Ahşap Manyetikler

'Elektro Gitarlar' forumunda Dooroomer tarafından 8 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Ses'e etkisi ne olur bilemem. Ama güzel göründüğü ortada..
    Fotografların boyutları için üzgünüm, eringenliğimden kesip biçmedim.

3or4stringRailPickup.jpg
    095_4.jpg
    9990_10152718521350045_110136723_n.jpg
    MC30TH_Pickups.jpg

Son düzenleme: 8 Ocak 2014
  2. Acaba tonlar nasıl olur ki? Müthiş duruyorlar ama.

3. Estetik olarak çok güzeller. Resimleri kesip biçmediğin de iyi olmuş boşver. Hatta keşke ikinci resim daha büyük olaymış daha iyiymiş bence.

4. Ekli dosyalar:

5. Jackson Custom Shop'ın finishle bütün olsun diye manyetikleri boyamasına benzettim. Ben biraz eski kafalıyım sanırım, rahatsız ediyor bu görüntü beni. Yine de meraklısı çok çıkacağı için Duncan'ın yerinde olsam ekstra ücretle seçenekler arasına koyardım. Akustik gitar manyetiği yapıyor ağaçtan, bundan da yapsın meraklısına satsın.

6. Kapağın tona etkisi olmaz yahu. (Teorik olarak gitara yapılan en ufak değişimin dahi etkisi olur da, "OHOOOOOOOO" büyüklüğünde olur. :D )

Naturel finish li gitarım olsa kesin alırdım. Da benimkilerde çok eğreti durur. :D

7. Gitarımın manyetiklerinin dahi ağacı kurumuş tonu oturmuştur. Akıyor gitar akıyooor!! :D

Sownroth bunu beğendi.
  8. Artık ilanlarda "ağacı kupkuru" ifadesinin yanında "manyetiği kupkuru" ifadesini de göreceğizdir.

Sownroth bunu beğendi.
  9. Akustik gitarlar için Seymour Duncan bir şeyler üretmiş.
    Adsız.png Adsız1.png

10. Ahşap görünümlü (naturel) gitarlarda bence en güzel tercihlerden birisi. Hatta Trans Black Flame gibi efektlerle boyanmış gitarlarda da hoş olabilir. Düz renkli boyanmış gitarlarda sırıtacağını düşünüyorum.

11. Zevk renk ama aynı kanaatteyim.

12. hackeiommi bunu beğendi.
  13. Ahşap, plastik gibi materyallerin bağıl manyetik gecirgenlikleri çok düşük olduğundan, nüveyi ahşap bile yapsan tonda bir değişme olmaz.

Bu Sayfayı Paylaş