Firewire nedir? Destekleyen anakartlar hangileridir??

M

MirzA

Öncelikle belirteyim, İnternette ve bu forumda 2 saatlik arama yaptıktan sonra tatmin edici bi cevap bulamadığım için bu başlığı açtım.
Bu firewire olayı nedir, Apple'in geliştirdiği bi teknolofi olduğunu öğrendim ama benim için önemli olan bu değil tabi ki. Firewire isteyen (örneğin M-audio firewire solo) bi ses kartı almak istiyorum fakat benim için bilgisayar performansı için Anakart da önemli bir yer tuttuğundan bu konuda bilgi edinmek istiyorum. Ses kartını hakkında oldukça tatmin edici bilgi bulmak mümkün ama firewire destekleyen anakartlar hakkında pek tatmin edici bilgi yok veya tartışılmamış. Örneğin pentium destekli anakartımı değiştirmek istesem ne almalıyım. Üstüne bunun AMD ve Pentium farkını düşününce işin içinden çıkamadım.
Kısaca bileniniz varsa;
- bu FIREWIRE olayı nedir?
-Firewire destekleyen Anakartlar hangileridir ve en iyisi sizce hangisidir?

Şimdiden teşekkürler....

firewire olayının ne olduğu üstünde durmadan diğer sorunun cevabı için pratik bir çözüm önerebilirim,
anakartın üstünde firewire olmasada ayrı olarak PCI yuvalarına giricek şekilde yapılmış harici firewire kartları var üçlü,dörtlü gibi...onlardan bir tane edinirsen benim uyguladığım çözüm bu sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsun firewire özelliği bulunan ürünleri...

ayrıca firewire benim bilgime göre apple tarafından media ürünlerinin hızlı veri transferi için yapılmış bir sistem.örn:digital camera dan bilgisayara daha hızlı çekileni transfer etmek gibi.ama pc deki usb teknolojisiyle özellikle usb2.0 pek bir veri transfer hızı değişikliği yok.ondan usb bağlantılı bir ses kartı alman senin yine işini görür

Geri