Fender Beni Bitirdi Beyler

Yok ya ne kızması , bilmiyorum okumadım tuşe hadisesini.. yabana atılacak bir konu değil lakin.
Oran konusunda haklısın ama birbiriyle uyumlu bütün bileşenleri bir orana bölersek böyle bir yüzde hissediyorum ben:) bana göre tabiki

O değil de yine oran verilmiş ve tuse denmiş :D

Oooo!!! Wellgam wellgam azizim! Nerelerdeydin yahu? Alamanyalar'da NAMM, fuar gezmekten bizleri unuttun herhal :)

Bir de, şu 2000 liralık gitarları döven 600 liralık mucizevi Çin Fenderleri konusunda da düşüncelerini arz etmeni, konuya ehemmiyeti sebebiyle tebarüz ettirmeni bekliyorduk, yüksek fikirlerini ve manadar sözlerini duymayı hatta klavye başında ironi dolu yorumlarını dinlerken "Süphanallah, ibretlik bir durum!" demeyi bekliyorduk. Umutlarımızı boş çıkardın :D

Bahsi gecen gitar Fender'in ozel uretimi bir gitardir.Masterbuilder unvanina sahip Fender calisanlarinin ortak proje olarak urettikleri bir ensturmandir.Cin yapimi bir gitarla kiyaslamayi dahi gecin ayni cumlede kullanmaniz bile cok sacma olur.Ben ucuz yollu cin kore endonezya uretimi bircok gitar denedim.Iclerinden sasirtici derecede guzel olan ensturmanlar cikti.Fakat hicbiri bir denedigim bir mim Fender veya Epiphone Sheraton kadar tat veremedi.Gidip 500 tane gitar deneme sansiniz yok yani oran da budur.500 taneden 1 tanesi sasirtir sizi.Oda belki.Zaten bu denli bir olay olsaydi ucuz uretim gitarlarda kimse gidip Amerikan olsun diye bile ugrasmazdi.Endustride bir standart var zaten urettirmezler o kadar ucuza o kadar kaliteli alet.

Hadi seni kırmayayım. Amfiden %5, gitardan %5 alsak, tuşe %10dur
Bir hesap da ben yapayim size.Ton mevzusunda tuse %100dur.Ama twin reverb %100 u olan bir insani %150ye cikartir mesela.%100 yoksa isterseniz milyon dolar harcayin ekipmana istediginiz kadar teknik bilginiz olsun.Hic birseye yaramaz.Istemsiz ve kontrolsuzce bir kelimeyi bagirarak bir kelimeyi fisildayarak konusmak gibi birsey bu.Dogru hesap boyle oluyor malesef.Ekipman diye kafayi kirmaya gerek yok.En azindan yolun sonunu gormeden.

ille strat tipi alınacaksa o paraya gidilir bir charvel socal alınır san dimas alınır yada esp vintage alınır ... örnek çok arkadaşım ancak sorun şurda; sıfır gitar alırken döviz kuru !?!?!?!? geri satarken döviz düşerse !?!?!? fender işçilik kalite falan tamam ama çok para !?!?!? bunları düşünmek çok önemli alıyorsan amerikan fender o zaman forumda dolaşanlardan birini al bence hem zarar etmezsin hem de fender kullanan adam case inde temiz kullanıyor sorun olmaz... ancak dediklerimi bi dene bi bakıver charvel socal kullanan kimse geri satmıyor iflası çekmezse hatta koynuna alıp öyle uyuyor falan :D sonuçta bu da charvel ayrıca maple ayrıca 2500 falan sıfırı bir de manyetikler seymour sanırım bu yeni meksika serisinin (charvelin artık fendere ait olduğunu da düşün...) esp vintage fiyatta zorlayabilir belki ancak güzel alet içine sinmesi çok daha bi önemli bence aşkla bakmak hiç elinden düşürmeyi istememek...

Oooo!!! Wellgam wellgam azizim! Nerelerdeydin yahu? Alamanyalar'da NAMM, fuar gezmekten bizleri unuttun herhal :)

Bir de, şu 2000 liralık gitarları döven 600 liralık mucizevi Çin Fenderleri konusunda da düşüncelerini arz etmeni, konuya ehemmiyeti sebebiyle tebarüz ettirmeni bekliyorduk, yüksek fikirlerini ve manadar sözlerini duymayı hatta klavye başında ironi dolu yorumlarını dinlerken "Süphanallah, ibretlik bir durum!" demeyi bekliyorduk. Umutlarımızı boş çıkardın :D

Olurmu abi tövbe de sizi unuturmuyum hiç :D noel tatilindeydim biraz dinlendim. Ona diyecek birşey yok be abi, allah ıslah etsin :D

strattan teleye dönüş :) fenderin geçen baktığım bi modeli çok hoşuma gitmişti nasıl güzel alet ama satılmamıştı hala sanırım :) http://www.sahibinden.com/ilan/alis...aster-tbx-boost-elektro-gitar-149738537/detay hoş bir gitar fender sevmesem de param olsa düşünebilirim hesabı ama öncelik charvel tabii :)

Ben bu gitarın aynısını denemiştim hoşuma gitmedi açıkçası, belkide bu gitardır bilemedim şimdi :D strattan teleye dönüş, tele yıllardır hayalim olan bir gitar sonra belki bir de strat alırım :) Gerçi amfi konusunda vox 15vt de emin değilim ama dün ikisini birlikte aynı anda denedim gayet güzel tonlar verdi..

amfi konusunda beklenen tona göre geniş yelpaze ve kayıt konusunda iyi olduğu için düşünebileceğin bir çok amfi mevcut mesela blackstar amplilerde kayıt alırken çok temiz ses alınıyor üstüne bir de isf olayı çok iyi ancak vox bilemiyorum emin olmadığım bi alet denemedim ve ton konusunda beni tatmin etmeyeceğini bildiğim bir ürün görünüşü çok iyi tabii orası ayrı ancak denenmesi gereken yeni bir ürün daha var; ibanez TSA serisi ... deneyen olursa bi zahmet bi çiziktiriversin de görelim ampli alınır bir alet mi ona göre biz de bilgilenelim yani :D

Abi bak ben Gibson da Fender de kullandım. Sana en büyük tavsiyem H-S-S dizilimli ve gül ağacı klavyeli bir Fender Meksika alman olacak. Tabi ki Amerikan ile Meksika arasında fark olacaktır ama gitardan gitara çok değişiyor bu durum. Orta üstü bir Meksika Fender seni tatmin eder bence, Squier tavsiye etmem. Fakat dükkan dükkan gez ve dene bütün gitarları. Hatta bana kalırsa ikinci el al, ben ilk gitarım hariç bütün gitarlarımı 2. el aldım ki tahtanın yaşlanmasını da seviyorum, 91 model bir Gibson ve 98 model Fender USA kullandım, hala da kullanıyorum Fender'i, ikisinden de acayip haz aldım. Hem satmaya karar verdiğinde fazla zarara da girmezsin, belki kar bile edersin amacın bu olmasa da. Bende şehrinde ikinci el satan arkadaşların evlerine git bir bir dene gitarları, hem amfiler de farklı olacaktır onları da denemiş ve fikir edinmiş olursun. Amfi olarak da Blues Junior ilk seçenek olabilir, hem sert hem blues, geniş yelpazeli. Yok daha ucuz diyorsan onun klonu sayılır Boston Superblues gayet iyi. Maple klavye demişsin de fazla parlak tonları var drive olayına girince seni tatmin etmez, tok gelmez ve biraz tiz gelebilir. Clean ve funk tarzı müziklerde daha iyi gidiyor, ben kullanıyorum.

Geri