Elektro Akustik Gitar Önerileri / Acil

Beyler yaklaşık olarak 650-800 arası bir bütçem var.Ama çok kararsız kaldım yardımcı olursanız harikulade olur.

benim aklımda olanlar :

İbanez v72ece,AEG8,TCY74 Talman,V205Sece
Yamaha FX310A
Ovation AE147
Fender CD-60CE
Takamine GD10CE
Cort MR700-DX

bu gitarları kullananlar varsa,yorumlarını beekliyorum.

cort tek gecerim , bütcen 1300 tl ve üzerine cıkarsa alternatif artar ama bu fiyat bareminde cort rakipsiz .... ( kişisel fikrim tabi )

o verdiğin modellerin ovation haricini kullandım , müzik mağazasında çalışıyorum da :D

kendi şahsi gitarım ise cort mr710 f , 2 defa sattım ve yine aynı modeli aldım , arada değiştirdiğim gitarlardan hiç bir zaman cort kadar keyf almadım ....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
o verdiğin modellerin ovation haricini kullandım , müzik mağazasında çalışıyorum da :D

kendi şahsi gitarım ise cort mr710 f , 2 defa sattım ve yine aynı modeli aldım , arada değiştirdiğim gitarlardan hiç bir zaman cort kadar keyf almadım ....

Anladım teşekkür ederim.Cort akustiklerde pek önerilmiyor ama yorumun için tekrar teşekkürler. :)

Dogrudur , herkesin kendine göre bir beklentisi vardır . Benim kişisel görüşüm 710f lerde fishman manyetik vardı sahne de anfi tonları ile zaten alıp göturuyor , denedigim hiç bir gitarda o tonu bulamadım ( o fiyat aralıgında ) akustik tonunu da begenmiştim ....o yuzdne 2 defa satmamam ragmen yıne aynısındna aldım

deidğim herkesin beklentileri farklı

Cort hiç bir yerde önerilmiyor ki; çoğu kişiye sorsanız cort kalitesiz falan filan. Ama gayet de düşük sınırlı bütçe için en iyi seçimlerden bitanesi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Elektro olarak cort g110 kullanmıştım fiyatına göre uygun bir gitardı.Başlangıç için özellikle.Tonları filan iyiydi.Ama akustik için pek bilmiyorum kullanmadığım için.
Takamine benim aklımı çeliyor ama bakalım araştırıyorum hala .

Anladım teşekkür ederim.Cort akustiklerde pek önerilmiyor ama yorumun için tekrar teşekkürler. :)

bilakis, asıl akustiklerde önerilir daha çok.. MR serisinin 4-5 ferdini kullandım, birini halen kullanıyorum. Kendi fiyat aralığında malzeme-ekipman kalitesi olarak bence ilk sırada.. Bütçeyi 1000 tl üzerine çıkarırsan da Kanada üretimi Seagull (Godin) 'lara bakmanı öneririm..

bilakis, asıl akustiklerde önerilir daha çok.. MR serisinin 4-5 ferdini kullandım, birini halen kullanıyorum. Kendi fiyat aralığında malzeme-ekipman kalitesi olarak bence ilk sırada.. Bütçeyi 1000 tl üzerine çıkarırsan da Kanada üretimi Seagull (Godin) 'lara bakmanı öneririm..
Anladım çok sağol yorumların için.Takamine ve İbanez serileri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

O listede ki 2. tercih ibanez , takamine alıcaksan üst modellerine bakmanı tavsiye edeirm. Bu listede belki 3. belki 4. sırada yer alır bana göre ....

1. cort
2. ibanez aeg 8 ( talman sakın alma )
3. takamine
4. yamaha ( takamine ile yamaha yer değiştirebilir )
5. fender

ovation denemedim....

Amfi ile ne kadar kullanılacağı önemli fark yaratır bence. Almışken elektro olsun lazım olursa kullanırız ama genelde de amfiye girmeden çalarım diyorsan yamaha, cort, takamine şeklinde sıralarım (iboyla fendere hiç bulaşma, ancak şu sıra 1980 lerden kalma birkaç fender var 400 civarı ve fiyat düşünce alınırlığı artıyor).
Daha çok amfiye girerim akustik sesi çok önemli değil deniyorsa takamine diğerlerinden biraz ayrılıyor, çıplak sesi pekde tatminkar olmayan takaminelerin amfiden gelen sesi gerçekten güzel olabiliyor.
Çalınabilirlik açısından ise yamaha, cort ve takamine kesinlikle tercih sebebi. Muhtemelen korelerin hepsi cort fabrikasında yapılıyor.
Akustik işi biraz şans, denemek lazım. 2. elde 100 liraya aldığımız yamaha'nın tadını 1000 liralık gitarlarda ancak buldum.
Sonuç olarak cort ve yamaha'nın --bu fiyat aralığında-- en iyi seçimler olduğunu düşünüyorum.
Ankara yada istenbuldaysan valler diye bir marka var parasıyla karşılaştırılamayacak bir süprize denk gelebilirsin.

Bence ikinci el bir Seagull bulabilirseniz, herhangi bir Cort'a tercih ediniz. Cort'un fabrika işçiliklerine göre, Seagull'un(Godin) fabrikasında yürüyen işler çok daha sistematik ve hata payı daha düşük. Hatta aceleye getirmeyin, biraz daha bekleyip kesinlikle Seagull alın. Marka fanatikliği peşinde değilim. Ben Kore üretimi Takamine kullanıyorum, farklı Cort marka akustikler de çaldım; fakat beğenmedim. Bakınız vereceğim youtube linklerinde iki firmanın da fabrika turları var. Önerime kulak asmasanız bile acele en azından acele edip de içinize sinmeyecek bir gitar almayınız. Zaten kurlar bir hayli yükseldi, bir de acele alacağınız gitardan bir süre sonra sıkılırsanız sizin için büyük bir hayal kırıklığı olur.
Godin:

Cort:

Geri