Kayıt Sorunları..

İster demo, ister master olsun şimdiye kadar yapmış olduğunuz kayıtlarda en hoşlanmadığınız ya da "bence şu daha iyi olurdu" dediğiniz konular nelerdir?

- Kaydın kalitesi mi?
- Bilgi ya da ekipman eksikliği mi?
- Fiyat / kalite sorunu mu?
- Akustik sorun mu?
- Kaydın amacına uygun yapılmadığı mı?
- Yanlış bilgilendirme mi?

Bunları burada yazalım ki, problemlere daha iyi çözümler bulabilelim...

Başarılar,

NB Müzik Yapım & Stüdyoları

Bu baslık nb studio da yapılan kayıtlar icinse nb de hic kayıt yapmadım daha. ama genelini soruyosanız sittin senedir kendi davullarımı aydındaki dukkan bodrumundan bozma kendi studyomda kaydederim ve yine sittin senedir bir su davulların biribiriyle senkronize ses yuksekligini ayarlayamadım. sadece davulu dinle problem yok hersey super. ama gitarı bası ebili gubulu ustune koydunmu mutlaka biseyler sırıtıyo. ya kick yuksek cıkıyo ya ziller bagırıyo ya tomlar yuksek ya trampet cıkıntılık yapıyo bisey oluyo.(yada ben cok mukemmel bisey istiyom bana oyle geliyo) bunun bir cozumu varmıdır? belli desibellerde ii olur. iste sunla sunun arasında su kadar desibel farkı olcak falan die??

hocam onu bunu bilmem ama bende kayıt yaptığımda sesleri istediğim gibi ayarlayamıyorum bunun nedenine baktım ama bulamadım yardım edecek biri varsa etsinde insanlık namına yaa:)

sevgili arkadaşlar
ben kendi çapımda amatör çaplı bir stüdyo yaptım
stüdyoda bir adet bilgisayarım birde lap toop var
bir kaset yaptım amatör md leri leptoop tan çalıp diyer bilgisayarda çektimbizim burda yapılan daha önceki kasetlerimize nazaran çok iyi
ama ben yinede olmadı diyorum
bu konusda ses kartı seçimi proğram seçimi ve kullanım hakkında beni destekleyecek müzisyen abilerimden destek bekliyorum
en çokta bire bir msn den konuşsan hiç fena olmaz

şimdiden teşekkür ediyorum
msn:[email protected]
saygılarımla

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Başlık NB Stüdyolarında yapılan kayıtlar için değil..
Genel olarak kendi yaptığınız ya da başka stüdyolarda yaptığınız kayıtlar ile ilgili problemlerden bahsediyorum.
Kayıtlardaki en büyük sorun nedir sizce?

slm arkadaşlar benim evde tube ultragaın mıc 100 behringer marka bi preamphim var genelde bağlama gitar bas gitar kayıtları yapmaya çalışıyorum ama odamda izolasyon yok dolayısıyla sesi kaydedip arttırmak istediğimde dip gürültüsü çoook oluyo rahasız ediyo
buarada ses kartım yeni audıophıle 2496 mikrofonum dandik carol marka acaba bu sorunu nasıl hallederim
bide nasıl bir mikrofon almalıyım daha iyi sonuç için buarada çok pahalılarından alamıyacağımı belirtmek isterim bunun için en fazla 200 milyon verebiliyorum
seslerde istediğim gibi kaynaşmıyor net bi kayıt olmuyo
bu konularda yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar
teşekkür ederim...
[email protected]

Geri