemiyorum :)
Birşey sormak istiyorum herkese bu Dore müzik schecter indirimi ne zama
Selamlar,

Son haftalarda özellikle facebook üzerinden ibretlik paylaşımlar yapan schecter'ın 2014 kreasyonu (olaya cemil ipekçi'nin penceresinden yımışmak) şahsen benim yuvama ocağıma incir tohumlarını şimdiden ekmiş bulunmakta. Başta km7 olmak üzere; banshee 7 ve 8 hem aktif hem pasif modeller, hipshot eşikli 6 telliler, mor finnish'li flame top'lar, hybrid ve stealth serileri... Ve daha zibilyon adet güzellik, edepsizlik, bunlar hep terbiyesizlik.

Saçma sapan kickstarter projeleri, fidye gasp terör planları, yolda yürürken "acaba yerde 5000 dölar bulur muyum" tripleri ve tabi ki oynanan 2-3 kolonluk süper loto üzerinden dizilen hayali koleksiyonlar. Malum, benim ayakkabı kutumdan ancak ayıp ayıp el hareketleri çıkıyor, belki burada da şu konuda henüz hissedilmemiş bir nabız mevcuttur dedim, dadandım. Kendi adıma konuşmam gerekirse; KM-7 ile kaş gözleşirken gelip gelip hipshot eşikli bir stealth 6 üflüyor enseme, yeter kel, adam gibi bir de 6 al eskileri yad et diyor. Misal.

Es kaza birilerinin işine yarayacak 2-3 fikir öneri dolaşırsa belki ortada, o vakit bu başlık da amacına ulaşır.

"Hamdolsun".
Merhabalar Dore müzikte Schecter indirimi ne zamana kadar sürer bilgisi olan var mıdır? Sağolun, en iyi gitarlar yeni yılda sizin olsun...

Üzerinde grafik olan pt f4 phantom'ın dorede ne işi var? Ben bunun kalmadığını öğrenince çok üzülmüştüm. Hayır yıllardır tükendi stokta yok gözüküyordu. Şu an bu gitar var ve üstelik hiçbir yerde görmediğim maple klavye. Ve param yok kapılmadan almam lazım :(
Bu gitar schecter'ın sitesinde eski gitarların kısmında bile yok. Çok ilginç değil mi sizce de?

Edit: Telefon açtım o çok açık renkli klavye pelesenkmiş rosewoodmuş ya la.

Son düzenleme:
Geri