Distortion Dagalanma

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda dianaka101 tarafından 30 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. Beyler gitarımda bi telden başka bi tele geçince veya power cord basınca çok rahatsız edici bi dalgalanma oluyor nedendir acaba sesi kayıt ettim http://vocaroo.com/i/s0BfMFZW9SvD

  Ekipman: Cort Zenox 44
  Amp: Line6 Spider ıv 15
   
 2. Akord yok ve gitarıntonu aşırı şekilde dijital geliyor. Gitarın akordunu yapıp tekrar kaydederseniz daha iyi anlaşılır sorun.
   
 3. Bu dalgalanmaya "vuru" denir. Akordun bozuk, sebebi bu.
   
 4. Başka bir sorun daha var gibi geldi bana sanki. Ya da tuşeden dolayı mı acaba?
   
 5. akort yaptım tekrar kayıt yapıyorum şuan
   
 6. sanki teller salınırken fretlere değerek seste dalgalanma yapıyor gibi. acaba tel yüksekliğiyle alakalı olabilir mi
   
 7. Arkadaşımızın gitara yeni başladığı belli, o yüzden tuşe de çok düzgün değil henüz. Ama bunu duyup rahatsız olması iyi bir şey sonuçta.
   
  customshop bunu beğendi.
 8. Normal bişeymidir bu? sanki daha önce yoktu akor edip yeniden kaydettim http://vocaroo.com/i/s1002tREWIYT bu arada gitarımın telleri çok yüksekteydi bu ses yine vardı bende heralde teller yüksek diye oluyo dedim ve gidip telleri indirttirdim ses yine devam ediyo..
   
 9. Evet gitar tam akordlu olmadığı için dalgalanma oluyor. Başka da bir problem yok.
   
  antbalci bunu beğendi.
 10. Evet kısmen düzelmiş. Bu derece dalgalanma normaldir. Aslında telli enstrümanlar hiç bir zaman %100 doğru sesi vermez. Bu yüzden uzun sesler basılırken vibratoya baş vurulur. Biraz vibratoyu araştırıp çalışırsan çaldığın notalar kulağa daha düzgün gelir.
   
  Buried ve Tüpçü bunu beğendi.
 11. vibrato yu biliyorum zaten çalışırken istemsiz yapasım geliyo youtube da felan videolarda çok gördüm nasıl yapıldığını..
   
 12. Devam o zaman! Kim tutar seni! :)
   
 13. Herkese teşekkür ediyorum ilginiz için..
   
 14. Dostum sen bu kayıtları nerden alıyorsun ? Efektleri nerden alıyorsun ( Pedal, Amfi, VST vb. ) ? bu iki soruma cevap verebilirsen bir tahminde bulunabilirim.
   
 15. Dijital amfide bozuk akort.
  Lambalı amfide bu kadar tuhaf gelmez.
   
 16. O yüzden garibime gitti. Dedim acaba başka bir sorun da mı var? Ama amfi dijital olduğundan abuk sabuk sesler çıkartıyor kanaatindeyim.
   
 17. Pedal proccessor felan yok sadece amfi oda Line6 spider IV 15W sorun amfideyse nasıl anlaşılabilir garantisi felan duruyor hala.. Kayıtları normal headset mic den alıyorum ama sesleri duyduğum gibi alıyor..Herhangi bi efekt yok.
   
 18. Amfide sorun yok. Amfi digital olduğu için doğal tonlar alamıyorsun dostum. Amfinin karakterinden dolayı iş böyle. Yoksa bir sıkıntı falan yok yani dert olmasın hemen içine :) Ayrıca kullandığın amfi de güzel amfi kötü değil.
   
 19. Peki teşekkür ediyorum ilginiz için heralde gain de fazla takılmadığım için farketmedim bu sesleri..Clean'de tonları baya hoşuma gidiyo.
   
 20. Eğer doğrudan amfiden aldığın tonlarda bu dalgalanmaları fazla hissetmiyorsan mikrofondan kaynaklıdır. Yani aldığın kayıtlara bu yüzden yansır kanaatindeyim.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş