Tube Screamer

------------------------Setup---------------------------------
Gitarım:USA delux stratocaster (SCN Manyetikler)
Amfi:USA Stage 160 Dsp(160watt,2*12Combo,Transistörlü)
Pedal Board:Boss BCB-60
(Elimdeki Ekipmanların Çoğunu Sattım Elimde MArshall ED-1 ve Boss w-wah kaldı).
----------------------------------------------------------------
İstediğime gelince iyi bir setup oluşturmayı planlıyorum Pazartesi Vox Buldog pedalım geliyor,yanına onu boost edecek bir pedal arıyorum en azından bi Overdrive pedalım olsun düşüncesi içerisindeydim.YAnlız bu form okuduğumda transistörlü amfim olduğu için alıcağım Ibanez TS9DX yanlış bir karar olduğunun farkına vardım.Onun Yerine hangi pedalı önere bilirsiniz bana Carl Martin Rock Drive nasıl bir seçim olur?.Ben Blues Ve Rock Yapıyorum... Yardımcı olursanız sevinicem yada önerileriniz varsa şimdiden teşşekürler ha bu arada birde anolog delay önerisi alabilirmiyim?

rasimaway demiş ki:
------------------------Setup---------------------------------
Gitarım:USA delux stratocaster (SCN Manyetikler)
Amfi:USA Stage 160 Dsp(160watt,2*12Combo,Transistörlü)
Pedal Board:Boss BCB-60
(Elimdeki Ekipmanların Çoğunu Sattım Elimde MArshall ED-1 ve Boss w-wah kaldı).
----------------------------------------------------------------
İstediğime gelince iyi bir setup oluşturmayı planlıyorum Pazartesi Vox Buldog pedalım geliyor,yanına onu boost edecek bir pedal arıyorum en azından bi Overdrive pedalım olsun düşüncesi içerisindeydim.YAnlız bu form okuduğumda transistörlü amfim olduğu için alıcağım Ibanez TS9DX yanlış bir karar olduğunun farkına vardım.Onun Yerine hangi pedalı önere bilirsiniz bana Carl Martin Rock Drive nasıl bir seçim olur?.Ben Blues Ve Rock Yapıyorum... Yardımcı olursanız sevinicem yada önerileriniz varsa şimdiden teşşekürler ha bu arada birde anolog delay önerisi alabilirmiyim?

rock drive dan ziyade crush zone u çok beğenirim carl martin in,

yanlız mevzu şu ki ts9 u kullanamazsın gibi bi durum yok , preformansını tam olarak alamazsın demeye çalıstık ,

gelelim delay konusuna , ben line 6 dl4 kullanıyorum çok memnunum , ama biraz pahalı bi pedal , yerine alabileceğiniz alternatif daha uygun fiyatlı olan dd20 dir boss , veya ehx deluxe memory man , tavsiye edebilirim güzel bir eko-chorus pedalı,

ama esas tavsiyem pedalları ses clip leri ile fln değil bire bir deneyerek alman ve fikir edinmen,

vox da doğru bir tercih olmus eklemeden edemeyeceğim,

iyi aksamlar,

Yani Belki Uzatıyoruz konuyu sıkılanlar olabilir ama şimdi Carl Martin Crunch Drive Pedalı Rock Drive Ziyade daha az gaini var diye biliyorum biraz sustainli bir pedal düşünüyorum ama gain kıstığımda uyuyan aslan gibi olmasını istiyorum bunu ts9dx le yapa bilirmiyim yoksa blues sound daha dolgunmu yapar bu pedal?Delay Olarakta Anolog Pedal düşünüyorum dijital pedal örnekleri vermissiniz ama...
Bu Arda Kafamdaki Setup:

My Setup:VOX Bulldog+MXR M108 10 Band EQ+Carl Martin Rock Drive+Carl Martin DeLayla XL+Marshall ED-1 comp+Boss W-WAh

Sizce ?

