Elektro Gitara Başlamak Istiyorum.

'Elektro Gitarlar' forumunda sergen tarafından 6 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. sergen

sergen

12
    0
    1
    Elektro gitara başlamak istiyorum 400 lira gitar bütçem var biraz Blues ve alternative rock calmak istiyorum amfi içinde 250 lira bütçem var. İnternette bir sürü marka ve modele çeşit çeşit övgüler ve kötü yorumlar yapılmış. Görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.

2. sergen

sergen

12
    0
    1
    UP

3. böyle bir bütçeye sıfır ekipman alırsan birşeye benzemez kardeşim 400 tl ye ibanez rg 370 alırısn oda seni baya götürür amphi konusnda net bişey söylemek zor 250 tl yi artırman gerekecek mesela mahmut altas isimli üye bunu satıyor http://turkrock.com/konu/44807/#post-902083 senin için gayet iyi birde sana şöyle yorumlar gelecek ibanez sert karakterli gitar alma onu filan şimdiden uyarayım gitarın tonunu yazan üstündeki manyetik ve kullandığın drive (amphi-pedal..vs) nereye çeksen oraya gelir yani unutmayalım ki blues gitar olarak tanınan fender gitarlar kızıl ağaç onun yanında Jackson gitarlarda kızıl ağaç :)

4. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

895
    1,300
    9,255
    yarım saatten kısa bir sürede "UP"ladığınız için sizi tebrik ederim...

Sevgiler ve saygılar...

burakoli bunu beğendi.
  5. sergen

sergen

12
    0
    1
    ürün 2. el olsada olur benim için sorun değil ama dediğiniz gitarın manyetikleri H/S/H sanırım daha cok S/S/S veya H/S/S manyetik düşünüyorum

6. Yeni başlayacaksan ortalama bir ibanez yada cort gitar al yanına da ibz10g tarzı bir amfi al yeterli. Ekipman düşüneceğin en son şey olsun gitarını öğren daha sonra ekipman alıp satacak, çeşit çeşit ürünler deneyecek bolca zamanın oluyor zaten.

7. sergen

sergen

12
    0
    1
    ibanez ve cort genelde çift humbucker sert tonlar için değilmi ? Humbucker filan. Sqıier için bi öneriniz varmı? bullet hariç diğer modelleri genelde tavsiye ediliyo ama ben hala kuşkucuyum
    amfi önerisi için teşekkürler

8. bence hss bir gitar senin için en uygunu olacaktır. eğer tarzımda kayma olabilir diyorsan ibanez grg170dxle başlayabilirsin. hsh bir gitardır ama gayet güzel.

9. cort x5 öneririm sana, hsh'dir fakat coil tap özelliğiyle potansı çektiğin anda manyetikler sss olur. yani hem sert hem yumuşak müzik yapabilirsin. ayrıca x6'daki floyd derdiyle uğraşmazsın zira x5 sabit köprülüdür.

10. sergen

sergen

12
    0
    1
    Tavsiyeniz için çok teşekkürler gitar hakkında çok iyi yorumlar okudum yanında Ronald Micro cube amfi çok önerilmiş

11. O zaman hsh düşün derim. Cort yada ibanezin piyasası iyi hem kolay bulur alırsın hem de kolay satarsın, squier'ler hakkında fikrim yok o tarz gitarlar hakkında geniş bilgilere sahip üyeler var forumda onlar inceliklerini daha iyi anlatırlar.

12. sergen

sergen

12
    0
    1
    Cort x5 H-H mayetikli görünüyor (n) http://prntscr.com/2h55gm

13. onlar yeni üretim, benim elimdeki hsh bak fotosunu da atayım;

14. sergen

sergen

12
    0
    1
    sanırım ayırdığım bütçemi aşacak bi gitar ortalama fiyatı nedir x5 lerin ikinci el

15. Gitarı hiç çalmamışsan sıfırdan başlıyorsan amfiye çok fazla para verme derim hatta en ucuzundan seni idare edebilecek bir amfi bul zaten bu seviyede alacağın amfi bir süre sonra seni kesinlikle tatmin etmeyecek. Gitarda biraz ilerledikten sonra zaten kendin sürekli araştıracaksın, bakacaksın ekipmanlar hakkında teknik bilgiler edineceksin, o aşamadan sonra istediğin tarzda kaliteli bir amfi alırsın. Amfi gitardan sonra en önemli ekipmandır hatta yeri gelir gitardan önemli hale gelir o nedenle idarelik bir şey al uzun süre kullanacağın bir amfiyi sonra kalitelisinden alırsın. Gitarda ise bu dediğimi uygulamanı çok tavsiye etmem çünkü akort tutmayan, teller ile klavye arasında yarım cm boşluk olan, switchleri potansları doğru düzgün çalışmayan kısacası kötü bir gitar alırsan hem seni gitardan soğutur hem de arıza çıkarır sürekli yeterli teknik bilgiye sahip olmadığın nefret edersin. Gitarı biraz iyisinden almaya çalış sana önerim floyd rose köprülere bulaşma şimdiden hiç sabit köprülü orta seviyede ikinci el bir gitar al.

16. sergen

sergen

12
    0
    1
    Akustik gitar çalıyorum şuan elektro hakkında az bi bilgiye sahibim tarzıma uyacak bi gitar arıyorum amfi 10w-15w lık birsey olacak herhalde

Bu Sayfayı Paylaş