Hangi Amfiyi Alsam Karar Veremedim

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Deniz17 tarafından 23 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar bende fender strat gitar var ve şuan için sadece dire straits şarkılarını çalışıyorum ve çalıyorum yani clean tonlarda o grubun ses tonlarına yaklaşabiliceğim bi amfi istiyorum. Ama amfim baya kötü bi amfi ve bende kendime bi amfi almaya karar verdim fakat sağdan soldan sürekli onu al onu al alma şu daha iyi falan gibi şeyler duyuyorum karar veremedim bi de sizin düşüncelerinizi ögrenmek istiyorum. Bütçem 1.600 liraya kadar falan yardım için şimdi den teşekkürler

2. O bütçeyle rahatlıkla Fender Blues Junior alınabilir. Muhtemelen bir çok kişi de aynı fikirde olacaktır.

3. Ikinci el Roland Jazz chorus da bakilabilir memleket semalarinda 1300 liraya kadar dustugunu gordum...

4. 2008deki videosunda Reinhardt amfi kullanıyor ki sanırım JTM45 benzeri falan, Fender Blues Junior bakabilirsin, dolar artmasa Srv de Mesa F30 var derdim

5. aslında şuan ki döviz kurlarında da bişey almak salaklık gibi duruo. Dediğiniz amfilere bakıcam netten

6. ikinci el bakabilirsin, sifir almak hakikaten cok mantikli olmaz, sene sonu 1.92 olacak dendi ama anlasilan o ki bu mumkun degil. Bavulda yer olsa ben sana kapardim bir tane Blues Jr. burada uc otuz para.

7. sen nerdesin bilmiyorum ama:) orda bakabilirsen fiyatına bak banada uyarsa alırsın benim içinde çok iyi olur. uçaktaki fazla bagaj parasını da ben veririm havalimanınada gelir alırım:)

8. Ben ABD'deyim de ben kendim de amfi ve gitar getiriyorum bavul darken bavullar demem lazimdi. Ek bagaj parasi veya komisyon almazdim zaten, bize yakismaz ama full doluyum.
    Baska bir gidisimde neden olmasin seve seve...

9. Fender standard stratlarin 599-699 dolar bandinda ikinci eli, 1099 dolar sifirlari, deluxelerin sifirlari 1599-1699 bandinda; rengine ve agacina gore degisiyor, clearance falan olursa 1299 dolara kadar ash deluxe gormuslugum var. Tabi eyalete gore degismekle birlikte %6-7 kadar da kdv ekle bu fiyatlara. Knopfler strat gormedim, ama kdv dahil fiyati 2000 dolara yaklasir, pek satilan bir gitar olmadigi icin de ikinci eli sanmam ki bulunsun uygun fiyata. Ama makinamuzik'te belli ki sifir kondisyonda bir tanesi 2000 dolara gidiyor, butcen yeterse bir bak, sifir alacaksan ABD den getirttigine degmez yani. Sen de benim gibi Knopfler hastasisin belli ki, o vakit strat bakarken ash govdelilere bakmayi ihmal etme.

hackeiommi bunu beğendi.
  10. İstanbul'da isen kargo riskine falan girme. Özel üretimleri, limitedlerini bile bulursun. Hatta standartını alsan, yanında Amerikan Eminence Cannabis Rex hoparlör için dahi paran kalır:

http://turkrock.com/konu/41399/

11. evet baya bi hastasyım yıllardır başka müzik dinlemedim desem yeridir bi kaç aydırda sürekli çalmaya çalışyorum klasik gitar çaldıgım zamanlar hep arpej çalardım o yüzden el tekniğine alışmamda baya kısa sürdü belki bi sene sonra falan kendimi tamam oldum ben diye hissedersem sadece dire straits çalan bi grup kurmak istiyorum bi kaç adamda buldum zaten gönüllü, tabi amacım bi yerlerde çıkmak değil ama fırsatım olursa çıkarım da. Fakat türkiyede ne kadar sever dinler insanlar onuda bilmiyorum. Ama şuan önceliğim amfi zaten fender stratım var ilerde bi yerlerde çıkcak falan olursam biraz daha iyisini alırım

12. Makina Müzik'deki bugün satıldı. Sıfır gitar kondüsyonundaydı. Darısı benim gitarın başına. Ben gitarı bıraktım. Knopfler'ın sahibi fiyatta indirim yaptı :) Bugün satılmış.

OsmanBurak bunu beğendi.
  13. Ohannes diyorum islerin oldugu tek yer forum galiba, belki de bizim de kendimize ceki dozen vermemiz gerekli. Ama en onemlisi de adam gibi gorseller, makina muzik o konuda en duzgun yer simdilik. SRV mesela hem gec fogotraf koyuyor, takribi bir hafta, hem de tek bir gorsel oluyor, yakin cekim de yok. Deneme imkani da tabi ayrica onemli...

14. Evet Deniz hanım epey ilgileniyor müşterileri ile. Dediğiniz gibi Makina Müzik'te biraz daha sirkülasyon var gibi. Ayrıca Facebook ve Tweeter'da da ilanları yayınlıyor. Benim tercihim de bu nedenlerden dolayı Makina Müzik oldu.

15. Evet.. Makina müzik'te gitar fotoğrafları çok güzel. Deniz Hanım gerçekten yardımcı olmaya çalışıyor. Ama o fotoğraflarda gitarların kusurlarını da gösterseler keşke. 40 km yol katedip görmeye gittiğin gitarın, fotoğraflarda görülmeyen sinir bozucu bir vuruğunu gördüğünde üzülüyorsun. Neyse..

16. srv975

srv975

467
    159
    506
    Peavey 30 kullanmalısınız

Bu Sayfayı Paylaş