nostradamus

Bence en ilginc kehaneti yazdiklarini cevirebilicek kisinin 20.yy sonunda dogacak biri oldugu.
Tabi onun disinda gerceklestigi varsayilan Kral kehaneti, ikiz kuleler falan var.
Kendisi vebanin caresini bulan bir doktor oldugu halde ilgilenemedigi icin esinin vebadan olmeside ilginc.

yunusların konuşacağını, ikibin bilmem kaçta amerikada kadın bir başkanın olacağını (sanırım 2014) 1996 yılında aidsin çaresinin bulunacağını filan söylemiş. bende bi katabı vardı orda yazıyodu tabii belki bunlar kitap yazarlarının nostradamus kehanetlerini yorumlama biçimleride olabilir. adam kehanetleri şiir biçiminde ve şifreli olarak yazıyormuş.

Amaan...Çok gizemli geliyo bana da ama...Birsürü zırvası çakılıp kalmış..Yıllar önce 2000'le beraber Arap ülkelerinin Türkiye'ye saldıracağını tahmin ettiğini yazmıştı,Fenomen dergisinde...Safsata...Sıyırmış o adam...

Kendisi aslında Hz. Isa soyundan (en azından aynı kandan) gelen bir insan evladı olup,çok sayıda kehanette bulunmuştur.Bana kalırsa gelecekten bilgi almak saçmalıktan öte birşey değildir ama yazdığı kehanetler beni bu konuda çok çelişkilere götürmüştür.
Mesela Hiffler(Hisler(?)) adında bir Almanın çarpık hacıyla Polonya'ya gireceğinden bahsetmiştir...İsimdeki benzerlik,"çarpık haç" ve Polonya isimlerinin tek bir kehanette geçmesi kafa karışıklığına yol açıyor..Uzun bir süre Hiffler (yada Hisler) isminin yanlış yazdığı düşünülmüş ancak Hitler'in doğduğu evindeki buzdolabının arkasına annesi adını bu şekilde kazımıştır..Bu sadece tek bir kehanet..Bir dönem Fransada çok populer olmuş hatta kraliçenin ve kralın kahinliğini yapmıştır.
Ayrıca kendisi doktordur ve vebaya karşı çabalarındaki başarılarından ötürü -kehanetinde belirttiği gibi- önce kralın hediyesini alır ve daha sonra yatağında ölür...
Bunlar sadece birkaç kehanet bunun yanında Kennedy suikastini birçok ayrıntısı ile bilmiştir..Birde hatırladıklarımdan bir Fransız askerin komutanlığa yükselip Avrupaya 14yıl boyunca kan kusturacağından bahsetmiştir,Napolyonun gücü 14 yıl sürmüştür..
Bunların yanında daha çok tutan veya tutmayan kehaneti vardır..

Ayrıca Haggard - Heavenly Damnation şarkısı Nostradamus'u anlatır ;

So God has found him weeping
And wrath flickered deep withing His eyes
So thy shalt suffer
As long ago the one's been crucified
The keeper of the Lord's mark
Is rising up with this ability
Heavenly damnation
So thou shalt trust the seer...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
herifin en son çıkan kehanetide italyayı sonia adında biri yönetecekti ve çıktı.gerçekten tuhaf bi adam.okumak istiyorum bütün kehanetlerini ama resmen kitapları hatta ansiklopedileri servet değerinde acaip pahalı.ne yapsam ki :?

Tasiyici_Cats demiş ki:
herifin en son çıkan kehanetide italyayı sonia adında biri yönetecekti ve çıktı.gerçekten tuhaf bi adam.okumak istiyorum bütün kehanetlerini ama resmen kitapları hatta ansiklopedileri servet değerinde acaip pahalı.ne yapsam ki :?

