Konservatuvar

'Müzik - Genel' forumunda Liofa tarafından 13 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar , öncelikle yeni üye olarak herkese selamlar .

  Yazı biraz uzun o yüzden buraya özet eklemeye karar verdim : Konservatuvara hazırlanmak için yaklaşık 6-7 ayım var klasik gitardan gireceğim . Hangi üniversite klasik gitarist olmak için en iyisi ve her üniversitenin sınavına ayrı ayrı girebiliyor muyuz ? İstanbulda olmalı bu üniversite ve batı müziği üstüne öğretim yapmalı .

  Açıkçası benim yardım istediğim konu rock müzikle alakalı değil ama doğru dürüst başka bir forum bulamadım . Neyse anlatayım ben derdimi .

  18 yaşındayım . Lise son öğrencisiyim . Klasik , elektik , akustik falan her türlü gitarla uğraştım ama en çok ilerlediğim klasik gitar ( Asturias , Capricho de Arabe , Rondo alla Turca gibi çok bilinen , zor sayılabilecek eserleri bitirdim . ) İşin özü aslında sayısal öğrencisi olmakla beraber ailemle oturup konuştuk '' Senin gidişat belli bari bu işi oku . '' dediler . Amacım müzik öğretmeni olmak değil . Müzisyen diploması almak istiyorum . Müzisyen olmak için okumama gerek olmadığını biliyorum ama saçma sapan bir üniversitede mühendislik okumaya çalışıp kafayı yemeye de hiç niyetim yok . İnternette baya bir forum gezmeme rağmen istediğim cevapları bulamadım . Yıldız Teknik Üniversitesi'nin müzik bölümünü tavsiye ettiler . Tahmin edebileceğiniz gibi Batı müziği okumak istiyorum . Sınavda gitar kısmında özgüvenim tam . Armoni de biliyorum bu sayede solfej kısmında baya hızlı ilerliyoruz hocayla . Sizin bu konudaki fikirlerinizi almak isterim . Hangi üniversite klasik gitar için iyidir benim için en önemli soru ( asıl amacım klasik gitarist olmak ) . Bir de her üniversitenin sınavına ayrı ayrı girebiliyor muyuz hani olur da kazanamazsak diye .

  Şimdiden çok teşekkürler ..
   
 2. Edinemediğimiz bir doğru, okul değilde öğretmen seçmektir araştırmanı bu yönde ilerletmeni tavsiye ederim. Ben web'den biraz araştırıp ardından seçtiğim 1-2 okula gidip bu öğretmenlerle yüzyüze (ayaküstü bile olsa) görüşmüştüm.

  Farklı okulların sınav tarihlerinin çakıştığı nadir olur yani şansını birkaç üniversitede deneyebilirsin.
   
 3. Tamam o zaman ben bütün sınavlara gireceğim gibi gözüküyor . Çok teşekkürler .
   
 4. ben konservatuar kalsik gitar mezunuyum sana tavsiyem ensturmanını en iyi hangi hocadan öğrenirisn onu araştır mimarsinan yıldızteknik güzel üniversiteler ama sana yararı oalcakmı türkiyedeki sağlam gitar hocalarını araştır ahmet kanneci-kağan korat-safa yeprem
   

Bu Sayfayı Paylaş