Ogün Sanlısoy Setup'ı Ve Tonlari Hakkında

DreamofStyks demiş ki:
Hey güzel Allah'ım sen electro gitar kullanıyorum diyen gençliğe AUTO WAH pedalını bi öğretiver sonra gitar çalsınlar gözünü seveyim!
ben gt2 ve boss eq ile o tonu gayet rahat alabiliyorum bence çok iyi bi ton değil ayrıca metin çok teknik bi gitarist olmamasına rağmen wahı gerçekten çok iyi kullanıyor.şunuda söliyim ark . belirttiği gibi ogünün ogün albümünde faruk kavi çalmıştır metin değil saygılar sevgiler

DreamofStyks demiş ki:
Hey güzel Allah'ım sen electro gitar kullanıyorum diyen gençliğe AUTO WAH pedalını bi öğretiver sonra gitar çalsınlar gözünü seveyim!

sen metin türkcanın soloları autowahla mı attığını söylüyosun yoksa arada kendi kendine düşüncelerini mi söyledin..Metin türkcan bilmecenin solosunu morleyle çalıyo,autowah falan değil o..Bu arada Autowah nedir biliyoruz allahaşükür...

manyetiklerini bilmiyorum,ama son zamanlarda ESP almıştı onun manyetikleri malum emg....wah pedalını da burdan görürsün artık morley olduğunu....

309_big.jpg

Arkadaşlar ekipman değil tuşe derlerdi hep o tonların tamamının spesifik bir ekipman kullanmadan çıktığını bilmek benide bitirdi:) Metin Türkcan canlı performanslarında kesinlikle bir drive pedalı kullanmıyor hiçbir effect kullanmıyor(arada bir delay) eline hangi amfi geldiyse ki çoğu zaman TSL100 den ziyade vs100 kafa tercih ediyor ve vs100 hybrid'in drivelarını kullanıyor üstüne morley bad horsie wah pedalı çok çok güçlü olmayan manyetikler.ve kesinlikle footswitch yok:)clean çalınacaksa potanstan kısıp clean alıyor drivelar için potansı açıyor bütün preset değişimlerini gitarın kendi üzerinden yapıyor.Lakin vs100 den öyle kütür kütür tonlar çıkabildiğini görünce bende az biraz şoke olmuştum.Lakin tarza göre ekipman durumu söz konusu.Ha birde boost olarak ilginçtir ama EQ pedalı kullanıyor.

yanlız şebnem'le çalarkenki ekipmanı biraz daha farklı olsa gerek,yıllardır 5150 amfisiyle süper tonlar üretmiş bir insan kendisi.Şebnem Ferah'la çalarken kullandığı ekipman hakkında bi bilgin varsa bizi aydınlatırsan seviniriz Bijen ;)

arkadaşlar metün türkcanın gitarının BC RİCH WARLOCK HYBRİD modeli olduğunu duymustum ve istanbulda denedim bu gitarı cok parlak tonları var ve klavyeside cok rahattı ayrıca kasanın küçük yapısı sayesinde gitar askısını cok fazla indirmedende güzel bir görünüm elde ediyorsunuz. Sapın yukarıda kalması ilede rahatlıkla 15 19 20. perdelere ulaşabiliyorsunuz alt perdelerde rahatlıkla calabilmek için gitarı karpuz gibi kucagınızda tasımanıza askıyı yukarı cekmenize yok. metin türkcanın gitarının anahtar (kimileri kulak demekte) bölümü biraz farklı yani sap değişmiş sanki ve normal warlocklarda 4 adet sinle manyetik varken metinin gitarında eger yanlış görmediysem 1 humbucker ve bide single pickup var gitarı modifiye edilmiş belli ama sadece manyetikler mi yoksa sapta da mı değişiklik var ya da gitar baştan aşagı toplama bir gitarmı bunu yakındna görmeden söylemek zor:)) bu arada cihanyum bnm gitarın sap yine attı bi ara ayar cekelim beraber doxana slmlar

metin türkcanın o gitarın üstüne "bc rich değildir"
diye bir yazı asması gerekecek galiba :LOL: gitarı her gören bc rich warlock diyor ilk gördüğümde bende öyle demiştim ama sağolsun bu forum sayesinde herşeyi öğreniyoruz :D

Murat Sezen'in yıllar önce yaptığı bi gitardır arkadaslar ekrem özkarpat tı yanlıs hatırlamıyorsam murat abiye yardım etmiş. boyasını annesi yapmıs. 2007 ye doğru pasif humbuckeri söküp emg 81 takmıstır.biraz bakıldığında da o kasanın warlocka pekde benzemediği görülür zaten nerden biliyorum derseniz bi dergideki ropörtajında aynı boyle yazıyodu o dergide sıkmıyodur heralde:D

Eski manyetiğini bilmiyorum ama Pentagram 20.yıl konserlerinde El yapımı olan gitarında Köprüde EMG 85 kullanıyor, sapta ise Di Marzio ama modelini bilmiyorum.

Manyetiğin 85 olduğunu EMG yazısının altın renkli olmasından anlayabilirsiniz.

Geri