Analog Setup Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Telecast tarafından 29 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar selamlar, Klasik Rock çalıyoruz, artık yavaştan da setup kurmaya başlayacağım, Fender American Vintage Series 52 Tele kullanıyorum, sizce nereden başlamalıyım Setup konusunda.
   
 2. dostum önce forumda bu konularla ilgili yazılmış çizilmiş şeyleri bir araştırmakla başlasaydın iyi olurdu. sonrasında youtube'tan bahsi geçen pedalların ses tanıtım videolarını izleyip ona göre kafanda istediğin tonu canlandırdıktan sonra ona göre pedal kıyaslamasına girip bu başlığı açsaydın. şimdi sana şunları şunları al desek alacak mısın? işin anfi boyutu var manyetik boyutu var dizilimi var vs. biraz üşengeçlikten sıyrılalım değil mi ama? bu iş araştırma işi biraz.
   
  tugberkozdemir bunu beğendi.
 3. Tamam hocam, önce bi sakin ol ve o klavyeyi sakince yere bırak :) araştırdım zaten, ancak kendime uygun bir şeye karar veremedim. bu da bir forum ve yardım istiyorum. etmeyeceksen etme bu kadar basit :)
   
 4. atarlanmaya gerek yok adamım, ne araştırdıysan onu yaz o zaman da biz de naçizane fikirlerimizi sunalım. ne diyeyim ki sana şimdi leb demeden çorumu istiyorsun, yardım etmeyeceksen etme diyorsun iyi ne halin varsa gör o zaman bu kadar basit!
   
  tugberkozdemir bunu beğendi.
 5. Sildirmiş olmam gerekiyordu onu, unutmuşum, gözümden kaçmış kusura bakmayın :) güncel konu bu. onu halletmeye çalışacağım.
   
 6. Boss DS-1, İbanez TS-9 ama ADD+ Tube Screamerlarda çok güzel, Boss Ch-1 veya ADD+ chorus, komperosör pedalı konusunda MXR çok iyi ama ben cherub diye bir markanın comp. kullanıyorum baya da işimi görüyor, olmazsa olmaz şey wah pedalı klasik rock yapıcaksan hiç morley ile uğraşma al bir tane cry baby gcb 95 sonra ADD+ yolla q modu eklesinler, onun haricinde delay, tremelo pedalları isteğine kalmış..

  Ben yıllarca boss ds-1, ibanez ts-9, boss ch-1, cherub comp. ve crybaby gcb 95 kombinasyonunu kullandım ton aralığından çok memnundum.. Ancak bir delilik yapıp bozdum ekipmanı şimdi ise;

  Moore OD, Boss DS-1, Cherub Comp, Moore Chorus ve Crybaby gcb 95 kullanmayı düşünüyorum, tabi od için add+ da alabilirim açıkçası..

  @Telecast arkadaşımızın asıl istediği durum burada klasik rock ile ilgili olarak ekipman konusunda bir fikir paylaşımı ortamı açmaktır. Netice de ekipman kombinasyonları kullanan insanların burada fikir belirtmesi sadece telecast' e değil herkese yardımcı olacaktır. Arkadaşa ''ananı da al git'' der gibi araştır da gel koçum demek yanlış bir düşüncedir bence. Ekipman konusunda yardımcı olmayacak veya fikrini belirtmeyecek arkadaşların buraya yazmaması en doğrudur, kim bilir kaç kişi sizle aynı düşünceyi düşünmüştür ama gidip de telecast' e sataşmamıştır.

  Saygılarımla. Umarım yardımcı olabilirim.
   
 7. Çok teşekkür ederim sonunda anlayıp kendi önerisini yazan bir arkadas çıktığı için, çok çok sağolasın. Ds-1 ve ts-9'um var. Şu vahı çok istiyorum lakin düzgün bir 2. El bılamadım malesef. Aralarında beni en çok düşündürten chorus oldu hep. Ne kadar kullanılabilir emin değilim.
   
 8. Chorus delay pedalları kullanılıyor, yani emin ol çok işine yarayacaktır.. Crybaby bulabilirsin forumu takip et..
   

Bu Sayfayı Paylaş