Bu kitaplara sahip bir arkadaş edin abi en güzel yöntem bu :)

adam peygamber gibi hani peygamberlerin mucizelri varya al bu da geleceği görmüş bu da mı peygamber.. adam çok iyi demek istediğim o hitleri israil filistin savaşlrını falan sööleim felaket çapkın bi herif.1700'lerde falan ya$ami$ falci herif.. hitler'in gelecegini ismiyle birlikte soylemi$, kennedy'nin olecegini soylemi$, 99'da balkan sava$i cikacagini da soylemi$.. eh bir insan daha ne ister.sava$ sahnelerini birebir nakletmi$, kehanetlerin boku cikinca zannedersem boynu vurdurulmu$ .((((21yy'da dünyayı 666 sayısıyla ilgili bişey yönetecek demiş. herkes şeytana yormuş tabi. ama ibranicede 6 saysı w harfine benzer bir sembolmüş. meğer adam www'yi kastediyormuş.)))EŞKİ SÖZLÜKTEN ALDIM PARANTEZDEKİNİ

herif harbi bi tuhaf.arkadaşta video su varmış ama eski kaset halined onu bi cd ye atıp arşiv yapmak istiyorum canlandırmalı falanmış.ama kitap gibi olmaz zannımca yinede kesin izleyecem.

işin bana komik gelen tarafı; bu kehanetlerde bulunurken neyi kastettiğini o dönem insanlarının yanısıra -kendisinin- de bilmiyor olması..666 yönetecek demiş mesela dünyayı..bundan world wide web i kastettiğini farz ediyoruz lakin o dönemde Nostradamus'un interneti öngördüğünü hiç sanmıyorum...

Hayır herşeyi anlıyorumda, madem bazı şeyler bulmuşsun veya biliyosun, tüm bunları şifreli yazmak neden yahu ?! Adam gibi yaz işte gelecek nesillerde aydınlansın anasını satayım. Bu birazda Cem Yılmazın muhabbetine benziyo ama dimi: Doktorların yazılarının bir intikam şekli olması konusu. ''Ben 30 sene okudum, al sende bunu oku ! '' misali ben kafayı sıyırdım al sende bunları çözeme ve fitil ol dalgası gibi geliyor bana :D

İnanıp inanmadığımı sorarsanız, meraklı biri olmadığımdan pek inanmam; bekleyip görelim derim :D

bu gibi kehanetler bana saçama geliyo, bi de insanın geleceği hakkında bişeyler duymasını ve bilmesini pek doğru bulmam.
her turlu fal ve kehanet bana tes anlayacaginiz

laucian demiş ki:
işin bana komik gelen tarafı; bu kehanetlerde bulunurken neyi kastettiğini o dönem insanlarının yanısıra -kendisinin- de bilmiyor olması..666 yönetecek demiş mesela dünyayı..bundan world wide web i kastettiğini farz ediyoruz lakin o dönemde Nostradamus'un interneti öngördüğünü hiç sanmıyorum...
ya zaten interneti tabi öngörmemiştir eşki sözlüktekiler öyle yazmış adamı bi araştır oku hatta nikolo kotzev's bu adamın adını aldığı bi albüm yapmış ve çok iyi..

DaYs_oF_PuRGaToRY demiş ki:
Hayır herşeyi anlıyorumda, madem bazı şeyler bulmuşsun veya biliyosun, tüm bunları şifreli yazmak neden yahu ?! Adam gibi yaz işte gelecek nesillerde aydınlansın anasını satayım. Bu birazda Cem Yılmazın muhabbetine benziyo ama dimi: Doktorların yazılarının bir intikam şekli olması konusu. ''Ben 30 sene okudum, al sende bunu oku ! '' misali ben kafayı sıyırdım al sende bunları çözeme ve fitil ol dalgası gibi geliyor bana :D

İnanıp inanmadığımı sorarsanız, meraklı biri olmadığımdan pek inanmam; bekleyip görelim derim :D
adam şifreli yazıyo çünkü o zamanlar kitap okumak yazmak falan yasak adamda yazıp saklıyo geçmiş çağlarda ileriyi görüp söyleyen insanlar pek de iyi şeylerden bahsetmedikleri için şeytan diye adlandırılıyolar.ama işfreli yazıyo yazdıkları bulunsa bile cezalandırılmamak için filmi de güzel ayrıntı yok ama iyi

Geri