Merhaba, 20 Yıllık Dedemden Kalma Amfi Ile Ilgili Soru

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda thewalrussss tarafından 3 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Başlıkta yazdığı gibi dedemden kalma 20 yıllık almanyadan gelme amfim var. Ancak eski olduğu için internette bulamadım ve özelliklerini bilmiyorum. Amfi tüplü mü değil mi onu öğrenmek istiyorum. Anlayanınız varsa yardımcı olabilir mi ? teşekkürler şimdiden :)

Resim :

2. Devrede TA7205 var. Hatta sanırım TA7205AP. 6W lık güç amplifikatörü entegresidir kendileri.

Amplifikatörünüz tüplü değil, transistörlü.

thewalrussss bunu beğendi.
  3. Amfinin alt kısmının da fotoğrafını koyun isterseniz.

4. tamam teşekkürler, amfinin alt kısmı derken hoparlörünü mü koyayım

5. Yok. Devrenin bağlı olduğu metal levhanın alt kısmını kastetmiştim ama cevap zaten tecrübeli ellerden gelmiş gerek yok bence fotoğrafa.

programci_84 ve thewalrussss bunu beğendi.
  6. tamamdır sağol

7. 20 yıllıksa dededen değil babadan kalmadır o. 40 yıllık olacak ki dededen intikal etmiş ola :)
    Lamba yuvası yok. Transistörlü @programci_84 ün dediği gibi.

santana bunu beğendi.
  8. Milletin dedesinden arsa, arazi kalir sana amfi mi kalmis :D

illnino bunu beğendi.
  9. Hahah :D aynen şans işte , bu arada dedemin bodrumunda buldum işte yaş geçince mevlüt okutmak için almış müzikle ilgilendiğinden değil :D:D

telecaster52 bunu beğendi.
  10. Hehe... "Mevlut okutmak icin almis'', acaba bu nadide amplifikator Münüh veya Kölün ellerinden gelmis olabilir mi?

(Munich'te akrabalarim var, merakimi cezbetti de ondan soruyorum)

11. mevlüt niyetiyle alınmış amfiyle metal yapılması caiz değildir dinimizce. :D

12. Çok canm çekti. Bu günden tezi yok bir 10 watt amfi alıp, Marduk da uzun ömür verirse, 2054'te torunumdan bu ilanın aynısından vermesini istiyorum. "Vermezsen hakkımı helal etmem keraneci! Ahirette de iki elim yakandadır" diyerek hem de. İlana not da düşsün: "Dedem kafirin önde gideniymiş, metal çalmış bu amfiyle, alan günahını bilip alsın"

13. Malesef tam bilemiyorum bir dahaki görüşümde sorarım ama ne zaman olur kimbilir :D

Bu Sayfayı Paylaş