Floyd Rose Tel Koptu

Merhaba arkadaşlar gitari aldim Floydrose köpru var akord atti yapayim dedim burguyu cevirdim cevirdim nota degismiyor birden tel koptu. Burgulari sıkıyorum nota degismiyor bunun nedeni nedir ?

O hatayı ben de yapmak üzereydim zamanında :D benden önce ilk arkadaşım yapınca tecrübe edindim :) Gitar washburn wr 154 dü.Ama helâl olsun o elimizdeki gitarın akord kararlılığına :D bulunduğumuz yerde tel bulamadığımızdan, 4 ay gibi bir süre boyunca o şekilde çaldık konsere bile çıktı gitar o haliyle...

sapın üstünde dostum 3 tane alyan olur burgulara yakın yerde siyah yada beyaz renkte alyanlar onları açacaksın telin üzerinde duran

şimdi açarsan tel gider :) akortta sorun yoksa devam et değiştirince takarsın ama bilgin yok floydrose sistemden ilk tel değişimini bir müzik mağazasında yaptır öğren bence

müzik markette yaptır ilk tel değişimini riske girme öğretirler sana. anlatmakla pek olmaz floydrose sabitlicen bilmemne uzun iş :D sen müzik markette ilk tel değişimini yaptır iyi kavramaya bak

Elinize alyanı alıp bu 3 pulu çıkartın ve yeni teli takın diyeceğim ama telip kesip biçmen gerekecek sen takamayabilirsin bunu dostum,gitarı aldığın yere taktır bunu garanti olarak.Bu arada gitarın hayırlı olsun ne aldın?

Ya bu tel isi kafama takildi magazaya gitme olanagim yok zaten dandik bi kilif verdiler biraz zaman gecsin gigbag alicamda şimdi gitsem yolda riskli.gitar ve uzak internetten tel siparis versem kendim yapabilirmiyim ve bana alyan anahtari vermediler

hobaa alyan anahtarı da alacan mecbuuurrr :) bilmiyorsun daha fazla zarar verebilirsin gitarına.Lakin youtubede floydrose ile ilgili videolar mevcut ama tavsiye etmem hani bize yakın olsan gel gösterim dicem :D

Ya bu tel isi kafama takildi magazaya gitme olanagim yok zaten dandik bi kilif verdiler biraz zaman gecsin gigbag alicamda şimdi gitsem yolda riskli.gitar ve uzak internetten tel siparis versem kendim yapabilirmiyim ve bana alyan anahtari vermediler
O hatayı bir kere bende yaptım, Floyd Rose'lu gitar'a tek taklmak için hala 2 kere düşünüyorum, enternasyon ayarı birazcık can sıkıcı, 3-4 dükkan gezdim enternasyon ayarı için. Koca Ankara'da yapacak adam bulamamıştım, haliyle acemiyiz, cebimizde dolandırıcıya kaptırıcak para da var, 3-4 yer gezdim güzelce kazıklandım. Bir de nereye gitsem Teller değişmeli dediler, anlamıyorum neden değişmesi gerektiğini, haliyle oralara bırakmadım gitarı. Benim dilim yandı. Tavsiyem, işi bilen bir arkadaşınız varsa ona gösterin yoksa müzik markete götürüp orada taktırın.

Geri