Cırt Cırt Velctro Bant Nerden Alınır

'Elektro Gitarlar' forumunda tonedrive tarafından 15 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. Boarda pedalları sabitlemek için cırtcırtlı velctro bantları nereden temin edebiliriz. Mümkünse İstanbul için adres olursa iyi olur.
    Birde yapıştırdıktan sonra pedala zarar vermeden nasıl temizleriz?

richiesamborastrat bunu beğendi.
  2. Tuhafiyelerden düz cırt cırt al istersen ben öyle yaptım. Sonra pedalların arka kapağını çıkarıp iç kenarlarından silikonla yapıştır. Pedalları tekrar vidala. Silikon çıktığında gram zarar vermez.

HasanB bunu beğendi.
  3. tuhafiyeciden yapışkanlı dersin alırken metresi 4 Tl alt üst toplam.2-3 metre yeter .

4. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,294
    9,255
    Sevgili @antbalci pedalborad konusunda yardımcı olabilir sanırım...

Sevgiler ve saygılar...

5. @DeathDrain 'e benzer olarak; hiçbir madde kullanmadan cırt cırtları vidalar geçecek şekilde delerek vidalayıp pedallara tutturabilirsin de. Sağlam oluyor.

devastator bunu beğendi.
  6. Slikon alırken nasıl bir slikon almam gerekir?

Vidalama işini düşündüm de pil değişimi olsun pedal sıra değişimi olsun, yapmak istediğimde meşakkatli olur diye düşündüm. Sadece iyi bir cort cort olursa değişim kolay olur. Tabi çanta içinde yer değiştirirlermi onu bilmiyorum Deneyip görücem. Çok ağır olanlara da kelepçe takıp sabitleyeceğim.

Tuhafiyede satılan cırtlar sağlammıdır. Daha kalitelisini istersek nereye bakmak lazım. Yoksa hep aynımıdır bunlar.

7. Koçtaş'ta satılıyor.ben almıştım 10 paket falan.kaliteliler hem de ama pakete az var.

8. Asker malzemesi satan yerlerde de olabiliyor.

devastator bunu beğendi.
  9. Muhtemelen hoşuna gitmediği için cırt cırta yöneldin ama alternatif olarak önerim, tabi board buna uygunsa, kablo klipsi ile tutturmak pedalları. Ben bu şekilde kullanıyorum gayet memnunum, nacizhane bir alternatif ;)

10. Kablo klipsi dediğiniz kelepçe sanırım? Onu düşündüm aslında ama zamanla pedalı tutan yerlerinde boya dökülmesine sebep olurmu ondan çekindim. Herhangi bir problem oluyor mu zamanla kozmetiğinde?

ervin bunu beğendi.
  11. Kablo klipsi dediğim şu plastik gereçler :) Pedala zarar verecek kadar sıkmazsan bir sorun teşkil etmez, ayrıca o kadar gerilime bu plastik de dayanmayabilir :)
    ImageUploadedByTapatalk1389944119.223619.jpg

12. ben de bu klipslerden kullanıyorum.pedalboardın malzemesine ve boyasına göre değişir aşınma olayı.ama sürtünmeden dolayı elbette aşınma olacaktır.

Synthbeyi bunu beğendi.
  13. Kesinlikle çok uzun zamanda aşınma olacaktır :) Gerçi pedal boardu dağıttım bu muhabbetin üstüne en son montajdan bu yana 3 aydan fazla zaman geçti herhangi bir deformasyon yok :)

14. Bu arkadaş bugün buradan uçar.:cool:

15. Tuhafiye. En ucuzu metresini çok ucuz rakamlara veriyorlar. Zamanında velcro kullanırken hep İzmir'de Kızlarağası civarındaki tuhafiyelerden alırdım.

forbidden_city bunu beğendi.
  16. valla ben yatmalzemeleri diye bir internet sitesinden alıyorum. İnce ama malum yat malzemelerini tutturmak amacıyla üretildiği için sittin sene deforme olmuyor. Bir bakabilirsin oraya. Metresi 8 tl, arkalı önlü yapışkanı hazır.

Denoboi ve Göker TÜRKOĞLU bunu beğendi.
  17. Fiyatı uygun, yapışkanı da hazırsa daha mantıklı geldi bana.

forbidden_city bunu beğendi.
  18. Siyah ve beyaz seçenekleri var, aşağıdaki resimde de carbon copy pedalımın üzerinde yapışmış halde.

Ekli dosyalar:

19. mtsv

mtsv

170
    130
    1,506
    Ben ufak bir uyarıda bulunayım. Bazı kalitesiz velcro'lar kısa bir süre sonra kendini bırakıyor, pedalboard çantasını açınca pedallar karışmış vaizyete gelebiliyor. Bazı markaların (Tesco vs) heavy duty velcro'ları var, bunlar Bauhaus, Koçtaş gibi yerlerde bulunur, biraz pahalı olmakla beraber sıkıntı çıkarmazlar.

Denoboi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş