Fender Manyetik?

'Elektro Gitarlar' forumunda WalCom tarafından 28 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    merhaba;

Fender stratımdan dist sesi almak istiyorum fakat üstündeki n3 manyetiklerin bassı çok düşük
    önerebileceğiniz dist yüksek veren manyetikler varmı
    birde texas specialler nasıldır?

2. dimarzio ve seymour duncan markalarının yüksek çıkışlı single boyutlu humbucker manyetikleri mevcut. araştırmanızı öneririm.

3. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    ya ben aslında şu texas speciallere taktım onların tonu nasıldır?

4. N3lerin tahminimce bas frekansları texas'dan yüksektir, köprü için single coil boyutunca humbucker kullanabilirsiniz. Ben de öyle birşeye geçince baya farketmişti.

5. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    arkadaşın hotrails çok pahalı geldi bana varmı daha uygun manyetiklerin hepsini değiştirsem daha mı iyi olur

6. İkinci elde 120-150 arası değişiyor.
    Eğer country, rockabilly tarzı şeyler çalınmıyor ise her SSS Stratın ilacıdır single boyutlu humbucker'lar..

7. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    arkadaş 200lira fiyat verdi o yüzden pahalı dedim evet biraz uzağım countryden

8. sahibinden.com'da 130 TL'e bir dimarzio tone zone s görmüştüm, o da aynı seviyede bir manyetik. Bakabilirsiniz.

9. WalCom

WalCom

24
    1
    5
    malesef satılmış sanırım ama almam şart o yüzden satan arkadaşlarada sesleniyorum :)

10. EMM

EMM

737
    822
    4,556
  11. Jb jr.'ımı değiştirmeyi düşünüyorum aslında son zamanlarda. Düşünürseniz konuşabiliriz.

12. Hocam N3 ler standart fender single lara göre daha koyu daha humbucker vari seslere sahipler benm deneyimledigim kadarıyla.Heleki texas bu konuda direk hayal kırıklıgı yaratır zira cıngıl cıngıl sesleri.Bence tercihinizi arkadaşlarında yazdıgı üzere seymour duncan ya da dimarziyonun jiletli felan böyle single humbucker seramik magnetli manyetiklerinden yana kullanın.Aradıgınız kıvamı bence de orada bulabilirsiniz.

benimadim26 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş