+48 Phantom özellikli ses kartları ?

B

Backhome

merhaba arkadaşlar ,

kondanstörlü rode marka bi mikrofon aldım yalnız M-Audio fasttracker ses kartıma olmuyormuş ses kartımı değiştirmem gerekiyor ,

kondanstör mic. uyumlu ses kartlarını yazabilirmisiniz ?+48 phantom özelliği olması gerekiyor sanırım saygılar..

saolasın ilteriş ama usb istemiyorum ya evt m audio pro da var ama PCI kartı istiyorum eğer varsa bildiğiniz vaşka memnun olurum..

mixer almak daha guzel bir fikir olmasına rağmen ve usb istemedigini gozonunde bulundurarak m-audio'nun firewire solo ses kartı isini gorebilir
www.compel.com.tr den inceleyebilirsin

audiotrack maya 44 mkII pci isinizi faslasıyla goruru phantom power 12 ama behrınger b1 ıle sorunsuz kullanılıyor

veya

esi maya 44 new pci bu aynı kart sayılı +48 var

turkıyede bulunabılırmı neyazıkkı bılmıyorum :(

eğer ki kayıt yapılacak ise mutlaka sesin geçeceği bir modül olmalı bu da ses gecikmesi ve dip sesi yaşamayacağımız bir ses kartı (creative ve onboard kartlar buna güzel örnektir... müzik yapımı için üretilmemiş kartlardır)

Diyelim ki preamph'lı bir mixer (örneğin behringer ub 802) ya da bir preamp (örn. behringer mic 100). tamam bunlarla sesi işleyebiliriz ama bu işlenmiş sesi pcmize aktarırken problem yaşarız... kayıt yapacaksak mutlaka bir ses kartı (audio capture olarak da gecer) edinmemiz gerekir...
mixer alarak bu açığı kapatmak sadece +48 vermiş olmaktır... iyi kayıt yine ses kartı ister..

kesenize göre usb olarak
full-speed (12mbps)
hi-speed (480mbps)
ya da
firewire (400 mbps ya da 800mbps)
hız seçenekleri sunan kartlardan edinebilirsiniz... işte ozaman midisini de phantomunu da direct monitoring'ini de kullanırken saç baş yolmazsınız...

not:pci olan aynı zamanda +48 desteği veren ses kartları da mevcut (örneğin esi firmasının waveterminal 192 modeli)

kolay gelsin...

Merhaba,
alacağın phontom power özellikli mikser ile condenser mikrofonunu çalıştırabilirsin... mikserinde öyle bir özellik olmasaydı, o zaman da ses kartında olması gerekecekti.. ikisinden birinde olması yeterli olacaktır...

Geri