M Audio M Track Ses Kartı Baglantıları

Arkadaslar merhaba..ben m track ses kartını yeni aldım..referans monitöre sahip degilim henüz...ama kulaklıgım var...bana ses kartını kulaklıga ve en önemlisi ana cıkıslardan monitörlere nasıl baglayacagımı anlatabilirmisiniz.iki adet cıkıs var ikisi de normal jack girisi sanıyorum fotograf koyacagım..her birini ayrı bi jacklar birer monitöre mi baglayacagım ..yoksa kablonun bir ucu ikili mi olcak..cok yeniyim daha lütfen yardımcı olun.simdiden tesekkurler:D

Dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    7.1 KB · Gösterim: 244
  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    7.9 KB · Gösterim: 226
Ses kartınızın çıkışları iki adet mono ve Sağ-Sol şeklindedir, bir adet çıkıştan sağ ve sol stereo ses alma şansınız yok yani, monitorünüzün giriş tipine göre daha doğru yönlendirme yapılabilir ama çivi jack girişi olduğunu kabul ederek konuşuyorum; iki adet TR > TR çivi uçlu kablo işinizi görür, bir ucu ses kartının çıkışına diğer ucu monitorün line in girişine takılacak, diğer monitor de aynı şekilde bağlanacak.

Eğer hoparlörlerin mini-jack giriş çıkışlı kablo ile bağlanıyorsa, bir ucu stereo erkek mini-jack, diğer ucu iki adet mono erkek büyük jack olan kablolardan almalısın. Hoparlörlerin 2 rca girişli ise bir ucu 2 erkek rca diğer ucu 2 erkek büyük mono jack olan kablolardan almalısın. Ya da elinde 2 rca- 2 rca uçlu kablo varsa benim yaptığım gibi 2 adet [dişi rca - erkek mono jack] dönüştürücü kullanabilirsin. Kulaklık için ise eğer kulaklığın stereo mini-jack uçlu ise, dişi stereo mini jack - erkek stereo büyük jack dönüştürücü kullanacaksın.

Kulaklığınızın bağlantı jack'ı küçük (3.5mm) ise büyük stereo jack'a (6.35mm) çevirici bir aparat ile ses kartınızın ön cephesinde bulunan kulaklık potans ayar düğmesinin hemen yanındaki girişe bağlantı yapacaksınız, monitorler arka taraftaki jack'lardan sağ ve sol olarak çıkış alınacak...

Geri