, sunduğum pedallar alacağınız en iyi pedallardandır

bütceniz varsa

http://www.moogmusic.com/moogerfooger/?section=product&product_id=39

buyrun analog delay ,

yanlış yere takılıyorsunuz kullandığınız cihazın analog olup olmadığına değil soundunun hoşunuza gidip gitmeyeceğine bakın derim

crush zone konusuna gelince ; zaten aşırı gainli bi pedalla boost etmek mantıksız oldukca şeffaf olması onemli ki boosterın arkasına bağladığınız pedalın karakteri bozulmasın

ts9 dx bu arada çok iyi pedaldır , hot modu vardır ki gerçekten tam lambalı amfiler için dizayn edilmiştir , transistorlu amfide denemedim bilemiyorum :)

selamlar, bir ricam olacak.

ts9'un drive kanalındaki etkisi görmek için, tüplü bir amfinin drive kanalında

1.) ts9'suz, amfinin kendi gainiyle

2.) ts9'lu, amfinin kendi gaini + ts9'un drive etkisi

şeklinde bir karşılaştırma yapıp birisi ses kaydı ekleyebilirse süper olacaktır.

lotion demiş ki:
, sunduğum pedallar alacağınız en iyi pedallardandır

bütceniz varsa

http://www.moogmusic.com/moogerfooger/?section=product&product_id=39

buyrun analog delay ,

yanlış yere takılıyorsunuz kullandığınız cihazın analog olup olmadığına değil soundunun hoşunuza gidip gitmeyeceğine bakın derim

crush zone konusuna gelince ; zaten aşırı gainli bi pedalla boost etmek mantıksız oldukca şeffaf olması onemli ki boosterın arkasına bağladığınız pedalın karakteri bozulmasın

ts9 dx bu arada çok iyi pedaldır , hot modu vardır ki gerçekten tam lambalı amfiler için dizayn edilmiştir , transistorlu amfide denemedim bilemiyorum :)

Asıl al sana analog delay:

1000377_L.jpg

http://www.fulltone.com/tte.asp

:mrgreen:

TS9DX aldım. Nasıl tarif edilir bilmiyorum ama çok deli bi alet. transistörlü anfide denememe rağmen hemde marshall 15 watt turbo modda drive bide level i açtığım anda yıkılıyo ortalık böyle bi soundu konserlerden başka bi yerde olmaz sanırdım. zaten dedikleri gibi ts9 modu klasik ts9. hot ve + modlarda biri ritm çalmak için çok iyi biride blues için fenaa. çok sevdim bu pedalı tavsiye ederim.

TubeScreamer

Herşeyden evvel, benim bu topic'e katkım şu şekilde olabilir, kısaca özetleyecek olursak:

Electric gitar, yarım enstrümandır. Bir gitar amfisi ile birleşince tam, tek bir enstrüman olur. Dolayısıyla gitar tonunu sadece gitar (ağaç, elektronikler, vs) şekillendirirken, gitr amfisi sesi ve de tonu oluşturur.

Gitarla amfi arasına giren her effect ünitesi, sesi şekillendirir.

Tubescreamer'a gelince, lambalı amfilerin, yüksek sesle çalınmaları, yani power katı lambalarına aşırı yüklenilmesi, yani "overdrive"yapılması distortion üretmelerine neden olur, elektronikte ve hi-fi'de distortion istenmeyen birşeydir, fakat bizler severiz.

Bu overdrive, yani aşırı yüklenmeyi sesi sonuna kadar açmadan yapabilmek için de overdrive pedalları vardır.

Sonuçta, tubescreamer ve benzeri diğer overdrive pedalları, sadece lambalı amfilerde amaçlarına ulaşabilirler, zira kısık sesle çalınan solidstate ile yüksek sesle çalınan solidstate aynı sesi verir. Aynı şekilde her lambalı amfinin ayrı bir ton karakteristiği olduğu için, aşırı yüklendiklerinde de farklı tonlar üreteceklerinden, fender amfiye bağlı TS ile marshall'a bağlı TS farklı tonlar üreteceklerdir.

Ben de Analogman'in yaptığı TS'lerden birisini kullanıyorum, bire bir SRV'nin TS'inin kopyası: JCM serisi marshall'da, hazır distortion varken daha fazla sustain elde etmemi sağlarken, fender amfi'de düşük seste SRV gibi çalabilmemi sağlıyor.

