Bcb-60 Adaptör Giriş Sayısını Artırmak

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda st_ger tarafından 1 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. bcb- 60 ile 10-12 pedal kullanan kişiler var. elektronikten anlayan arkadaşlar bu durumu açıklayabilir mi? nasıl bir devre kurulması gerekiyor. adaptör değişmesi mi gerekiyor ?
  yoksa sadece uygun şekilde daha fazla çıkışlı kablo yaptırsak sonuç alınır mı?
   
 2. Yok mu bu isten anlayan?
   
 3. Pedalboard üzerindeki beseleme uçlarının sayısı kadar, adaptörün verdiği güç ile de alakalı. Adaptörün gücünü bilmiyorum, olsa olsa 9VDC-1A dir. Kullanacağınız pedalların da ne kadar güç çektiğini bilmediğim için yeterli olup olmayacağını söyleyemem; ama iş sadece pedal besleme uçlarını çoğaltmak değil.
   
  Son düzenleme: 3 Ocak 2014
 4. daisychain buralarda satın alamaz mıyız acaba. veya en iyi kime yaptırılır
   
 5. Bende Şuan 9 pedal var bcb60'da. Beslemeyi dunlop DC brick ile yapıyorum. Kendisininkini söktüm. Eskiden 2000 mA lık adaptör kullanıyordum fakat sonra sadece bir pedalım 500'ünü harcayınca yetersiz kaldı. O yüzden önceden de yazılanlar gibi ilk önce pedalların mA larına baksanız daha yararlı olacaktır..
   
 6. tamam teşekkür ederim cevaplar için
   
 7. bu dc brick 1000 miliamper değil mi?
   
  • 7 adet 9V çıkış, her çıkışta 55 miliamper, toplamda 375 miliamper.
  • 3 adet 18V çıkış, her çıkışta 208 miliamper, toplamda 625 miliamper.
  Diyor. Dediğiniz doğru fakat şuan benim tüm pedallarımı destekliyor. Eskiden add+ vardı 10 uçlu. Ses kısması yapıyordu. 3 pedalı kullanırken ses arada gidip geliyordu. Fakat şuan öyle bir sorun yok.
   
 8. bu carl martin hem ucuz hem de 1670 ma. bunun kablosunu bir müdehale ile artırarak tek adaptörle tüm pedallar beslenebilir gibi.
   
 9. Doğru olur. Ama bu sefer 2 fiş çıkışınız olacak. İlk önce bence deneyin board un üzerindeki adaptörü eğer ki ses kısması tarzı bir problem yaşarsanız öyle bir yola gidin. Ama sizi 2000 mA lık birşey de kurtarabilir. Dediğim gibi bakmanız lazım..
   
  Son düzenleme: 4 Ocak 2014
 10. denemek isterim ama bu paralel kablo sayısı yetersiz. 10 lu veya 12 li kablolar var mı bildiğiniz? yoksa aklımdan geçen çözüm şu: bu carl martini alıp kablolarını eski paralel kablolarla birleştirip kullanmak. adaptör olarak da 1670 ma olduğu için carl martininkini kullanmak.
  burda bir mantık hatası yoksa alıyorum adaptörü. itirazı olan var mı?
   
 11. Ground loopunuz ve gurultunuz hayirli olsun
   
  programci_84 bunu beğendi.
 12. gürültü demesen iyiydi. aslında 10 ve üzeri paralel kablo varsa deneyerek daha uygun çözüm bulabilirim. bu kablolar nasıl temin edilir?
   
 13. Hakikaten yahu ben unuttum ground loop tehlikesini. Pedal sayısı arttıkça her biri bir birini etkileyecek. Bunun üstesinden gelebilmek için beslemelerinin izole olması lazım.
   
 14. çift adaptör yapıyorum ..
   
 15. Çift adaptör elbette daha iyi olacaktır.
   
 16. eyvallah. az buçuk anladım dediklerinizi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş