Epiphone Les Paul 100 Için Manyetik Önerisi

#1
Öncelikle merhaba arkadaşlar.. Şu anda setupumda epiphone les paul 100 gitarım var. Ama Gibson Les Paul Custom aldıktan beri diyorum ki şu epiphone neden gibson gibi olmasın . O yüzden bu aletin manyetiklerini değiştireceğim. Seymour Duncan düşünüyorum ama emin değilim tavsiyelerinizi bekliyorum:)
 
#11
Bi laf var hani "kaynatma katranı olmaz şeker" diye. Hah işte burda katran lp100 şeker gibson. Uğraşma yani. Bu arada di marziolarda ellerinden öper : ):D:D
 
#12
Bence sapa SD phat cat p90 gibi bişey takabilirsin. Köprüye de değişik modları (out of phase, series/parallel , coil tap) olan bi manyetik takabilirsin. Hani madem 2 humbuckerlı gitarın var, niye benzer karakterde bi gitarın daha olsun ki :)
 
#13
selam arkadaşlar :) Öncelikle özür dilerim uzun süredir giremiyorum. Arkadaşlar dayanamadım ve epi'ye emg set taktım :) sonra marshal valvestate 100 kafa+kabin amplifikatörümle denedim. Sonuç muhteşem oldu :) Köprü manyetikte koyu ve dolgun cleanlar ve muhteşem bir drive :)
Şahsen bana harika geldi:) Dün de sahne yaptım bu gitar ve marshall'la harika tonlar çıktı :) Şu anda gibsondan daha çok çalıyorum :) ama full lambalı bir amfim olsaydı o zaman daha güzel tonlar olurdu :)

Saygılar
 

Üst