Özü:
Solidstate amfi'de saf overdrive kullanmanın anlamı yok, asıl varoluş amacına hiçbir zaman ulaşamayacağı için. Ama, farklı üreticilerin farklı overdrive'larının, tonu farklı biçimlerde şekillendiren özellikleri de var tabii ki, bunlar mutlaka farkedecektir.

Tubescreamer

Bu arada, Tubescreamer ile diğer overdrive'lar arasındaki fark, sözkonusu efekti elde etmede kullanılan simetrik ve asimetrik clipping özelliğinden birisinin, sanıyorum TS simetrik clip yapıyor ibanez'e patentli olması... Dolayısıyla diğer firmalar aynısını kullanamıyorlar.

bcrich22 demiş ki:
Ben daha yeni fender blues jr aldım. Cleanleri tartışılmaz zaten de iyi gain almak için boostlamak için hangi pedalı önerirsiniz.

Pedal falan alma ilk etapta. Dr.Z. Brake Lite denen iyi bir pedal fiyatına olan (170 dolardır) güç düşürücüyü getirt, burada bulunmaz. Amfinin tam olarak performansını o zaman görmeye başlarsın.

Ne yapıyor dersen, amfinin sesini 11 decibel kısıyor. Bunu da lambaları full çalışırken de yapıyor, sadece kolona giden sinyale etki yapıp dediğim gibi 11db azalma sağlıyor. Ve de amfin 15W'dan birden 1.20W'a iniyor bu işlem sayesinde. Ama hala az değildir ses, komşularınla ilişkilerine bağlı.

Daha da güçlü bir şey istersen (sesi düşürmek açısından) daha pahalı aletler edinmek durumunda kalacaksın.

B

O başka bir tad. Sana TS alma demem, BJr ile iyi iş görür. Pahalı olmasın, ilk etapta ikinci el bir SD1 alırsın, sonra ADD+'a Indy Guitarist (Wampler) GT2 mod için yollarsın, benim diyen TS ile kavgaya tutuşabilecek bir alet olur.

Ama benim dediğim elinde o kadar para verdiğin amfinin tam randımanını almak ile alakalı.

Eğer mümkünse, bir studyoda falan aç sesini. Vol 4 falan gibi tut, ve de masterı kökle. İşte o duyduğun ses bu amfinin cidden çok güzel güç lambalarının kırılma tonu olacak.

Ondan bence benim kafamda sana söylediğim daha öncelikli, amfinin adam gibi tonu açısından. Bu aleti alana kadar, amfi üzerinden yüksek vol ve de düşük master ile kırılmış preamp tonunu ala ala idare edebilirsin nisbeten düşük sesler açısından. Ama asıl hadise bu amfide düşük preamp drive ama yüksek güç lambalarının drive'ı.

B ;)

Arkadaşlar merhaba. ben farklı bir konuda danışmak istiyorum. ben de bir ts9 alacağım ancak çoğu tube screamer'da 3 adet düğme olmasına rağmen, benim bulduğum bir TS9'de 3 düğmeye ek olarak alttaki düğmenin solunda bir switch var. ne işe yarar merak etmekteyim.

Arkadaşlar merhaba. ben farklı bir konuda danışmak istiyorum. ben de bir ts9 alacağım ancak çoğu tube screamer'da 3 adet düğme olmasına rağmen, benim bulduğum bir TS9'de 3 düğmeye ek olarak alttaki düğmenin solunda bir switch var. ne işe yarar merak etmekteyim.
Pedala mod yapılmıştır hocam. Ne modu yapıldığına bağlı ne işe yaradığı. Pedalın karakteristiğini değiştirmek için yapılıyor bu modlar.

İbanez TubeScreamer Fulltone Fulldrive2 Mosfet mod :
Fulldrive2 pedalı normalde Tube Screamer modifiyesi bir pedaldır. Fulldrive2 pedalında 4 farklı drive soundu vardır. Pedalın üzerindeki 2 switch sayesinde bu tonlar arasında geçiş yapılır. Bunlardan biri tamamen TS soundudur. Yandaki resimdeki TS de fulltone daki bu iki switch'i ekledik.
(Ayrıca truebypass yapımıştır.)
ts9tofd2.jpg

Geri