Prosesör Tavsiye

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Kelolan tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. 700 tl bütçem var ne önerirsiniz? Sıfır almayı düşünmüyorum o yüzden ona göre öneri yapabilirsiniz.

2. az once bı ılan gordum boss gt 100 u 1000 e bırakıyordu bı arkadaş pazarlıkla 900 e alırsın kı gt 100 su an dunyanın en ıyı procesorlerınen bırı kacırma derım. olmazsa gt 10 a yonelebılırsın oda guzeldır.tek farkı gt 100 de cozm teknolojısı kullanılmıs tonlar analog procesorlerden ayırt edılemeyecek kadar basarılı ama unutmakı uzun yıllar gt 10 la konser veren 1000lerce prof muzısyen var

Kelolan bunu beğendi.
  3. Zoom G5 öneririm.
    Ampli ve pedal modellemeleri oldukça basarili içinde birçok drive çeşidi ve bircok efekt birçok modelleme bulunduruyor ve hepsini 9 pedal yanyanaymis gibi sanki önünüzde bir analog setup varmis gibi dizebiliyorsunuz. Her pedali sanki önünde analog varmis gibi dugmelerden eqsunu driveini volumeunu değiştiriyorsun.
    12AX7 Lambali booster mevcut.. Sololara girişte çok iyi oluyor. Pedali ile 5-6 ayri wah modellemesini
    (crybabyden morleye) kullanabilir. Efektlerin bazilarini da pedalla kontrol edebilirsin. Bu fiyat araliginda cok kullanimi rahat çok güzel ve basarili bi pedal..
    Piyasada 450-600 arası bulabilirsin ikinci elini.
    Ben de bi tane satmak uzereyim su an birine benimkini..
    Analogset + zoom G3 kullanicam g5in bi ufagi.

Kelolan bunu beğendi.
  4. hi-gain, bol seçenek, kolaylık için pod hd 400, cleande daha doğal tonlar ve drive için vox tonelab. Tabii amacınızı bilemiyorum sadece efekt ise g-major gibi birşeylere de yöenelebilirsiniz.

Kelolan bunu beğendi.
  5. Amaç ton zenginliği, tarz olarak yelpaze genişliği ve doğala yakın tonlar, detaylı olmasa da iyi efektler ve ekonomik fiyat ise POD V.2. İkinci elde 250 lira civarıdır fiyatı.

Analog setup mantığında kullanacaksan, maksat bol çeşitli efekt ise diğer arkadaşları dinleyebilirsin.

Kelolan bunu beğendi.
  6. Boss me 70 Öneririm Analog pedal'a yakın tonlar alırsın. İlerde board toplamayı düşünüyorsan. Seni yorar ve öğretir.

Kelolan bunu beğendi.
  7. Arkadaşlar 2 el alacağım sahne içinde bos me 70 nedir arkaadaş :)? 700 lira bütçem var 2.el alacağım ona göre güzel tavsiye veriniz :D

8. O zaman işler değişir :D

Kelolan bunu beğendi.
  9. İlgilenirseniz Zoom G9.2TT satıyorum

10. sıfırdan farksız line 6 x3 prosesör 485 son olur.kullanım klavuzundan kutusuna herşeyi duruyor çiziksiz.aleti bilen bilir zaten her elektro hem bass hem vokal prosesör olabiliyor ve ses kartı olarakta kullanılabiliyor

11. Bu alet kırmızı yoksa siyah mı? :D ayırt edemedim

12. alet kırmızı fasulye olan model :)

13. yok istediğimden değil o zaman. Yine saolasın. :D

14. Vox tonelab ex'e de bakabilirsin... 2.el 700 lira civarıına bulabilirsin... Hatta bu sitede de satılıyordu bir ara o civara...

Çok fazla deneme fırsatım olmadı, biraz da karışık fakat ton ve efekt yelpazesi oldukça geniş.... Talk-box efekti bile koymuş adamlar (gerçi onu da daha tam çözemedim :) )

Bir de, özellkle amfi modelleri çok başarılı... Başarılıdan kastım, amfilerin birebir aynısını yapmışlar değil... Zaten çoğu amfi ve pedalın adını birebir yazmamışlar, o amfiyi bilenin anlayacağı dilde genel bir açıklama yazmışlar... Çoğunun hangi amfi olduğunu da anlamadım... Anlasam da karşılaştırma yapacak tecrübem yok... Benim kulağıma tonu çok tatlı gelen amfi modelleri buldum :)...

Bir de, amfi modellerine ek olarak, stand alone diye bir mod koymuşlar inputtan direk amfiye girmek için... tube screamer vb. pedalların modelleri var...

Son olarak, prosesörün kendi küçük hoparlörleri var... Evde çalışırken vs. çok rahat oluyor...

Kelolan bunu beğendi.
  15. Tavsiyen için saol. Değerlendirmeye aldım.

Bu Sayfayı Paylaş